اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 31 مرداد 1398
15 دی 1397 15 دی 1397
20:55 20:55

دادستان یزد رعایت شئونات اسلامی و فرهنگی در اجرای کنسرتها را خواستار شد

دادستان عمومی و انقلاب یزد نسبت به رعایت نکردن حدود و شئونات قانونی در کنسرت ها و هنجارشکنی در این زمینه هشدار داد و گفت: رعایت شئونات شرعی و قانونی ضرورتی اجتناب ناپذیر است.
در حاشیه اولین کنسرت خیابانی رایگان

به گزارش سلام نو، علی اکبر شمس در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به اجرای یک کنسرت با حضور یکی از خواننده‌های  کشور در چند روز اخیر در استان یزد، اظهار کرد: متأسفانه در این کنسرت یک سری از اتقاقات خلاف عرف، شرع و قانون رخداده است و این اتفاقات، مذموم و غیر قابل دفاع  است و عدم برخورد با این قبح شکنی موجب تکرار و تداوم این گونه رفتار خواهد شد.

وی خطاب به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مبنی بر لزوم برخورد قانونی با موسسه فرهنگی و هنری برگزار کننده، عنوان کرد: باید از واگذاری اجرای چنین برنامه‏‌هایی به موسسه خاطی تا اطلاع ثانوی جلوگیری شود و به دیگر موسسات دخیل در موضوع نیز اخطار کتبی مبنی بر لوزم رعایت مقررات شرعی و قانونی ارسال شود.

دادستان یزد در ادامه توجیه و اخطار به برگزارکنندگان و مشخصاً خوانندگان را خواستار شد و بیان کرد: باید نسبت به الزام رعایت حدود و مقررات، قبل از اجرا توجیه کامل صورت گیرد و بدیهی است در صورت تخلف از اجرای برنامه ‎ های آتی آنان در یزد جلوگیری به عمل خواهد آمد.

وی تصریح کرد: کسی با شادی و تفریح مردم مخالف نیست اما شادی باید در چارچوب قوانین و توجه به شرایط عرفی و فرهنگی جامعه باشد. بافت مذهبی و فرهنگی استان دارالعباد یزد، هنجارشکنی و قبح ‎ زدایی در مسائل اجتماعی را بر نمی تابد و این گونه رفتار ‎ ها با واکنش تند مردم متدین و اقشار فرهیخته استان و بالتبع دستگاه قضایی مواجه خواهد شد./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

منتظری: مسئولین زمینه از بین رفتن فساد را باید فراهم کنند

دادستان کل کشور گفت: کلاهبرداری‌های رایانه‌ای با 300 درصد رشد بیشترین جرم رایانه‌ای د...

افزایش نرخ بیش از ۵۰ درصدی باسوادی کشور بعد از پیروزی انقلاب اسلامی

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: سهم استان یزد به دلیل خودیاری‌ها ...

سرلشگر فیروزآبادی: داعشی ها از اول آموخته بودند که اهل فکر و اهل اجتهاد نباشند و هر چه به آنها اعلام شد، انجام دهند

مشاور عالی رهبر معظم انقلاب گفت: بسیاری از پاسدارانی که خدمت خود را در سپاه و جنگ انج...

دادستان: با گران فروشان برخورد می کنیم

دادستان تهران با بیان اینکه در شمال شهر تهران کمتر به گوشت‌های تنظیم بازار نیاز است...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news