اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 23 تیر 1399
18 آبان 1398 18 آبان 1398
15:05 15:05

محسن نامجو به کدام برنامه شبکه من‌وتو اعتراض کرد؟

انتشار ویدئویی از سخنان محسن نامجو خواننده خارج از کشور که به شدت به شبکه من و تو تاخت و این شبکه را چیپ خواند باعث توجه و واکنش بسیاری قرار گرفت.

انتقاد تند محسن نامجو از شبکه من‌وتو: بتازید!

به گزارش سلام نو، محسن نامجو، خواننده ایرانی که در خارج از کشور زندگی می‌کند، از شبکه من‌وتو به دلیل استفاده‌ غیرقانونی از آهنگش شکایت کرد و گفت: «شما به اندازه‌ کافی در ویران کردن فرهنگ در سال‌های اخیر نقش داشتید؛ در ساختن تاریخ جعلی از ایران قبل انقلاب و خراب کردن تصویر آینده … ولی دوره دوره‌ شماست. در چنین دوره‌ چیپی قطعا امثال شما برنده‌ بازی هستید.»

محسن نامجو در یک پیام ویدیویی که در صفحه‌ شخصی خودش در اینستاگرام منتشر کرد گفت: «چند روز پیش شبکه‌ تلویزیونی من‌وتو یکی از قطعات من به اسم «نامه» را با تغییر شعر، یک استفاده‌ چیپ و سطح پایینی از این آهنگ کردند.»

او در ادامه گفت این قطعه را حدود ده سال پیش برای همسرم ساختم که نسبت به آن یک عاطفه و یک احساس خاصی داشتم. بعد از سال‌ها که خیلی از قطعه استفاده نمی‌کردم، چند ماه پیش در یکی از کنسرت‌هایم که قبل از آن خبر فوت مادرم را شنیدم، این قطعه را برای مادرم خواندم و مردم هم با آن همخوانی کردند و به قول امروزی‌ها قطعه پخش شد و بقیه‌ی مردم هم آن را شنیدند.

نامجو گفت: شبکه‌ی منوتو یک تلویزیون خارج از ایران هست و بار اولشان هم نیست این کار را کردند و من تعجب می‌کنم که به خودشان اجازه می‌هند که همچین کاری را بکنند چرا که باید طبق قوانین بین‌المللی انجام می‌شد. من سالهاست که در غرب زندگی می‌کنم و تمام کارهای من مثل خیلی از آهنگسازان دیگر کپی رایت شده. این را هم بگویم که تمام شبکه‌های فارسی زبان خارج از ایران برای استفاده از آهنگ‌هایم حتما با وبسایت من تماس می‌گیرند کسب اجازه می‌کنند و حق آن را پرداخت می‌کنند و اگر تلویزیون منوتو با وبسایت من تماس گرفته بودند قطعا اجازه همچین کار سخیفی را نمی‌دادم.

نامجو در ادامه به انتقاد از سیاست‌های شبکه‌ی منوتو پرداخت و گفت: من می‌دانم دوره دوره‌ی شماست و به اندازه‌ی کافی در ویران کردن فرهنگ ایران نقش داشتید. در ساختن گذشته‌ی جعلی از ایران قبل از انقلاب و خراب کردن تصویر آینده در ذهن نسلی که در این کشورهای خارجی زندگی می‌کنند و مهم اینکه برنده‌ی این بازی شما هستید و دوره دوره‌ی شماست و در همچین دوره‌ی چیپ و سخیفی که بشریت در آن هست، قطعا تلویزیون و رسانه‌ی شما برنده‌ی این بازی است. همینجور بتازید و جلو بروید و امیدوارم در همه‌ی کارهاتان موفق باشید. ولی من پیرو هنرمدانی هستم که سعی می‌کنند آن چراغ کور سو دهنده را نگه دارم. مثل شمعی که با باد ابتذال ممکن است خاموش شود.

همچین این خواننده گفت من استقلال مالی و درآمدم از راه برگزاری کنسرت‌ها هست و در ادامه از شبکه‌های خارجی فارسی زبان که حق کپی رایت را پرداخت نمی‌کنند خواهش کرد که «کاری به موسیقی و آهنگ‌های من نداشته باشید».

او در پایان گفت پیگیر حقوقی این اتفاق هستم و تا آخر این مساله را پیگیری می‌کنم تا یکبار برای همیشه امثال این تلویزیون به خودشان اجازه ندهند هر استفاده‌ای که دلشان می‌خواهد و هر چیزی که می‌خواهند از آثار دیگران بسازند.

/خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

چارلی دنیلز اسطوره موسیقی کانتری درگذشت

خواننده، آهنگساز و نوازنده سبک کانتری و فیوژن راک  به علت سکته مغزی درگذشت.

خواننده سرشناس آمریکا درگذشت + عکس

 چارلی دنیلز خواننده‌ سرشناس موسیقی کانتری و راک آمریکا  بر اثر سکته مغزی درگذشت.

خواننده نابینا در عصر جدید همه را احساساتی کرد + فیلم

هومن لطفعلی خواننده نابینایی بود که اجرایش دیشب در برنامه دورهمی با استقبال مواجه شد.

گله مندی پسر حبیب از خواننده‌های داخلی+فیلم

محمد محبیان فرزند حبیب محبیان خواننده فقید و سرشناس ایرانی در یک گفتگوی لایو اینستاگر...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news