اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 13 تیر 1399
26 آبان 1398 26 آبان 1398
18:47 18:47

نماینده مجلس: کسری بودجه را از فراریان مالیاتی بگیرید/ مردم را از نظام و انقلاب دلسرد نکنید

نماینده مردم اردبیل در مجلس ضمن تاکید بر اینکه مشکلات مردم را باید با مشارکت همه صاحب نظران حل کرد، گفت: می‌خواهید منابع مالی و کسری بودجه را تامین کنید؟ از فراریان مالیاتی بگیرید

به گزارش سلام نو، رضا کریمی در نطق میان دستور جلسه علنی نوبت عصر امروز مجلس، گفت: می‌خواهم به اتفاقات اخیر، اتفاقاتی که می‌توانست با مکانیزم بهتری صورت گیرد اشاره کنم با پیامک‌های هم‌وطنان نتوانستند شب را سحر کنند و صرفا در جواب‌شان نوشتم منابع این موضوع به دهک‌های پایین داده می‌شود. اما پاسخ می‌دادند از کدام دهک صحبت می‌کنید دهکی که نتوانسته دو سال گوشت قرمز بخرد و تا سر برج فقط می‌تواند نان خریداری کند؟

وی افزود: این گونه اتفاقاتی که هرازگاهی شاهد آن هستیم مرا با فکر وا می دارد که چرا برخی مسئولین در این خصوص تدبیر نمی‌کنند که مدیران ابتدایی هم توان حل آن را دارد. عمق مشکل برای مسئولینی که در تمام عمر خود با خودرویی دولتی سپری کرده‌اند روشن نیست. مردم ما از اقدامات دشمن هراسی ندارند بلکه از بی تدبیری مسئولین آزرده خاطر هستند.

کریمی عنوان کرد: در این کشور نباید بدون نظرات کارشناسی با تصمیمی کام مردم تلخ و نمک روی زخم آنها پاشیده شود. با برخی دلسوزان نظام که صحبت می کنم می‌گویند چرا برخی از مدیران و تصمیم گیران با رفتار و عملکرد خود می‌خواهند مردم را نسبت به نظام و انقلاب دلسرد کنند. می‌خواهید منابع مالی و کسری بودجه را تامین کنید؟ از فراریان مالیاتی بگیرید مگر نمی‌گویید درگرفتن مالیات از شرکت‌های بزرگ اقتصادی موفق نبوده‌اید، بروید از آن‌ها بگیرید از اختلاسگران و دزدان بیت المال بگیرید از دزدانی که اکنون قوه قضاییه برخورد با آنها آغاز کرده که نیاز است همه از آن حمایت کنند.  کسری بودجه را از کسانی بگیرند که به اموال عمومی دست درازی می‌کنند.

نماینده مردم اردبیل اظهار کرد: نباید در کشور فضایی ایجاد شود که جای دزد  و درست کار تغییر کند. نباید کاری کنیم فضای جامعه متلاطم شده واین فرصت را به معاندین نظام و انقلاب بدهیم که با استفاده از نارضایتی مردم از موضوعی بخواهند سواستفاده کند. نباید شرایطی را فراهم آورد تا مقام معظم رهبری مجبور به ورود به موضوع شوند. باید مشکلات مردم را با مشارکت همه ارکان و صاحب نظران حل کرد.

کریمی گفت: فرمایشات مقام معظم رهبری در صبح روز جاری فصل الخطاب است. ایشان از تصمیمات قوا حمایت کردند و صریحا بر تصمیمات کارشناسی تاکید داشتند. آقای لاریجانی از شما انتظار می‌رفت که نظرات نمایندگان مجلس را در جلسه سران قوا مطرح می‌کردید نه نظر شخصی خودتان را. درست است شما رئیس مجلس هستید ولی ماموریت شما انعکاس آرای نمایندگان مجلس است. این کار نشد و مردم شریف ایران در جریان قرار گرفته‌اند که شما راسا به این مهم رای دادید. ای کاش همه مسئولان مانند مقام معظم رهبری برای اظهار نظر کارشناسی و لزوم توجه به پشتوانه علمی ارزش قائل می‌شدند./ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

امکان تشکیل کمیسیون ویژه رسیدگی به حوادث بعد از گرانی بنزین

تقاضای تشکیل کمیسیون ویژه رسیدگی به حوادث بعد از گرانی بنزین توسط برخی نمایندگان داده...

مسئولیتی که هست، مسئولی که نیست

بگذارید از آخرین اتفاق فاجعه بار مدیریتی ایران صحبت کنیم یعنی گرفتن میزبانی از تیم‌ها...

جدیدترین تحلیل رهبر انقلاب از اعتراضات بنزینی +فیلم

رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز چهارشنبه  با اشاره به اغتشاشات آبان ماه ۹۸ فرمودند:...

بازداشت عوامل مسلح اعتراضات بنزینی ماهشهر +جزئیات

سپاه حضرت ولیعصر (عج) استان خوزستان با انتشار اطلاعیه‌ ای از دستگیری تعدادی از عوامل ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news