اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 21 تیر 1399
18 آبان 1398 18 آبان 1398
11:39 11:39

اسکان اضطراری 3100 نفر در زلزله اخیر

علی اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر، با اشاره به اینکه عملیات امداد و نجات به پایان رسیده گفت: هلال احمر تاکنون 3100 نفر را در زلزله اخیر اسکان اضطراری داده است.

نشست همکاری دوجانبه هلال احمر و وزارت ارتباطات

رئیس جمعیت هلال احمر از اسکان اضطراری 3100 نفر در پی زمین لرزه آذربایجان شرقی خبر داد و اعلام کرد که عملیات امداد و نجات به پایان رسیده است.

به گزارش سلام نو، علی اصغر پیوندی در حاشیه بازدید از مناطق زلزله زده با حضور در جمع خبرنگاران در روستای ورنکش اظهار کرد: از همان ساعات نخست وقوع زلزله عوامل هلال احمر، در مناطق زلزله زده حاضر شده و اقدامات خود برای امداد رسانی به زلزله زدگان را در دستور کار خود قرار دادند.

وی با بیان این که طی دو روز گذشته عملیات امداد و نجات در مناطق زلزله زده انجام شد گفت: در حال حاضر عملیات امداد و نجات به پایان رسیده و از روز گذشته نیز فرایند اسکان اضطراری آغاز شده و تاکنون3100 نفر از سوی هلال احمر اسکان داده شده‌اند.

وی با بیان این که تاکنون 776 چادر در میان زلزله زدگان توزیع شده است گفت: حدود 400 خانه تخریب شده و آسیب جدی دیده است. اما با توجه به نگرانی و اضطراب برخی از خانواده‌ها افرادی که خانه‌هایشان آسیب کمتری دیده‌اند نیز در چادر مستقر شده‌اند.

پیوندی با بیان این که چادر به اندازه‌ی کافی در پایگاه‌های هلال احمر در میانه، سراب، ترکمانچای و ... وجود دارد ادامه داد: با توجه به سرمای هوا، والور ، پتو، موکت و غیره نیز در میان افرادی که اسکان اضطراری داده شده‌اند توزیع شده است.

رییس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه بسته‌های غذایی 72 ساعته نیز در میان زلزله زدگان توزیع شده است گفت: از یکی دو روز آینده فرایند توزیع بسته‌های غذایی یک ماهه در میان زلزله زدگان آغاز خواهد شد.

رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه زلزله به 17 روستا آسیب وارد کرده است، اظهار کرد: 7 روستا نیز تخریب شده است که روستای ورنکش بیشترین خسارت را دیده است و متاسفانه 5 نفر تمام جان باختگان زلزله در این روستا بوده است.

وی در مورد شمار مصدومان نیز خاطر نشان کرد: از میان 584 مصدوم در حال حاضر 17 نفر در بیمارستان بستری هستند و مابقی یا از بیمارستان ترخیص شده یا از همان ابتدا خدمات درمانی را به شکلی سرپایی در محل دریافت کرده‌اند.

وی دغدغه اصلی مردم را اسکان موقت زلزله زدگان برشمرد و گفت: تا به این لحظه بیش از 150 پس لرزه در این منطقه رخ داده و از این رو زلزله زدگان دارای ترس و وحشت هستند که امیدواریم به سرعت با همکاری بنیاد مسکن ، استانداری و ... فرایند اسکان موقت و بازسازی منازل نیز آغاز شود./ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

جزئیات زلزله ۴.۲ ریشتری در قصرشیرین

زمین‌لرزه‌ای با قدرت ۴.۲ ریشتر در ساعت ۱۱:۴۰:۳۸ ثانیه امروز حوالی "قصر شیرین" در استا...

زلزله قصر شیرین را لرزاند

زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۴.۴ ریشتر استان کرمانشاه - حوالی قصر شیرین را لرزاند.

جزئیات وقوع زلزله ۴.۸ ریشتری در هرمزگان

محمد رادمهر فرماندار شهرستان جاسک، از وقوع زلزله ای به قدرت ۴.۸ در مقیاس ریشتر در ساع...

زمین لرزه ۴.۴ ریشتری در دریای خزر

 زلزله‌ای به بزرگی ۴.۴ ریشتر در دریای خزر رخ داد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news