اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 17 تیر 1399
23 آبان 1398 23 آبان 1398
20:55 20:55

افزایش ۷۵ درصدی گردشگری داخلی ایران

معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: گردشگری داخلی در سال‌های ۹۷ و ۹۸ با وجود مشکلات اقتصادی کشور ۷۵ درصد افزایش یافت.

گردشگری داخلی با وجود مشکلات اقتصادی ۷۵ درصد افزایش یافت

به گزارش سلام نو، ولی‌الله تیموری عصر پنجشنبه در حاشیه رونمایی از تمبر یادیود ششمین جشنواره ملی اقوام و عشایر ایران در شهرستان گرمسار استان سمنان ، اظهارداشت: گردشگری داخلی در کشور با وجود شرایط تحریم‌های ظالمانه و مغرضانه علیه ایران اسلامی ٧۵ درصد افزایش داشت.

تیموری با اشاره به افزایش ۵۲ درصدی میزان گردشگران ورودی در سال ۹۷ به کشور نسبت به سال ٩۶، افزود: در هفت ماه گذشته از سال ۹۸، با احتساب حدود ۶ میلیون گردشگر داخلی، آمار گردشگر داخلی بیش از ٢٣ درصد نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ افزایش یافت.

معاون وزیر میراث فرهنگی تصریح کرد: در مجموع و با احتساب افزایش آمار گردشگری امسال و سال گذشته، گردشگری داخلی در کشور بیش از ٧۵ درصدی افزایش داشت.

تمبر یادبود جشنواره ملی اقوام و عشایر ایران با حضور تیموری معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، غلامرضا کاتب نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان در موزه علم و صنعت گرمسار رونمایی شد.

تیموری، به منظور حضور در ششمین جشنواره ملی اقوام و عشایر ایرانی به گرمسار در استان سمنان سفر کرد.

اقامتگاه بوم گردی کهن سرای کیهان در روستای سنرد گرمسار نیز با حضور معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افتتاح شد.

ششمین جشنواره اقوام و عشایر ایرانی مصادف با شب ولادت حضرت محمد(ص) و به عنوان گرامیداشت هفته وحدت با حضور ۱۲ قوم ایرانی در قالب ۳۰ تیم در بخش های مختلف آیینی، عشایری و بازی های بومی و محلی در گرمسار برگزار شد.

عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، کرمعلی قندالی رئیس سازمان امور عشایر ایران، غلامرضا کاتب نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسوولان استان سمنان در ششمین دوره جشنواره ملی اقوام و عشایر ایرانی شهرستان گرمسار حضور دارند.

گرمسار غربی‌ترین شهرستان‌ استان سمنان تا مرکز استان ۱۱۰ کیلومتر و تا تهران ۹۵ کیلومتر فاصله دارد. / ایرنا

دیدگاه خود را بنویسید

icon news