اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 09 بهمن 1398
25 آبان 1398 25 آبان 1398
14:00 14:00

کمک معیشتی دولت غیرنقدی و مختص خرید کالا است!

طبق اعلام سخنگوی ستاد اجرایی دولت کمک معیشتی دولت غیرنقدی و مخصوص خرید اقلام مشخصی است تا اثرات تورمی آنها کاهش یابد.

جزئیات پرداخت کمک معیشتی به ۱۸ میلیون خانوار

به گزارش سلام نو، حسین میرزایی با تشریح جزئیات پرداخت کمک معیشتی به ۱۸ میلیون خانوار شامل ۶۰ میلیون نفر گفت: این کمک معیشتی مانند سبد کالا که در گذشته به خانوارها اختصاص یافت، غیرنقدی است تا اثر تورمی نداشته باشد؛ ضمن اینکه هدف دولت از این طرح کاهش فشار معیشتی بر اقشار متوسط و ضعیف است و اختصاص کالا می تواند در این زمینه موثر باشد.

این مقام مسئول تصریح کرد: احتمالا شیوه اجرا به این صورت است که کارت سرپرستان خانوار بصورت نقدی شارژ می شود اما این مبلغ نقدی قابل برداشت نخواهد بود و صرفا می تواند در فروشگاههای بزرگ برای خرید  مورد استفاده قرار بگیرد.

سخنگوی ستاد تبصره ۱۴ بودجه با بیان اینکه اعتباری بودن حمایت دولت محرز است، اظهار داشت: اما احتمال اصلاحیه خوردن و تغییر این فرآیند وجود دارد. ما منتظر هستیم آیین نامه اجرایی در هیات دولت تصویب شود.

وی با بیان اینکه طبق پیش بینی ها تغییرات پیش آمده، اثر تورمی ۴ درصدی خواهد داشت، افزود:انتظار می رود با اجرای این حمایت به صورت اعتباری، پول نقد در جامعه تزریق نشده و تورم تشدید نشود.

این مقام مسئول تاکید کرد: کمک معیشتی دولت به دهک های پردرآمد که قرار است یارانه نقدی شان حذف شود، تعلق نمی گیرد.

« برخی از خانوارها از ثبت نام یارانه نقدی جا ماندند و تا امروز امکان ثبت نام پیدا نکرده اند؛ این گروه چگونه می توانند مشمول دریافت کمک معیشتی دولت شوند؟»

میرزایی در پاسخ به این سوال گفت:  خوشبختان زیرساخت و سامانه برای ثبت اعتراض خانوارها طراحی و آماده سازی شده است و قرار است وضعیت و توان مالی خانوارها، هر ۶ ماه یکبار بررسی و پایش شود.

بنابراین خانوارهای جامانده از یارانه نقدی یا کمک معیشت دولت می توانند اعتراض خود را در سامانه مذکور ثبت کنند تا پس از بررسی وضعیت معیشتی و توان مالی آنها، نسبت به برقراری یارانه نقدی یا کمک معیشتی اقدام شود.

وی در عین حال تصریح کرد: برای کسانی که قبلا از یارانه نقدی انصراف داده اند، هنوز تصمیمی گرفته نشده اما این موضوع قابل بررسی است.

/مهر

اخبار مرتبط

icon news

عیادت روحانی از حجت‌الاسلام شهیدی +عکس

حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان امروز به عیادت حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی شهیدی ن...

روحانی: با تمام توان برای بازسازی مناطق سیل‌زده قدم برمی‌داریم

حسن روحانی رئیس جمهور به مردم سیل زده استان سیستان و بلوچستان گفت: نبود تلفات در سیل ...

رییس جمهور پیام تسلیت داد

 حسن روحانی رییس جمهوری، در پیامی درگذشت همسر آیت‌الله کریمی را تسلیت گفتند.

واکنش روحانی به ترور سردار سلیمانی/ انتقام میگیریم

رئیس جمهور در پیامی ضمن تسلیت شهادت فرمانده شجاع سپاه قدس و همراهان ایشان، گفت: انتقا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news