اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 03 بهمن 1398
24 آبان 1398 24 آبان 1398
11:40 11:40

دیدار ذوالنوری با بشار اسد

مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی در دیدار با بشار اسد گفت: کشورهای حوزه مقاومت با وحدت در مقابل نظام سلطه و استکبار جهانی پیروز خواهند شد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی با بشار اسد دیدار کرد

به گزارش سلام نو، مجتبی ذوالنوری در دمشق با بشار اسد رئیس جمهور سوریه دیدار و گفت وگو کرد.

ذوالنوری در این دیدار، پیروزی های مقتدرانه در عرصه میدانی و دیپلماسی را به رئیس جمهور سوریه تبریک گفت و بیان داشت: پیروزی‌های سوریه و جبهه مقاومت در مقابل تروریست‌های تکفیری در عرصه میدانی به شکست اقتدار نظام سلطه و استکبار جهانی منجر شده است.

وی تروریست‌های داعش را محصول و دست پرورده ی آمریکایی - صهیونیستی خواند و گفت: کینه و خباثت آمریکا و رژیم صهیونسیتی نتوانست تغییری در نقشه منطقه و کشورهای حامی محور مقاومت ایجاد کند و سوریه با قدرت  تروریست‌ها را در قلب جبهه مقاومت شکست داد.

ذوالنوری سوریه را دوستی دیرینه و سنتی جمهوری اسلامی ایران با اشتراکات دینی و تاریخی خواند و تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران و سوریه در یک جبهه و با دشمنی مشترک در حال مبارزه هستند، خط مقدم جمهوری اسلامی ایران و سوریه مبارزه با رژیم اشغالگر قدس است و ایران با قدرت از منافع خود و متحدین در منطقه دفاع خواهد کرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی استمزاج خون شهدای ایرانی و ارتش سوریه را ثمره تحکیم، همدلی و وفاق دو کشور دانست و گفت:ثبات و امنیت کنونی سوریه و منطقه مدیون خون شهدای دو کشور است که در مبارزه و مقابله با دشمنان دو ملت بدست آمده است.

ذوالنوری از توسعه مناسبات و مراودات دو جانبه در جهت گسترش تعاملات اقتصادی و تجاری استقبال کرد و تصریح کرد: ضرورت دارد مسیر توسعه همه جانبه و  همکاریهای اقتصادی و تجاری فی‌مابین تقویت گردد تا با همکاری شرکتهای ایرانی بازسازی زیرساختهای سوریه آغاز گردد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی  نگرانی‌های کنونی رژیم اشغالگر قدس و تجاوزات مقطعی به کشورهای حوزه مقاومت را نتیجه استیصال این رژیم غاصب دانست و افزود:تحرکات و تجاوزات صهیونیستها در منطقه تسریع در مسیر سقوط آنهاست و این رژیم در آینده منطقه جایگاهی نخواهد داشت.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ، تحریم های ظالمانه آمریکا را منجر به شکست دانست و گفت: وحدت کشورهای حوزه مقاومت را رمز پیروزی در مقابل نظام سلطه و استکبار جهانی دانست .

بشار اسد رئیس جمهور سوریه در ادامه این دیدار جمهوری اسلامی ایران را کشوری مقتدر در منطقه و حامی سوریه در منطقه خواند و گفت: نگاه ما به آینده منطقه کاملا روشن است و اهداف ما در منطقه تحقق یافته است.

وی با اشاره به سیاست‌های آمریکا در منطقه افزود: آمریکا در سراشیبی سقوط قرار گرفته است و سعی میکند در این مسیر دیگر کشور ها را نیز نابود کند.

رئیس‌جمهور سوریه با قدردانی از حمایت‌های دولت و ملت ایران از سوریه افزود: سوریه از مواضع قاطع و حکیمانه امام خامنه ای در مقابله با اقدامات دشمنان امنیت و ثبات منطقه و سوریه صمیمانه قدردانی می کند.مردم، ارتش و مسئولین سوریه همواره حمایت‌های رهبری، دولت و ملت ایران در مبارزه با تروریسم را به خاطر خواهند سپرد و تاریخ نیز از این اتحاد به نیکی یاد خواهد کرد.

بشار اسد ضمن انتقاد جدی از اعمال تحریم های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: سوریه با همه توان و امکانات خود به حمایت از تهران در مقابله با تحریم ها علیه ایران خواهد پرداخت و روابط ممتاز و راهبردی دو کشور را تعمیق خواهد بخشید.

/ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

بشار اسد تصمیمی عجیب گرفت!

بشار الاسد، رئیس جمهور سوریه گفته است: کسانی که در تراکنش های خود به جای پول ملی از ا...

پیام تسلیت رئیس جمهور سوریه؛ سلیمانی را فراموش نمی کنیم

«بشار اسد» رئیس جمهور سوریه گفت: ملت سوریه هرگز سلیمانی را فراموش نمی‌کند .

آمادگی ایران برای کمک به سوریه برای خروج آمریکا از این کشور

علی اکبر ولایتی اعلام کرد ایران آماده کمک به سوریه در راستای خروج نیروهای آمریکایی از...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news