اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 24 آذر 1398
24 آبان 1398 24 آبان 1398
15:35 15:35

چه کشورهایی با تیم ملی فوتبال بازی نکردند؟

این فیفادی هم مثل چند فیفادی گذشته تیم ملی فوتبال ایران هیچ بازی ندارد. بنا به گفته فدارسیون فوتبال استرالیا، ژاپن، چین، پاراگوئه، برزیل، امارات و چند تیم دیگر هر کدام به دلایلی دست رد به سینه تیم ملی فوتبال زدند.

کدام کشورها حاضر به بازی با تیم ملی فوتبال ایران نشدند؟

طبق اعلام فدراسیون فوتبال، ۹ کشور به درخواست ایران برای برگزاری بازی تدارکاتی پاسخ منفی داده‌اند؛ از برزیل و پاراگوئه گرفته تا امارات و هندوستان!

به گزارش سلام نو، تیم ملی فوتبال ایران در حالی برابر بحرین و عراق در مرحله دوم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ و جام ملت های ۲۰۲۳ شکست خورد که از عدم انجام بازی های تدارکاتی در «فیفادی» به عنوان یکی از ضعف های فدراسیون فوتبال یاد می شود.

فدراسیون که چند فیفادی گذشته را از دست داد و نتوانست دیداری برای تیم ملی فراهم کند، برای ۲۸ آبان هم نتوانسته با هیچ کشوری برای دیدار دوستانه به توافق برسد.

فدراسیون فوتبال امروز با انتشار اطلاعیه از رسانه ها و کارشناسان خواست که نقدهای منصفانه ای داشته باشند. در بخشی از این اطلاعیه درباره عدم برگزاری بازی دوستانه آمده است: «استرالیا، ژاپن، چین، پاراگوئه، برزیل، امارات، لیبریا، هند و گرجستان کشورهایی بودند که فدراسیون با آنها به مرحله مذاکره رسید. درخواست رقم های بالا از سوی شرکت های برگزارکننده، عدم توافق بر سر محل برگزاری و بعضا تمایل نداشتن به مسابقه در آن تاریخ در نهایت باعث عدم انجام مسابقه شد.»

به این ترتیب سخت بودن کار مارک ویلموتس سرمربی تیم ملی ایران بدون برگزاری بازی های تدارکاتی بین المللی دو چندان می شود؛ آنهم در شرایطی که کار تیم ملی برای صعود به مرحله بعدی انتخابی جام جهانی دشوارتر شده است.

اخبار مرتبط

icon news

پیشکسوت فوتبال: مربیگری برانکو در تیم ملی توهین بزرگی است!

پیشکسوت فوتبال ایران با انتقاد از نحوه عقد قرارداد فدراسیون فوتبال با مارک ویلموتس، گ...

بیرانوند: وحید هاشمیان سرمربی موقت تیم ملی می‌شود!

علیرضا بیرانوند دروازه‌بان ملی‌پوش تیم فوتبال پرسپولیس بار دیگر تاکید کرد برانکو بهتر...

پیشنهاد عجیب برانکو به فدراسیون!

برانکو ایوانکوویچ که گزینه اصلی سرمربیگری تیم ملی است  پیشنهاد مالی بالایی به فدراسیو...

ویلموتس از فسخ با ایران خوشحال است؟

مارک ویلموتس سرمربی بلژیکی تیم ملی فوتبال ایران بعد از فسخ قراردادش با فدراسیون فوتبا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news