اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 24 تیر 1399
18 آبان 1398 18 آبان 1398
15:22 15:22

آمریکا دانشمند ایرانی بازداشت شده را آزاد نمی‌کند

یک مقام آگاه در وزارت علوم در مورد وضعیت مسعود سلیمانی دانشمند ایرانی بازداشت شده در آمریکا اظهار کرد: سیستم قضایی آمریکا در این زمینه همکاری لازم را ندارد و گشایشی حاصل نشده است.

گشایشی در آزادی مسعود سلیمانی حاصل نشده است

به گزارش سلام نو، مسعود سلیمانی استاد دانشگاه تربیت مدرس مهر ماه سال گذشته برای گذراندن یک فرصت مطالعاتی وارد آمریکا شد، اما توسط پلیس اف بی آی آمریکا دستگیر شد.

وی هم اکنون در زندان دیتون جورجیا در ایالت آتلانتای آمریکا به سر می برد؛ سلیمانی استاد تمام دانشکده علوم پزشکی دانشگاه تربیت مدرس در رشته هماتولوژی و جزو یک درصد دانشمندان برتر جهان از حیث استنادات علمی در مجلات معتبر جهان است.
حسین سالار آملی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا درباره آخرین وضعیت بازداشت شده دانشگاه تربیت مدرس در زندان آمریکا اظهار داشت: با وجود تلاش های وزارتخانه های امور خارجه و علوم، تحقیقات و فناوری هنوز هیچ خبر مشخصی دریافت نشده است که بتوان بر آن اساس تجزیه و تحلیل یا اطلاع رسانی جدید انجام داد.
وی افزود: پیگیری های قبلی ادامه دارد که امید است نتیجه بخش باشد.
قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل در این باره که آیا سلیمانی تاکنون وکیلی داشته یا خیر گفت: همراهی سیستم قضایی آمریکا در این زمینه بسیار ضعیف است و چارچوب اصولی را رعایت نمی کنند، به همین خاطر فراز و نشیب ها و مشکلاتی داریم.
سالار آملی درباره اطلاع از آخرین وضعیت جسمی تاکید کرد: در مجموع آن مواردی که از یک سیستم قضایی مدعی حقوق بشری از آمریکا انتظار می رود، دیده نمی شود و مسعود سلیمانی از داشتن حداقل های حقوقی خود محروم است که امید است به این حقوق دسترسی پیدا کند.

/ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

واکنش ایران به ادعای آمریکا درباره توقیف یک شناور ایرانی

سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام کرد آمریکایی‌ها تلاش می‌کنند با اتهام‌ز...

ترامپ درکی از مقام ریاست جمهوری ندارد!

جان بولتون، مشاور امنیت ملی پیشین آمریکا اعلام کرد دونالد ترامپ به کارکنان خودش به شد...

آمریکا مانع اعطای وام صندوق بین‌المللی پول به ایران شد

نیکی هیلی اعلام کرد اعطای وام به ایران انجام نخواهد شد.

امنیت منطقه با اطاعت از آمریکا تامین نمی‌شود

سیدعباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام کرد زمان آن فرا رسیده کشورهایی که بیش از...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news