اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 16 آذر 1398
25 آبان 1398 25 آبان 1398
17:46 17:46

انتقاد عضو جمنا از طرح دولت در افزایش قیمت بنزین

به گفته عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب، رئیس جمهور باید درباره آزادسازی قیمت بنزین به طور مستقیم با مردم سخن می‌گفت و جامعه را نسبت به اجرای این طرح قانع می کرد.

روحانی برای افزایش نرخ بنزین باید جامعه را قانع می‌کرد

به گزارش سلام نو، مهدی چمران عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب در گفتگو با خبرنگار مهر، در رابطه با اقدام اخیر دولت در خصوص سهمیه بندی بنزین و ارزیابی خود در مورد نحوه اجرا و میزان افزایش نرخ بنزین براساس قانون هدفمندی یارانه ها و برنامه پنجم توسعه اظهار داشت: شرایطی که در حال حاضر وجود دارد نشان می‌دهد که به صورت کلی مردم از این اقدام ناراضی هستند. اینکه نزدیک به انتخابات و روز عید قیمت بنزین را بالا ببریم و بخواهیم پول آن را به مردم بپردازیم یعنی از مردم بگیریم و به مردم بدهیم؛ چه نتیجه و ثمره ای خواهد داشت، مشخص نیست.

وی عنوان کرد: به نظر می‌رسد با این شرایطی که فعلا هست به کار خطرناکی دست زدند. ان شاءالله که یک نتیجه مثبتی داشته باشد. افزایش قیمت بنزین گرانی‌های بیشتری را به همراه خواهد داشت. اگر قصد چنین کاری را داشتند از قبل انجام می‌دادند. چرا حالا و نزدیک به انتخابات این کار را انجام دادند؟به هر حال گویا مجلس هم در جریان نبوده است. رئیس جمهور باید بطور مستقیم با مردم سخن می‌گفت و جامعه را نسبت به اجرای این طرح قانع می کرد.

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب با تاکید بر اینکه آنهایی که این اقدام را انجام دادند، دم از مردم می‌زنند اما در عمل با مردم کاری ندارند، گفت: باید مردم را قانع می‌کردند و دلیل این تصمیم و نحوه اجرای آن را توضیح می‌دادند. اینکه سخنرانی‌های چند سال پیش آقا را منتشر می‌کنند به چه علت است؟ این اقدامات نیاز به برنامه ریزی دارد نه اینکه یک شبه تصمیم گیری شود.

چمران تصریح کرد: برای این اقدامات باید زمینه سازی‌های قبلی و آماده سازی‌های مردمی صورت گیرد تا در چنین شرایطی شوک به همراه نداشته باشد؛ زیرا کشور آماده یکسری ناآرامی‌هایی بوده است و در داخل و خارج هم مطرح شده است. اینکه چنین موضوعی را برای ناآرامی ها دستاویز قرار دهند مناسب نبود. اینها باید براساس یک تفکر و برنامه ریزی صحیح صورت می‌گرفت/ مهر

اخبار مرتبط

icon news

استیضاح‌ها برای رای آوری یا کارآمدی؟ / مجلس، دولت روحانی را از نصاب می‌اندازد؟

 مسئله این‌جا است که استیضاح وزرا به دلیل سهمیه بندی بنزین و برخورد با اعتراضات در مج...

استیضاح وزرای دولت در دستور کار نمایندگان مجلس

نمایندگان مجلس در واکنش به افزایش قیمت بنزین، استیضاح وزرا را در دستور کار خود قرار د...

علی لاریجانی: کالاها نباید افزایش قیمت داشته باشند

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به وزیر صنعت گفت:باید با اعمال نظارت دقیق از افزا...

وزیر دادگستری: دو برابر شدن گشت‌های سازمان تعزیرات بعد از اصلاح قیمت بنزین

علیرضا آوایی اعلام کرد در جریان بررسی تبعات افزایش قیمت بنزین و تاثیر آن بر کالاهای د...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news