اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 29 دی 1398
21 آبان 1398 21 آبان 1398
11:50 11:50

داعشی "بی‌وطن" در مرز ترکیه و یونان +عکس

یک عضو داعش که شهروند آمریکا بوده، به دلیل اینکه آمریکا او را نپذیرفته و از سوی دولت ترکیه هم از طریق مرز زمینی یونان اخراج شده و یونان هم به او اجازه ورود نداده، در منطقه مرزی بلاتکلیف مانده است.

به گزارش سلام نو، این عضو داعش شهروند آمریکا بوده اما کشور متبوعش او را نمی پذیرد و از سوی دولت ترکیه هم از طریق مرز زمینی یونان اخراج شده و یونان هم به او اجازه ورود نداده و در منطقه مرزی بلاتکلیف مانده است. یک مظنون تروریستی داعشی که تابعیت آمریکایی دارد در مرز یونان و ترکیه با وضعیت "بی‌وطنی" بلاتکلیف مانده است.

این مظنون داعشی که هویت او مشخص نشده و تنها به ملیت آمریکایی او اشاره شده، با عدم قبول از سوی کشور متبوعش (ایالات متحده آمریکا) از سوی دولت ترکیه در مرز زمینی این کشور با یونان اخراج شد، اما دولت یونان نیز به او اجازه ورود نداده و این مظنون تروریستی در منطقه حائل مرزی بین ترکیه و یونان به صورت بلاتکلیف و سرگردان مانده است.

"مراد بیلهان" دیپلمات (سفیر) بازنشسته ترکیه در مصاحبه با "ملیت" درباره وضعیت این مظنون تروریستی از منظر حقوق بین الملل گفته است: " دولت ترکیه حق دارد این مرد را اخراج کند و بار دیگر نپذیرد و به طور مقابل دولت یونان هم این حق را دارد که با توجه به عدم پذیرش این تروریست از سوی کشور متبوعش یعنی ایالات متحده آمریکا، اجازه ورود به او ندهد."

این دیپلمات سابق ترک در ادامه افزود:" وضعیت بلاتکلیفی این مرد از سوی دولت یونان به سازمان ملل گزارش می‌شود و سازمان ملل باید برای این موضوع چاره‌ای پیدا کند. این تروریست هم اینک در وضعیت "بی وطنی" است.

گفتنی است پس از انتقادات اخیر از عملیات نظامی ترکیه در مرز با سوریه، دولت آنکارا تعدادی از تروریست‌های دستگیر شده داعشی در خاک خود را به مرزهای اروپا رهسپار کرده است. برخی کشورهای اروپایی از جمله دانمارک قبول کرده‌اند شهروندان خود را بپذیرند اما برخی دیگر از تروریست‌ها که کشورهای متبوعشان خواهان پذیرش آنها نیستند در وضعیت بلاتکلیفی مانده‌اند.

دونالد ترامپ اعلام کرده تروریست‌های داعشی که سابق بر این تابعیت آمریکایی داشته‌اند را نخواهد پذیرفت.

دولت آنکارا تهدید کرده در صورت لزوم مظنونان تروریستی شهروند کشورهای اروپایی و آمریکا و نیز پناهجویان سوری که در این کشور هستند را به سمت مرزهای اروپایی گسیل خواهد کرد.

تروریست داعشی دیپورت شده در وضعیت بلاتکلیف در مرز ترکیه و یونان/عکس: ملیت

/عصرایران

اخبار مرتبط

icon news

12دانشجوی ایرانی را به آمریکا راه ندادند

 ۱۲دانشجوی ایرانی که قرار بود برای تحصیل به آمریکا بروند به صورت ناگهانی روادیدشان لغ...

بانک مرکزی ایران تحریم شد

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا  اعلام کرد بانک مرکزی ایران را تحریم کرده است این تحری...

ظریف: در آمریکا دولت جدید بر سر کار آمده انقلاب نشده است!

محمد جواد ظریف گفت: مشکل این است که ما نمی‌توانیم  با هر دولت جدید آمریکایی [دوباره] ...

چرا آمریکا در مقابل ایران عقب نشینی کرد؟

یک استاد دانشگاه دلایل عب نشینی آمریکا در برابر ایران را تشریح کرد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news