اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 20 تیر 1399
21 آبان 1398 21 آبان 1398
16:57 16:57

سمنان رتبه دوم قبولی های کنکور سراسری شد

به گفته مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان سمنان،  رتبه‌ دوم قبولی در کنکور سراسری بعد از یزد که اول است به استان سمنان تعلق دارد و پوشش تحصیلی در این استان ۹۰ درصد است.

سمنان دومین استان از لحاظ رتبه‌های برتر کنکور سراسری است

به گزارش سلام نو، محمد دستورانی ظهر سه‌شنبه در نشست شورای تحقیقات آموزش‌وپرورش استان سمنان به میزبانی اداره کل آموزش‌وپرورش، بابیان اینکه این استان پس از یزد رتبه دوم کشور ازلحاظ رتبه‌های برتر کنکور سراسری را دارد، ابراز کرد: یکی از رویکردهای این اداره کل، ارتقای وضعیت تحصیلی به‌خصوص در حوزه ورود به دانشگاه و مقاطع تحصیلی بالاتر است.

وی بابیان اینکه اداره کل آموزش‌وپرورش استان سمنان درصدد برنامه‌ریزی‌های اصولی برای رسیدن به ارتقای تحصیلی و پژوهشی اهتمام دارد، افزود: بیش از ۳۳ طرح پژوهشی در یک سال گذشته از سوی معلمان استان عرضه‌شده که نشان از فعالیت خوب در این زمینه است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان پوشش تحصیلی در استان را ۹۰ درصد دانست و گفت: در این شاخص استان سمنان یکی از بهترین عملکردها را در بین استان‌های کشور دارد.

دستورانی بابیان اینکه نرخ باسوادی در استان سمنان ۹۸.۵ درصد است و در این شاخص نیز وضعیت خوبی در سطح استان وجود دارد، ابراز کرد: یکی از مواردی که استان در آن وضعیت نسبتاً خوبی دارد تناسب و توازن بین رشته‌های تحصیلی است.

وی ادامه داد: بیش از ۴۰ درصد دانش آموزان سطح استان سمنان در مدارس کاردانش و فنی و حرفه‌ای تحصیل می‌کنند که از این لحاظ شاهد توزیع خوبی بین رشته‌ها هستیم.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان در ادامه اجرای طرح‌های پژوهشی را از دیگر اولویت‌های این اداره کل دانست و ابراز کرد: یکی از مسائلی که باید شورای تحقیقات آموزش‌وپرورش استان به آن توجه کند این است که اعتبارات درزمینهٔ پژوهش‌ها کافی نیست و این امر سبب شده تا نتوانیم به‌درستی طرح‌ها را اجرا کنیم.

دستورانی ضمن بیان اینکه با اعتبارات محدود نمی‌توان شاهد جهش اساسی در اجرای طرح‌های پژوهشی بود، تأکید کرد: اعتبارات طرح‌های پژوهشی و آموزشی در استان اندک است./ مهر

دیدگاه خود را بنویسید

icon news