اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 18 تیر 1399
25 آبان 1398 25 آبان 1398
18:47 18:47

هفته آینده پرداختی های طرح معیشت به دست مردم می رسد

یک مقام مسئول در سازمان برنامه و بودجه گفت: کمک معیشتی دولت به ۱۸ میلیون خانوار به صورت نقدی انجام خواهد شد و پرداخت‌های آبان ماه از هفته آینده آغاز می‌شود.

منابع مالی ناشی از گرانی بنزین هفته آینده بین کم‌درآمدها توزیع خواهد شد

به گزارش سلام نو، «مهدی قمصریان» رئیس مرکز اطلاع رسانی، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان برنامه و بودجه کشور درباره کمک معیشتی دولت به ۱۸ میلیون خانوار، افزود: مطابق بررسی های صورت گرفته، این کمک به شکل نقدی به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد و بنا به صلاحدید خانوارها  قابل استفاده و برداشت است.

قمصریان افزود: امروز در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا تاکید شد، با توجه به تامین منابع ، این کمک‌های حمایتی و معیشتی، ماهانه، بدون وقفه و به شکل منظم پرداخت خواهد شد،بنابراین پرداخت های آبان ماه از هفته آینده آغاز خواهد شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه ۲۵ آبانماه گفت: گران کردن بنزین یک گام به سوی قیمت واقعی آن است، زیرا این فرآورده نسبت به کالاهای دیگر قیمت ارزانی دارد.

محمد باقر نوبخت افزود: رئیس جمهور اجازه نداد حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان درآمدی که از افزایش قیمت بنزین به دست می‌آید وارد بودجه عمومی شود و بر این اساس در خزانه شماره حساب خاصی تعریف شد تا این درآمد به آن حساب واریز شود و از آن حساب نیز با شیوه دقیق به خانواده‌های هدف برسدو این موضوع در شورای هماهنگی سه قوه تصویب شد.

نوبخت با بیان اینکه هر کس خود را متقاضی دریافت درآمد حاصل از اصلاح قیمت بنزین می‌داند، تقاضای خود را برای بررسی به وزارت رفاه ارائه دهد، گفت: درآمد حاصل از افزایش نرخ بنزین از حدود ۶۴ میلیون لیتر بنزین سهمیه‌ای و ۳۰ میلیون لیتر بنزین آزاد و سوپر است.

وی افزود: براساس سهمیه بندی بنزین پیش‌بینی حدود سه هزار میلیارد تومان صادرات بنزین می شود./ ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

افزایش قیمت بنزین چه خودروهایی را گران کرد؟

با افزایش قیمت بنزین تقاضا برای خرید خودروهای داخلی پراید، پژو ۴۰۵ و البته انواع وانت...

افزایش محسوس قیمت‌ها در بازار

بعد از گذشت دو هفته از گرانی بنزین، تاثیر افزایش قیمت کرایه بار درون شهری بر افزایش ق...

پیام دهی 2000000 ایرانی به سامانه #۶۳۶۹*

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی از دریافت دو میلیون پیامک برای پیگیری طر...

تشریح جزییات نحوه ثبت تقاضای یارانه معیشتی

مدیر کل تعاون مازندران جزییات مراحل ثبت تقاضای حمایت معیشتی ویژه جاماندگان را تشریح ک...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news