اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 13 تیر 1399
26 آبان 1398 26 آبان 1398
19:56 19:56

دستورات تامینی وزیرکشور برا کنترل قیمت ها

وزیر کشور با صدور دستوری به استانداران سراسر کشور، اجرای تمامی مصوبات کارگروه تنظیم بازار در برخورد با تخلفات احتکار، اختفاء، گران‌ فروشی و کم‌ فروشی را خواستار شد.

وزیر کشور

به گزارش سلام نو، عبدالرضا رحمانی فضلی، روز یکشنبه طی دستوری به استانداران سراسر کشور و معاونین خود، پیگیری و اجرای تمامی مصوبات جلسه پنجاه و هفتم کارگروه تنظیم بازار را که روز جمعه ۲۴ آبان ماه برگزار شد، خواستار شد.

بر این اساس، در پنجاه و هفتمین جلسه کارگروه تنظیم بازار که تنها ساعاتی پس از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت به‌ ریاست وزیر صنعت، معدن و تجارت و با حضور اعضاء از جمله معاون هماهنگی امور اقتصادی وزارت کشور برگزار شد، استانداران سراسر کشور مکلف شدند، تا اطلاع ثانوی، جلسات کارگروه تنظیم بازار استان‌ها را با دعوت از اعضای اصلی و نمایندگان شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی و دادستانی‌ها برگزار و نسبت به حفظ آرامش بازار و پیگیری رفع هرگونه کمبود اقدام کنند.
براساس این مصوبات، اعمال هرگونه افزایش قیمت در کالا و خدمات تا اطلاع ثانوی ممنوع است و هرگونه مجوز افزایش نرخ که تاکنون اعمال نشده، لغو می‌شود.
بر این اساس، اعضای کارگروه تنظیم بازار در تصمیم دیگر خود که مورد تاکید و توجه وزیر کشور قرار گرفته است، مقرر کردند همه استانداری‌ها، ضمن جلوگیری از هرگونه کمبود، با تخلفات احتکار، اختفاء، گران‌فروشی و کم‌فروشی با حداکثر توان برخورد کنند.
مصوبات کارگروه تنظیم بازار که پیگیری اجرای کامل آن از سوی وزیر کشور به استانداران سراسر کشور تکلیف شده است، همچنین نسبت به رصد و پایش مستمر و ویژه کالاهای اساسی و ضروری و سایر کالا و خدمات مورد نیاز مردم، از سوی همه استانداری‌ها، دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها تاکید شده است./ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

جلسه وزیر کشور و معاونانش درباره بررسی مدیریت کرونا در کشور

وزیر کشور در جلسه ای با معاونینش، مراحل بعدی پیش بینی شده برای پیشنهاد به ستاد ملی کر...

راه مقابله با کرونا از نظر وزیر کشور

وزیر کشور در مورد چگونگی مقابله با ویروس مرگبار کرونا توضیحاتی را ارائه داد.

افزایش مسافران مترو و اتوبوس در تهران

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران گفت:بعد از سهمیه بندی و گرانی بنزین تا 20 درصد افازیش...

با مقصران اتفاقات دیروز برخورد می‌شود!

محسن هاشمی رییس شورای شهر تهران درباره مشکلات دیروز شهر با بارش برف گفت: آقای حناچی د...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news