اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 22 تیر 1399
19 آبان 1398 19 آبان 1398
18:46 18:46

دلیل جنجال در بازی سپیدرود و گل ریحان چه بود؟

دیدار هفته دوازدهم سپیدرود رشت مقابل گل ریحان البرز درحالی برگزار شد که ورود تماشاگران به داخل زمین باعث توقف ۴۰ دقیقه‌ ای این بازی شد.

دیدار تیم‌های ذوب آهن و سپید رود رشت

به گزارش سلام نو، فریبرز محمودزاده، مسئول برگزاری مسابقات لیگ دسته اول در گفت‌وگو با ایسنا، درباره حواشی دیدار سپیدرود رشت و گل ریحان البرز گفت: این دیدار تا دقیقه ۶۵ طبق روال عادی در جریان بود که در دقیقه ۶۵ یکی از تماشاگران منتسب به تیم سپیدرود رشت داخل زمین شد و به سمت سید مهدی اسلامی دروازبان این تیم حمله‌ور شد.

او افزود: به دنبال این حرکت، دیگر تماشاگران این تیم از گوشه دیگر ورزشگاه از جایگاه خود خارج شدند و یکی از درب‌های داخل زمین را باز کردند و به سمت نیمکت سپیدرود حمله‌ کردند و از بازیکنان و مربیان این تیم خواستار پایان بازی شدند. بعد از پیگیری‌ متوجه شدیم این تماشاگران در اعتراض به شکست هفته گذشته این تیم مقابل ملوان وارد زمین شده بودند و این حرکات را انجام دادند. بعد از ۴۰ دقیقه بازی در شرایطی آغاز شد که فرمانده نیروی انتظامی به داور و ناظر بازی تضمین داد که با افزایش نیروی‌های خود از سطح شهر، امنیت زمین را کاملا تحت کنترل گرفته و خطر دیگری متوجه بازیکنان و کادر فنی دو تیم نباشد. ناظر بازی هم دستور به ادامه بازی داد.

محمودزاده در ادامه گفت: از نیروی انتظامی انتظار می‌رفت که مانع ورود این افراد به زمین بازی شوند. البته نیروی انتظامی بعد از این اتفاق و در کنترل کردن این افراد عملکرد خوبی داشت اما انتظار این بود که از ورود چنین افرادی به زمین ممانعت کنند.

او در جواب این سوال که آیا جدا از درگیری لفظی، برخورد فیزیکی هم رخ داد گفت: متاسفانه میان این تماشاگران و کادر و بازیکنان سپیدرود درگیری فیزیکی هم اتفاق افتاده‌است.

مسئول برگزاری مسابقات لیگ دسته اول درباره این که چه برخوردی با این افراد خواهد شد، گفت: این افراد از طریق دوربین‌ها و با کمک نیروی انتظامی شناسایی خواهند شد و پرونده آنها به کمیته انظباطی ارسال می‌شود. همچنین برای باشگاه سپیدرود رشت نیز کمیته انظباطی تصمیم گیری خواهد کرد و سازمان لیگ هم تا اعلام نظر کمیته انظباطی منتظر می‌ماند و تصمیم خود را بعد از اعلام نظر آنها اعلام خواهد کرد.

محمودزاده در پایان اظهار کرد: حرکت تعدادی از تماشاگران به تمام تماشاگران سپیدرود عمومیت پیدا نمی‌کند. از هواداران خواهش می‌کنیم صبور باشند و احترام بازیکنان و سرمربی تیم‌ها را نگه دارند.

بازی دیگری از هفته دوازدهم لیگ دسته اول بین دو تیم نود ارومیه و مس کرمان هم با حاشیه هایی همراه بود. این بازی هم دقایقی از سوی داور متوقف شد. همچنین باشگاه مس با متنی که در کانال تلگرامی باشگاه منتشر کرد، مدعی شده است: "بعد از پایان بازی، بهاری، مدیرعامل باشگاه نود ارومیه شخصا با سعید قرایی، مدیر روابط عمومی باشگاه مس درگیر شد و با کشیدن دوربین وی مانع از سوار شدن وی به اتوبوس تیم شد. در این بین برخی از افراد حاضر در صحنه دوربین باشگاه مس را از کیف آن خارج کردند تا ویدئوی اتفاقات ورزشگاه را منتشر نکند. در زمان وقوع این صحنه افراد نزدیک به آقای بهاری تاکید می‌کردند که این فرد از صحنه‌ها فیلمبرداری کرده است تا مشخص شود علت این درگیری چه بوده است. سرقت این دوربین توسط نیروی انتظامی صورت جلسه شد.

در صحنه درگیری کنار اتوبوس افراد حاضر در کنار آقای بهاری مدیریت باشگاه مس از جمله آقایان محمودی نیا، کافی و کهندل را نیز با هجموم خود روبرو ساختند تا جایی که فرمانده نیروی انتضامی حاضر در صحنه با آقای بهاری به واسطه به وجود آوردن این جو درگیری شدید لفظی پیدا کرد. احمد نخعی، سرپرست تیم فوتبال مس نیز با صحبت‌های تند بیاتلو، سرمربی تیم حریف مواجه شد. در زمان خروج مجتبی حسینی از رختکن، تعدادی از حاضران در ورزشگاه ارومیه در صدد حمله به وی بودند که سایر اعضای کادر فنی تیم مانع این اتفاق شدند و درگیری شدیدی میان آنها صورت گرفت."

در همین راستا، محمودزاده به ایسنا گفت که سازمان لیگ در حال بررسی این اتفاقات هم است./ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

گل ریحان باز هم ناکام ماند

در حالی  مس رفسنجان و نود ارومیه در هفته بیست و چهارم لیگ یک فوتبال ایران از دست حریف...

علی نظرمحمدی از سپیدرود جدا شد

باشگاه سپیدرود رشت در بیانیه‌ای اعلام کرد همکاری این تیم با علی نظرمحمدی، سرمربی‌ تیم...

نصرتی: ما صعود می‌کنیم

محمد نصرتی سرمربی تیم گل ریحان پس از پیروزی برابر خوشه طلایی گفت که تیمش مدعی صعود اس...

گل دوم استقلال خطا بود

ک کارشناس داوری معتقد است گل دوم استقلال خطا بود و فرشید اسماعیلی با شارژ کردن بازیکن...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news