اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 20 تیر 1399
21 آبان 1398 21 آبان 1398
16:18 16:18

کاهش قیمت سکه و افزایش بهای دلار

امروز سه‌ شنبه، قیمت سکه و طلا نسبت به روز گذشته اندکی کاهش داشت اما قیمت دلار و یورو در صرافی‌های مجاز بانکی افزایش قیمت را تجربه کرد.

قیمت سکه و طلا و ارز

به گزارش سلام نو، قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار امروز (سه‌شنبه) به سه میلیون و ۹۹۵ هزار تومان (با کاهش ۱۵ هزار تومانی نسبت به روز دوشنبه) و قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم سه میلیون و ۹۹۰ هزار تومان (با کاهش ۱۰ هزار تومانی نسبت به روز گذشته) رسید.

قیمت نیم سکه هم با کاهش ۱۰ هزار تومانی به دو میلیون و ۹۰ هزار تومان رسید و ربع سکه هم یک میلیون و ۲۹۰ هزار تومان قیمت داشت. سکه یک گرمی هم با کاهش ۱۰ هزار تومانی به ۸۳۰ هزار تومان رسید و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز  ۴۰۵ هزار تومان در طلافروشی‌ها فروخته می‌شود.

در بازارهای جهانی نیز آخرین قیمت هر اونس طلا با حدود دو دلار افزایش به ۱۴۵۲ دلار و ۸۱ سنت رسید.

افزایش قیمت دلار در صرافی‌ها

صرافی‌های مجاز بانکی هر دلار و یورو را نسبت به دیروز ۵۰ تومان گرانتر فروختند؛ به طوری که فروش هر دلار ۱۱ هزار و ۴۵۰ تومان  و خرید آن  ۱۱ هزار و ۳۵۰ تومان قیمت خورد. همچنین هر یورو ۱۲ هزار و ۵۵۰ تومان خریداری و ۱۲ هزار و ۶۵۰ تومان فروخته شد.

در بانک‌ها قیمت خرید دلار و یورو کمی افزایش داشت و هر دلار با ۳۰ تومان رشد ۱۱ هزار و ۱۰۰ و هر یورو با ۷۰ تومان افزایش ۱۲ هزار و ۲۰۰ تومان از مشتریان خریداری شده است.

قیمت ارز مسافرتی تفاوت چندانی با روز گذشته نداشت و تقریبا ثابت بود به طوری که هر یورو حدود ۱۳ هزار تومان برای مسافران قیمت‌گذاری شده است که نرخی بالاتر از بازار آزاد است. در مجموع قیمت دلار و یورو گر چه نوسان شدیدی نداشته، ولی در قیاس با هفته‌های اخیر افزایش داشته است./ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

بیم و کابوس دلار 20 هزار تومانی/ آیا باید منتظر جهش دوباره دلار بود؟

به نظر می‌رسد رئیس بانک مرکزی به جای سیگنال مثبت دادن در اینستاگرام و زدن حرف‌های زیب...

چرا دلار دوباره گران شد؟

یک فعال بخش خصوصی درباره دلایل افزایش قیمت دلار توضیحاتی را ارائه کرد.

قیمت طلا و سکه کاهشی شد / نرخ دلار ثابت ماند

امروز در بزار قیمت سکه کاهشی 50 هزارتومانی داشت، طلا نیز 6 هزار تومان کاهش یافت اما ب...

جهش قیمت دلار چقدر احتمال دارد؟

معاون اسبق ارزی بانک مرکزی گفت: هم اکنون قیمت‌ها در بازار ارز بالاتر از واقعیت اقتصاد...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news