اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 18 تیر 1399
24 آبان 1398 24 آبان 1398
18:00 18:00

اینستاگرام طرح آزمایشی پنهان‌سازی لایک ها برای کاربران را آغاز کرد

اینستاگرام طرح آزمایشی مخفی کردن تعداد لایک ها برای درصدی از کاربران را اغاز کرد؛ در این طرح فقط کاربران لایک‌های پست‌های خود را می‌بینند.

به گزارش سلام نو؛ اینستاگرام در حال اجرای طرح آزمایشی مخفی کردن تعداد لایک ها برای درصدی از کاربران سراسر جهان است. در این طرح کاربران فقط می توانند تعداد لایک های پست های خود را ببینند.

مدیران این شبکه اجتماعی می گویند با مخفی شدن لایک ها، کاربر خودش تصمیم می گیرد که چه پستی ارزش لایک کردن دارد و دیگر به تصمیم دیگران توجهی نمی کند. همچنین کاربران می توانند با خیالی راحت و بدون ترس از احتمال لایک نشدن عکس ها، آنها را به اشتراک بگذارند.

استیکرهای نمایش متن موزیک

البته در طرح آزمایشی تعداد لایک ها فقط برای کاربرانی مخفی می شود که جزوی از آزمایش هستند. مخفی شدن لایک ها نیز ممکن است همیشگی نباشد. سخنگوی اینستاگرام در این مورد می گوید:

«بازخوردهای اولیه از این آزمایش مثبت بوده اند. این تغییری بنیادی برای اینستاگرام است بنابراین آزمایش خود را ادامه می دهیم تا از کاربران سراسر دنیا بازخورد دریافت کنیم.»

«آدام موسری» (Adam Mosseri)، مدیرعامل اینستاگرام جمعه هفته قبل اعلام کرد که این شبکه اجتماعی مخفی کردن تعداد لایک ها برای کاربران آمریکایی را آزمایش می کند. مدیران این شبکه اجتماعی پس از اینکه منتقدان از تاثیر لایک ها روی سلامت روانی کاربران خبر دادند، به فکر مخفی کردن آنها افتادند.

حذف لایک های اینستاگرام

البته مخفی شدن لایک های اینستاگرام به مذاق کاربران (خصوصا اینفلوئنسرها) خوش نیامده و آنها معتقدند این کار به ضرر آنها تمام می شود. تحقیقاتی که توسط سایت HypeAuditor انجام شده نشان می دهد محبوبیت این دسته از کاربران در کشورهایشان 3 الی 15 درصد افت کرده است.

اینستاگرام می گوید از مهم بودن تعداد لایک ها برای برخی از کاربران آگاه است و به دنبال روش هایی است تا اینفلوئنسرها به کمک آنها بتوانند ارزش خود را به شکل دیگری به طرفدارانشان نشان دهند.

طرح مخفی شدن تعداد لایک های اینستاگرام تا پیش از این در کشورهای استرالیا، کانادا، برزیل، ایرلند، ایتالیا، ژاپن و نیوزلند نیز اجرا شده بود.

/دیجیاتو

اخبار مرتبط

icon news

یک خبر جعلی درباره اینستاگرام

یک خبری جعلی درباره تغییر سیاست‌های اینستاگرام در قبال محتواهای مستهجن و برهنه در کان...

ارسال پیام‌های موقتی و ناپدید شونده در اینستاگرام

در آینده‌ای نزدیک قادر خواهیم بود در اینستاگرام به طرف مقابل خود در دایرکت پیام‌های م...

درآمد اینستاگرام بیشتر است یا یوتیوب؟

میزان درآمد اینستاگرام از تبلیغات در سال گذشته، ۲۰ میلیارد دلار بوده در حالی که یوتیو...

قابلیت جدید اینستاگرام درمورد استوری

اینستاگرام امکان قرار دادن 2 تا 6 تصویر را در یک استوری فراهم کرد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news