اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 31 مرداد 1398
15 دی 1397 15 دی 1397
18:40 18:40

توضیحات سردار نقدی درباره کربلای 4 و حواشی سخنان محسن رضایی

سردار محمدرضا نقدی معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: کشوری با دستان خالی و بدون حتی یک حامی بین المللی به مقابله با تمام قدرت های دنیا رفت . اصلا آمار تجهیزات و ادوات ما با طرف مقابل قابل قیاس نبود و بر همین اساس من معتقد هستم که مدیریت زمان جنگ به اصطلاح از آب کره گرفتن بود.
واکنش سردار نقدی به ماجرای کربلای 4 و صحبت های محسن رضایی

به گزراش سلام نو، سردار محمدرضا نقدی معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اظهارات محسن رضایی در خصوص عملیات کربلای ۴ و زیر سوال رفتن مدیریت جنگ، اظهار داشت: قضاوت نهایی و دقیق در خصوص مدیریت جنگ را امام خمینی(ره) داشتند که در پیامی خطاب به بسیجیان فرمودند "شما با مدیریت صحیح در جنگ تحمیلی نشان دادید که می شود اسلام را در جهان حاکم کرد".

وی ادامه داد: کشوری با دستان خالی و بدون حتی یک حامی بین المللی به مقابله با تمام قدرت های دنیا رفت . اصلا آمار تجهیزات و ادوات ما با طرف مقابل قابل قیاس نبود و بر همین اساس من معتقد هستم که مدیریت زمان جنگ به اصطلاح از آب کره گرفتن بود.

معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران تصریح کرد: در زمان جنگ یک سری افراد ترسویی بودند و از جبهه فرار می کردند همانها خواستند کار خود را توجیه کنند و این دست حرفها را بیان کردند که اصلا درست نیست و هیچ مبنای علمی ندارند.

وی خاطرنشان کرد: میزان مهماتی که رژیم بعث در جنگ داشت به طوری بود که سرباز عراقی باید خسته می شد تا آتش توپخانه را متوقف می کرد در حالی که توپخانه ما روزانه سهمیه ای در حدود ۵گلوله داشت و مهماتی در اختیار ما نبود. بنابراین ارتش عراق در برابر ما برتری آتش داشتند.

سردار نقدی با بیان اینکه عراقی ها متهم نبودند به اینکه از امواج غیر انسانی استفاده می کنند و همواره جمهوری اسلامی بود که متهم به غیر علمی جنگیدن و استفاده از امواج غیر انسانی می شد، عنوان کرد: طبیعتا در یک معادله ساده تلفات ما باید نسبت به طرف مقابل بیشتر می بود. در ضمن در هشت سال جنگ تحمیلی، هفت سالش را ما در نقش آفندی بودیم. زمانی که یک نیرو بخواهد آفند بکند، در منطقه باز و در تیررس قرار می گیرد و این نیز دلیل دیگری بر بالا بودن تلفات ما باید باشد در حالی که چنین نبود.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه به میزان تلفات دشمن در جنگ تحمیلی اشاره کرد و گفت: بر اساس آمارهای منتشر شده در سایت های خبری، کشته شدگان رژیم بعث عراق در جنگ چیزی در حدود یک میلیون نفر است اما در صحبتی که با سردار باقرزاده داشتم، ایشان گفتند که روسای ارتش عراق آمار داده اند که در حدود ۶۰۰ هزار نفر کشته در جنگ داده اند، یعنی تعداد شهدای ما یک سوم تلفات دشمن در جنگ بوده است، این در حالی است که آتش دشمن چند برابر ما بوده و از برتری تجهیزات و پشتیبانی و لجستیک قوی تری بهره مند بوده است و ضمنا علمی و حساب شده علیه ما هجوم می آوردند.

وی اظهار داشت: در حالت طبیعی اگر آن ها ۶۰۰ هزار کشته داده اند ما باید بیش از ۱ میلیون شهید تقدیم می کردیم اما در مجموع دوران دفاع مقدس تنها ۱۹۰ هزار شهید دادیم؛ حالا مدیریت کدام سوی میدان در جنگ ضعیف بوده است؟! توجه کدام به نیروی انسانی بیشتر بوده است؟!

سردار نقدی به ایثار و از خودگذشتگی رزمندگان در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: در دنیا اتفاقاتی که در جبهه ها می افتاد بی نظیر است ، تا زمانی که فرمانده لشکر ما وارد آن محوری که قرار بود عملیات شود نمی شد، اجازه آغاز عملیات صادر نمی شد. فرمانده معمولا یک شب قبل از عملیات می رفت و صحنه را می دید و از سلامت عملیات مطمئن می شد و بعد اجازه کار را می داد./خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

رفیق‌دوست: از سه شعار «استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی»، دو شعار استقلال و آزادی تحقق یافته است

رفیق دوست با بیان اینکه  سفره مردم به خاطر گرانی خیلی کمرنگ شده است، گفت:  در قطار ام...

سردار نقدی : بزدلی ها را تکرار نمی کنیم

معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: خدای متعال و مردم خدا محور دو رکن اصلی ...

سردار نقدی: علی رغم تحریم ها شاهد توفیق کشور هستیم

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآور شد: جنگ اقتصادی دشمن نیز شک...

سردار نائینی: عملیات کربلای ۴، سرنوشت ساز بود

رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس گفت : عملیات کربلای چهار و کربلای پنج، سرنوشت جن...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news