اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 24 آبان 1398
18 آبان 1398 18 آبان 1398
17:37 17:37

اگر یک هفته رابطه جنسی سالم نداشته باشیم چه می شود؟

 رابطه جنسی علاوه بر سلامت جسمی به سلامت روحی زوجین هم کمک می کند و نبود آن عوارض جدی به همراه دارد.

زوجین برای کنترل و مراقبت از بدن خود و روح خود و حتی استحکام زندگی زناشویی خود باید برای رابطه جنسی خود برنامه ریزی نمایند .

همانطور که یک ورزشکار اگر برای مدتی ورزش نکند بدن انرژی خود را از دست می دهد و توانایی سابق را ندارد افراد متاهل که در رابطه زناشویی هستند اگر مدت طولانی آن را ترک کنند دچار عوارضی می شوند که ما در این مقاله به چند مورد از آن اشاره می نماییم :

افزایش استرس به دلیل کاهش رابطه جنسی

افرادی که در زندگی دچار استرس های فراوانی می شوند برای رهایی از این استرس بهتر است با شریک زندگی خود رابطه جنسی منظمی داشته باشند زیرا زندگی همیشه پر از اضطراب های روزمره می باشد که این رابطه به نظم و بر طرف کردن آن کمک می کند و عملکرد  مغز و توانایی فیزیکی بدن و قدرت بدن را برای مقابله با دفع استرس بالا می برد و اگر این رابطه متوقف شود همه این توانایی ها کاهش می یابد و برای مقابله با استرس  توانایی های لازم را ندارد .

کاهش اعتماد به نفس و خودباوری

در مطالعاتی ثابت شده است افرادی که دارای رابطه جنسی منظمی می باشند از اعتماد به نفس بالاتری برخوردار هستند و در زمان انزال استروژن ، پرولاکتین و تستوسترون به سرعت منتشر می‌شود و حس مثبت اندیشی را در افراد ایجاد می کند .

ایجاد مشکلات قلبی در زمانی که رابطه جنسی از بین زوجین حذف می شود

کسانی که توقف رابطه جنسی ایجاد می کنند موجب ضعف در قلب می شوند. زیرا رابطه جنسی برای قلب بسیار مفید است و به نوعی ورزش محسوب می شوند مردانی که در طول هفته بیشتر از دو بار رابطه جنسی سالم دارند خطر حمله بیماری های قلبی در آن ها حد قابل توجهی نسبت به دیگران کاهش می‌یابد .

نعوظ و انزال زود رس بعد از کاهش رابطه جنسی

افرادی که در هفته یک بار یا بیشتر از یک بار رابطه جنسی دارند از نعوظ و انزال دیررس در امان می مانند و اگر رابطه زناشویی دارای وقفه طولانی شود نعوظ را نیز تشدید خواهد کرد .

توقف رابطه جنسی موجب ضعف بدن در مقابل آنفولانزا و سرماخوردگی می شود

بدن در این مواقع برای مبارزه با میکروب ها انرژی کمتری دارد و به همین دلیل در مقابل بیماری به راحتی تسلیم می شود مخصوصاً سرماخوردگی و آنفولانزا .

افرادی که دو مرتبه رابطه زناشویی در هفته دارند در مقابل ویروس ها بدن مقاوم تری نسبت به دیگران دارند.

با کاهش رابطه جنسی احتمال ابتلا به عفونت های ادراری بالا می رود

اگر شما کاهش رابطه جنسی داشته باشید امکان مبتلا شدن به عفونت های دستگاه ادراری برای شما بیشتر می شود . زیرا محیط اسیدی دستگاه تناسلی را تنظیم می کند.

بد خلقی و احساس افسردگی در بدن

از جمله عواقب بدی که قطع رابطه جنسی سالم برای زوجین ایجاد می کند احساس افسردگی و بد خلقی می باشد زیرا هورمون های بدن به هم می ریزد و دوپامین در بدن آزاد نمی شود و فرمان پاداش به مغز صادر نمی شود .

زیرا دوپامین مسئول انتقال فرمان پاداش به مغز است .

اخبار مرتبط

icon news

قبل از رابطه جنسی این کارها را به هیچ وجه انجام ندهید

 مواردی مانند اصلاح کردن خوردن آنتی هیستامین و خوردن غذاهای تند جزو ممنوعات قبل از را...

5 رازی که نباید از زندگی زناشویی شما خارج شود

 زوج های جوان باید بدانند که زندگی شخصی آنها دارای حریم می باشد و هیچ کس را نباید به ...

زناشویی و اخلاق

برتراند راسل، یکی از چهره های مشهور فلسفی در غرب است که در سال ۱۹۲۹کتاب زناشویی و اخل...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news