اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 17 تیر 1399
23 آبان 1398 23 آبان 1398
22:05 22:05

امیدواری میشل عون به تشکیل قریب الوقوع دولت جدید لبنان

در پی رفع موانع تشکیل کابینه، رئیس جمهوری لبنان ابراز امیدواری کرد که دولت جدید طی چند روز آینده تشکیل شود.

میشل عون: امیدواریم دولت جدید لبنان در روزهای آینده تشکیل شود

به گزارش سلام نو به نقل از پایگاه خبری ریاست جمهوری لبنان ، میشل عون امروز پنج شنبه ابراز امیدواری کرد که در پی برطرف شدن موانع انتصاب مأمور تشکیل کابینه و فرآیند تشکیل آن، دولت تا چند روز آینده تشکیل شود.
عون عصر امروز در دیدار با چند هیئت اقتصادی به ریاست "محمد شقیر" وزیر ارتباطات تاکید کرد، تماس ها درخصوص تشکیل دولت جدید پیشرفت زیادی داشته است و می توان امیدوار بود که تا چند روز آینده دولت تشکیل شود.

وی بر اهمیت همکاری هیئت های اقتصادی در حل و فصل تحولات ناشی از حوادث کنونی تاکید کرد و گفت: نیروهای امنیتی در حال بازگشایی راه ها هستند تا امکان رفت و آمد بین مناطق مختلف تسهیل شود و چرخ اقتصادی گرچه به تدریج حرکت کند.

عون همچنین در دیداری که امروز با هیئتی از اعضای شورای اقتصادی و اجتماعی لبنان داشت، توضیحاتی در خصوص نتایج رایزنی های مربوط به تشکیل دولت جدید ارائه و تاکید کرد، فعالیت دولت آینده بر اصلاحات و مبارزه با فساد و نیز توجه به بخش های تولیدی متمرکز خواهد شد تا اقتصاد ملی به یک اقتصاد تولیدی تبدیل شود.

تظاهرات اعتراض آمیز لبنانی ها شامگاه پنج شنبه چهار هفته پیش آغاز شد و در هفته دوم آن سعد حریری با اعلام اینکه به بن بست رسیده است استعفای خود از نخست وزیری را تقدیم میشل عون کرد و او نیز از حریری خواست ریاست دولت پیشبرد امور را برعهده بگیرد.

حریری یک روز پس از استعفا از آمادگی خود برای نخست وزیری مجدد به شرط تشکیل دولت فن سالار (تکنوکرات) خبر داد، حال آنکه جنبش امل به ریاست "نبیه بری" رئیس پارلمان لبنان و حزب الله ضمن دعوت حریری به نخست وزیری مجدد، تشکیل دولت تکنوسیاسی متشکل از چهره های سیاسی و نیز افراد متخصص و کارشناس را خواستارند.

عون سه شنبه شب در گفت و گو با شبکه تلویزیونی "ال.بی.سی" تصریح کرد: دولت فن سالار نمی تواند مسیر کشور را مشخص کند و روند امور باید به سمت دولت تکنوسیاسی باشد./ ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

نشست شورای عالی دفاع لبنان برای بررسی اوضاع امنیتی این کشور

شست شورای عالی دفاع به ریاست میشل عون با هدف بررسی اوضاع امنیتی لبنان برگزار شد.

واکنش رئیس جمهور لبنان به تصمیم اسرائیل برای استخراج نفت و گاز

رئیس‌جمهوری لبنان ازتصمیم اسرائیل برای استخراج گاز از منطقه مورد منازعه با لبنان ابرا...

درگذشت رئیس‌جمهور لبنان صحت دارد؟

خبر مرگ میشل عون در واتسآپ شب گذشته منتشر شد و دفتر ریاست‌جمهوری  لبنان، درگذشت «میشل...

در لبنان وضعیت اضطراری اعلام شد

با شیوع ویروس کرونا در لبنان رئیس‌جمهوراین کشور اعلام وضعیت اضطراری کرد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news