اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 15 آذر 1398
21 آبان 1398 21 آبان 1398
18:58 18:58

چین خواهان بازگشت آمریکا به برجام و اصلاح اشتباهش شد

به گفته سخنگوی وزارت خارجه چین، آمریکا با خروج از برجام مشکلات زیادی برای این توافق اجرا کرده است و باید با بازگشت به آن این اشتباه را جبران کند.

چین: آمریکا اشتباه خود درباره برجام را اصلاح کند به گزارش سلام نو، گنگ روز دوشنبه در مصاحبه مطبوعاتی در پکن با خبرنگاران داخلی و خارجی خاطر نشان کرد در این شرایط برعهده همه طرف ها است که به وظایف و تعهداتشان در چارچوب توافق هسته ای عمل کنند.

وی تاکید کرد ایران و کشورهای اروپایی و همه طرف های مرتبط با توافق هسته ای در برابر آن مسئول هستند و باید به مسولیت هایشان پایبندی نشان دهند.

این مقام چینی برجام را یک توافق معتبر دانست که باید با دقت مفاد آن اجرا شود و افزود:باید با گفت و گو و رایزنی اختلافات حل و فصل شود.

سخنگوی وزارت خارجه چین تصریح کرد چین به عنوان یکی از کشورهای امضا کننده این پیمان به مسئولیت هایش عمل می کند و به رایزنی با طرف های دیگر برای پیشبرد آن ادامه خواهد داد.

وی ادامه داد از دیدگاه چین خروج آمریکا از توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ و در پیش گرفتن فشارهای حداکثری و بیشترین تحریم ها علیه ایران علل اصلی همه مشکلات و ریشه همه تنش ها است.

گنگ شوانگ از آمریکا خواست که از این اشتباه بازگشته و اقدامات نادرستش را اصلاح کرده و فضای دیپلماسی مناسبی بوجود آورد تا بتوان راه را برای پیشبرد توافق باز نگهداشت.

او گفت که همه طرف ها از جمله ایران و کشورهای اروپایی باید از خود خویشتنداری نشان دهند و اختلافات را از طریق برجام حل و فصل کنند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین گفت که پکن از آژانس بین المللی انرژی اتمی در راستای فعالیت های بی طرفانه و دقیق حمایت می کند و خواستار حل سیاسی و دیپلماتیک موضوع هسته ای ایران است./ ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

انصارالله: آمریکا دروغ می‌گوید!

سلیم المغلس، معاون مدیر دفتر ریاست یمن وابسته به انصارالله اعلام کرد ادعای آمریکا درب...

رقابت ناتو و روسیه برسر فضا!

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری اعلام کرد آمریکا فضا را به عنوان یک تئاتر عملیات‌های نظام...

آلمان ها خواهان نزدیکی به روسیه و دوری از آمریکا هستند!

بر اساس نظرسنجی روز چهارشنبه موسسه یوگاو، آلمانی‌ ها خواهان کاهش وابستگی به آمریکا و ...

پوتین آمریکا را متهم به عملیات نظامی در فضا کرد

رئیس جمهور روسیه اعلام کرد: آمریکا در حال برنامه‌ ریزی برای عملیات نظامی در فضا است.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news