اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 16 آذر 1398
26 آبان 1398 26 آبان 1398
19:46 19:46
عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان:

کشور نباید به پرتگاه سوق داده شود

عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان با اشاره به تلاش آمریکا و رسانه های سعودی برای ایجاد فتنه میان لبنانی ها گفت: بحران سازی و سوق دادن کشور به پرتگاه اشتباه ملی بزرگی است.

بحران سازی و سوق دادن کشور به پرتگاه اشتباه ملی بزرگ است

به گزارش سلام نو به نقل از النشره، شیخ نبیل قاووق عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان تاکید کرد:  آمریکا و رسانه های سعودی در راستای ایجاد برخورد میان لبنانی ها حرکت کردند و انتظار داشتند که فتنه میان لبنانی ها رخ دهد. با توجه به این دخالت های خارجی اوضاع سخت تر و پیچیده تر شده است. حزب الله مایل به خروج کشور از بحران اقتصادی است و راه به سوی امیال و دیکته های آمریکایی ها که لبنان را به سوی فتنه سوق می دهند، بسته شود.

وی افزود: مردم در خیابانها دست به تظاهرات زدند تا کشور را نجات دهند و خواسته هایی در زمینه حقوق معیشی خود دارند اما برخی احزاب یا آمریکایی ها نجات کشور را نمی خواهند و برای دستاوردهای خود تلاش می کنند. حزب الله موفق به قطع فتنه شد و مانع خواسته اسرائیل برای ایجاد جنگ داخلی در لبنان شد و حزب الله بر تسهیل در ارتباطات و رایزنی برای تشکیل دولت لبنان تاکید دارد.

قاووق گفت: کسانی که در راستای مانع تراشی در روند تشکیل کابینه گام بر می دارند هدفشان تغییر معادلات سیاسی میان گروههای سیاسی اساسی در کشور است. در لبنان دولتی که دیکته های آمریکا را پیاده کند روی کار نخواهد آمد. ما بر تشکیل دولتی که با مفسدان مبارزه کند و کشور را نجات دهد، تاکید داریم. بحران سازی و سوق دادن کشور به پرتگاه، اشتباه ملی بزرگ در این مقطع حساس کشور است./ مهر

اخبار مرتبط

icon news

مخالفت حزب الله با نفوذ آمریکا و تشکیل دولت تکنوکرات در لبنان

یک مقام حزب الله لبنان گفت که هرگونه دل بستن به طرف‌های خارجی و به ‎‌ویژه به آمریکا خ...

راهکار حزب‌الله برای خروج لبنان از بحران

رییس شورای اجرایی حزب الله لبنان تنها راه خروج این کشور از بحران سیاسی و اقتصادی را و...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news