اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 01 آذر 1398
18 آبان 1398 18 آبان 1398
13:28 13:28

کارگران در مناطق زلزله زده بیمه بیکاری می گیرند

میرهادی قره سید رومیانی نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور زلزله‌زدگان آذربایجان‌شرقی از برقرای بیمه بیکاری کارگان در مناطق لزله زده خبر داد.

بیمه بیکاری کارگران منطقه زلزله‌زده برقرار می‌شود

به گزارش سلام نو، معاون پارلمانی و نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور زلزله‌زدگان آذربایجان‌شرقی، گفت: بیمه بیکاری برای کارگران منطقه زلزله‌زده با پیگیری اداره کل کار استان برقرار می‌شود.

«میرهادی قره سید رومیانی» اظهار داشت: پس از وقوع زلزله در آذربایجان شرقی، ستاد ویژه در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشکیل شد و در ساعات اولیه کار خود را با رصد وضعیت زلزله‌زدگان شروع کرد.

وی افزود: با توجه به اینکه وزارتخانه مجموعه‌های متعددی دارد، در حال رصد تمام نیازهای منطقه هستیم و اقدامات مقتضی درحال انجام است.

نماینده ویژه وزارت کار اظهارداشت: دیداری نیز با وزیر صنعت، معدن و تجارت داشتیم و آخرین وضعیت زلزله زدگان مورد بررسی قرار گرفت.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه حجم وسیع زلزله در روستاها بوده،واحدهای کارگری زیادی آنجا مستقر نبودند.

قره سید رومیانی در خصوص اقداماتی که تاکنون انجام شده،گفت: بیمه بیکاری برای کارگران منطقه توسط اداره کل کار استان این موضوع پیگیری و اجرایی می‌شود و دستور داده‌ایم که به راحت‌ترین روش ممکن بطوری که کمترین زحمتی برای مردم ایجاد شود، این کار انجام گیرد.

وی بیان کرد: مکالمات شرکت رایتل در آن منطقه رایگان است و ارتباطات شبکه این اپراتور در مناطق زلزله زده شمال غرب کشور برقرار است.

نماینده ویژه وزارت کار گفت: بهزیستی نیز آماده باش بوده و خوشبختانه در هیچکدام از مراکز شبانه روزی مشکلی پیش نیامده است و افراد مقیم مراکز در سلامتی کامل هستند.

وی ادامه داد: معلولین و خانواده‌های تحت پوشش در شهرستان‌های مذکور هیچگونه صدمه و آسیب جانی ندیده‌اند و براساس برآورده اولیه منزل مسکونی ۲۰ خانواده به صورت جزئی آسیب دیده یا به طور کامل تخریب شده‌اند که در حال جمع آوری و تکمیل اطلاعات هستیم.

قره سید رومیانی تصریح کرد: نیروهای ما در منطقه در آماده باش کامل هستند و وضعیت تمام جامعه هدف تحت کنترل است. و در حال حاضر مشکلی در حوزه کاری بهزیستی وجود ندارد و در صورت نیاز اطلاع رسانی خواهد شد.

زلزله‌ای به بزرگی ۵.۹ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۲ و ۱۷ دقیقه و ۳ ثانیه بامداد روز جمعه حوالی شهر ترک در استان آذربایجان شرقی را لرزاند.

بر اساس آخرین آمار، ۶ شهر و ۱۴۵ روستا تحت تاثیر این زمین لرزه بودند و سبب مصدومیت ۵۲۹ نفر شد که از این تعداد پنج نفر فوت کردند./ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

سهم زنان از اشتغال در بازار کار چقدر است؟

 رئیس هیات مدیره صندوق کارآفرینی امید اعلام کرد سهم زنان از اشتغال در سال گذشته 66 در...

یک فعال کارگری خواستار ترمیم دستمزد کارگران و بازنشستگان شد

رحمت اله پورموسی یک فعال کارگری، با اشاره به اینکه معیشت کارگران و بازنشستگان دچار مش...

حقوق معوق کارگران آذرآب پرداخت می‌شود

حاتم شاکرمی معاون روابط کار وزیر تعاون از پرداخت کل حقوق معوق کارگران آذرآب که دو ماه...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news