اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 24 آذر 1398
23 آبان 1398 23 آبان 1398
19:27 19:27

بشار اسد راز کشتن البغدادی را فاش کرد

رئیس جمهوری سوریه در گفتگو با رسانه های روسیه اظهار داشت که سرکرده گروه تروریستی داعش به خاطر اسرار مهمی که داشت کشته شد.

البغدادی به خاطر اسرار مهمی که داشت کشته شد

به گزارش سلام نو، بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در گفتگو با برخی رسانه های روسیه از جمله «روسیه ۲۴» و «اسپوتنیک» اظهار داشت: به نظر من کشتن بن لادن و ابوبکر البغدادی و همه این افراد به این دلیل بود که با خود اسراری مهمی داشتند و در عین حال دیگر نقش آنها به پایان رسیده بود و باید از دستشان خلاص می‌شدند.

وی خاطرنشان کرد: سیستم سیاسی آمریکا بر مبنای گروه‌های گانگستری اداره می‌شود. آمریکا یک حکومت نیست، بلکه سیستمی است که شرکت‌ها بر مبنای منافع خویش آن را اداره می‌کنند. آنها شبیه گروههای گانگستری هستند. یکی از مهم‌ترین عواملی که هیتلر را به سمت حمله به اتحاد شوروی در جنگ جهانی دوم کشاند، نفت بود. امروز نیز ایالات متحده آمریکا همان کار را انجام می‌دهد و در مسیر نازی‌ها گام بر می‌دارد.

اسد مالکان حقیقی آمریکا را شرکت‌های نفت، کارخانه‌های اسلحه سازی، بانک‌ها و مراکز لابی‌گری دانست و گفت: با صراحت می‌توان سیاست امروز آمریکا را همان سیاست نازی‌ها دانست. توسعه‌طلبی، جنگ‌افروزی، پایمال کردن منافع دیگر ملت‌ها، زیرپا گذاشتن قوانین بین‌المللی و ارزش‌های انسانی صرفا به خاطر نفت. تفاوت این سیاست با سیاست نازی‌ها چیست؟ آیا کسی از دورن حاکمیت آمریکا می‌تواند به اسن سوال پاسخ دهد؟ گمان نمی‌کنم.

به گفته بشار اسد، دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا همانند یک رئیس دولت عمل نمی‌کند و او به یک مدیر اجرایی شرکت تجاری شباهت دارد.

رئیس جمهوری سوریه به مرگ «جیمز لا مژرار» سردسته گروهک موسوم به «کلاه سفیدها» در استانبول اشاره کرد و در پاسخ به مشکوک بودن مرگ وی و احتمال قتل او گفت که نباید این مسأله را به شکل انفرادی بررسی کرد و باید در یک چارچوب کلی به آن نگریست.

بشار اسد در این راستا به «جفری اپستین» سرمایه‌دار سرشناس آمریکایی که در ماه آگوست در زندان به طرز مشکوکی جان باخت، اشاره کرد و گفت که برخی می‌گویند او کشته شده چرا که اسرار زیادی از شخصیت‌های مهم آمریکایی، انگلیسی و اروپایی با خود به همراه داشت.

وی افزود: اکنون موسس اصلی کلاه سفیدها که یک افسر نظامی بود کشته شده و تمامی مأموریت‌های او در افغانستان و کوزوو، عراق و لبنان بوده و سپس کلاه سفیدها را در سوریه تأسیس کرد. تاریخ اقدامات این فرد چه ارتباطی با اقدامات بشردوستانه دارد؟

اسد مرگ سردسته گروهک «کلاه سفیدها» را یک تصفیه اطلاعاتی دانست و گفت که این طور نبود که یک سازمان اطلاعاتی پشت صحنه گروهک کلاه سفیدها عمل کند. سازمان‌های اطلاعاتی غربی و ترکیه و برخی کشورهای منطقه در تأسیس و تقویت کلاه سفیدها همکاری کردند اما تمامی آنها تحت امر سازمان سی آی ای آمریکا قرار داشتند.

رئیس‌جمهوری سوریه گفت که بعید نیست سازمان اطلاعات ترکیه به دستور سازمان‌های اطلاعاتی غربی جیمز لا مژرار را کشته باشد./ مهر

اخبار مرتبط

icon news

حساب اسد در توییتر مسدود شد

شبکه اجتماعی توییتر در اقدامی حساب کاربری رئیس جمهوری سوریه را مسدود کرد.

اسد مقصر اصلی هرج و مرج در سوریه را چه کسی می‌داند؟

اسد رئیس جمهور سوریه اعلام کرد: اوضاع میدانی سوریه در شزایط الان بهتری قرار دارد و ار...

عموی بشار اسد در اسپانیا محاکمه می‌شود؟

دادگاه عالی اسپانیا اعلام کر قصد دارد عموی بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه را به اتهام پو...

بشار اسد دستور افزیش حقوق داد

بشار اسد رئیس جمهور سوریه، دستور افزایش حقوق‌ داد و حقوق و دستمزد ماهانه نظامیان و غی...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news