اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 01 آذر 1398
18 آبان 1398 18 آبان 1398
13:00 13:00

بشار اسد: اروپا از رهبر ترکیه متنفر است!

بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه بیان کرد روابط بین اروپا و ترکیه بر پایه عشق و نفرت است اگرچه اروپا از رهبر ترکیه متنفر است اما کشورهای اروپایی نمی‌توانند به آنچه او می‌گوید، گوش ندهند.

بشار اسد

به گزارش سلام نو، رئیس جمهوری سوریه در گفت‌وگو با شبکه خبری راشاتودی گفت، این تزویر و دورویی از سوی کشورهای عضو اتحادیه اروپاست که از یک طرف می‌ترسند آنکارا آواره‌ها را به اروپا بفرستد و از طرف دیگر به حمایت از تروریسم در سوریه ادامه می‌دهند.

بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه در ادامه گفت‌وگو با شبکه خبری راشاتودی گفت، روابط رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه و اتحادیه اروپا دو وجه دارد آنها در عین اینکه از او متنفرند به او نیاز هم دارند.

اسد تاکید کرد: روابط بین اروپا و ترکیه بر پایه عشق و نفرت است یعنی اگرچه اروپا از رهبری ترکیه متنفر است اما کشورهای اروپایی نمی‌توانند به آنچه وی می‌گوید، گوش ندهند. به واقع، روابط بین رجب طیب اردوغان و اتحادیه اروپا یک مسیر دو طرفه است؛ آنها از او متنفر هستند اما او را هم می‌خواهند.

اسد افزود: نگرانی اولیه برای اروپا نباید این باشد که آوارگان سوری از ترکیه به اروپا فرستاده می‌شوند بلکه باید نگران این باشند که کشورهای اروپایی متحد صدها هزار افراط‌گراست.

وی ادامه داد، چگونه اتحادیه اروپا می‌تواند از چند میلیون که اکثر آنها میانه رو هستند و کمی از آنها  ترویستند، بهراسد در حالیکه این اتحادیه به صورت مستقیم از ده‌ها هزار و شاید صدها هزار تروریست در داخل سوریه حمایت می‌کند و اصلا نگران این نیست که آنها به کشورهای خودشان در اروپا برگردند؟

رئیس جمهوری سوریه گفت، در حالیکه ممکن است برخی از افراط‌گرایان در میان افرادی باشند که از سوریه فرار می‌کنند، برای اروپا خطرناک‌تر این است که از تروریست‌ها در سوریه حمایت می‌کنند و این بخش خطرناک‌تر ماجراست.

اسد تصریح کرد: اکثر سوری‌هایی که کشور را به مقصد ترکیه ترک کرده‌اند این کار را به دلیل تروریسم در سوریه انجام دادند.

رئیس‌جمهوری سوریه گفت، اروپایی‌ها اردوغان اسلام‌گرای متعصب را می‌شناسند و می‌دانند او تندروها یا تروریست‌ها را روانه کشورهایشان خواهد کرد.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

دخالت اتحادیه اروپا در امور داخلی ایران

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز (پنجشنبه) با صدور بیانیه‌ای به اغتشاش‌ های اخیر...

تحقیقات استیضاح باید تمام شود!

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد اظهارات سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا یعنی ...

اتحادیه اروپا باید کشور فلسطین را به رسمیت بشناسد

لوکزامبورگ از اتحادیه اروپا خواست کشور مستقل فلسطین را به رسمیت بشمارد.

لوکزامبورگ: اتحادیه اروپا باید فلسطین را به رسمیت بشناسد

وزیر امور خارجه لوکزامبورگ تاکید کرد ، اتحادیه اروپا باید کشور مستقل فلسطینی را به رس...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news