اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 08 بهمن 1398
26 آبان 1398 26 آبان 1398
12:52 12:52

تیم ملی سه تا پنج پله سقوط خواهد کرد

دو باخت پیاپی مقابل دو تیم عراق و بحرین باعث خواهد شد که حداقل سه تا پنج پله جایگاه ما در رده بندی فیفا سقوط کند. چه بسا دیگر پس از سالها جایگاه اول آسیا هم از دست برود.

به گزارش ورزش سه ، دومین باخت متوالی مقابل حریفان عربی این دفعه در شهر امان پایتخت اردن مقابل عراق رقم خورد تا نه تنها رویای رسیدن به صدر جدول گروه C مقدماتی جام جهانی 2022 قطر از بین برود بلکه این اتفاق یک بار دیگر جایگاه تیم ملی در رنکینگ فیفا را با خطرات بیشتری روبرو کند.

برحسب فرمول امتیازدهی فدراسیون جهانی فوتبال به تیم های ملی با شکست ایران برابر تیمی مثل عراق که در جایگاه 74 آخرین رنکینگ فیفا در نوامبر 2019 قرار دارد، اثر منفی زیادی روی امتیاز تیم ملی می گذارد ضمن این که از دست دادن فیفادی 19 و 20 نوامبر نیز بیشتر از قبل روی این افت امتیاز تاثیرگذار خواهد بود تا برای دومین ماه متوالی جایگاه ایران روند سقوطی در پیش بگیرد.

در این بین عملکرد سایر تیم های ملی در تعقیب ایران نیز مزید بر علت خواهد بود تا حداقل 3 تا 5 پله سقوط بیشتر و خارج شدن از بین 30 تیم برتر دنیا در انتظار تیم ملی باشد. تیم هایی مثل تونس، ترکیه، رومانی و... از جمله رقبایی هستند که به احتمال فراوان بالاتر از ایران قرار خواهند گرفت، ضمن این که به این جمع باید سامورایی های آسیا یعنی ژاپن را هم اضافه کرد.

تیم ملی ژاپن که با اختلافی 32 امتیازی در آخرین رنکینگ در همسایگی ایران قرار گرفت علاوه بر برتری مقابل قرقیزستان در مقدماتی جام جهانی در آسیا در فیفادی پیش رو با ونزوئلا در توکیو روبرو خواهد شد و همین امر قطعا آنها را در جایگاهی بالاتر از ایران قرار می دهد تا یکه تازی قاره کهن بعد از سال ها از دست ملی پوشان خارج و به سامورایی ها برسد.

اخبار مرتبط

icon news

سلب میزبانی از تیم ملی فوتبال در مرحله دوم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲

کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد مالزی و عمان میزبان احتمالی تیم ملی فوتبال ایران برا...

چرا فدراسیون دنبال مربی داخلی است؟

فدراسیون فوتبال که پس از ویلموتس به دنبال برانکو بود حالا به نظر می رسد ترجیح می دهد ...

تیم ملی بدون سرمربی در بازی‌های مرحله دوم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲

در مرحله دوم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲، تیم ملی فوتبال ایران باید در ورزشگاه آزادی به مص...

حذف عربستان از رنکینگ فیفا!

در رنکینگ جدید فیفا اسم عربستان برخلاف گفته‌های رسانه‌های مختلف عربستانی، از این رنکی...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news