اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 13 تیر 1399
26 آبان 1398 26 آبان 1398
20:05 20:05
کارشناس مسال منطقه:

عربستان در پی سوءاستفاده از طرح صلح هرمز است

به گفته یک کارشناس سیاسی، بی اعتنایی عربستان به درخواست های ایران مشخص کرد که آنها می خواهد ایران پلی برای زمین گذاشتن سلاح از سوی حوثی ها شود تا عربستان فاتحانه وارد صنعا شود.

سعودی برای ایران چه خوابی دیده است؟

به گزارش سلام نو،  سید هادی سید افقهی کارشناس مسال منطقه در پاسخ به اینکه نامه حسن روحانی رئیس جمهوری ایران به عربستان تا چه میزان می تواند در احیای روابط تهران و ریاض راهگشا باشد گفت: مساله ای که رئیس جمهوری ایران در نامه اش مطرح کرد هنوز جوابی از سوی سعودی ها و بقیه کشورهایی که نامه به آنها فرستاده شده، نگرفته است. از آن سو در مورد طرح صلح هرمز هم که در سازمان ملل مطرح شد، تنها عمان و کویت اظهار نظر کرده اند.

این کارشناس خاورمیانه در ادامه در رابطه با نامه های عربستان به ایران نیز اضافه کرد: سعودی ها هم نامه هایی را به تهران فرستاده اند که در آنها مساله یمن مطرح شده و گفته اند که بیایید مشکلات را حل کنیم. به نظر من این کار آنها مرد رندی است و آنها قصد دارند از نفوذ ایران میان انصارالله یمن استفاده کرده و بعد موضوع حل اختلاف خود با تهران را پشت گوش بیاندازند. ایران هم شروطی گذاشت از جمله آنکه گفت عربستان بمباران یمن را قطع کند یا طرف های یمنی هم در مذاکرات شرکت کنند. این شروط از سوی طرف مقابل مورد قبول قرار نگرفت. این بی اعتنایی به درخواست های ایران مشخص کرد که آنها می خواهد ایران پلی برای زمین گذاشتن سلاح از سوی حوثی ها شود تا عربستان فاتحانه وارد صنعا شود./ خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

انصارالله یمن : ریاض پاسخ فوری ما را خواهد دید

سخنگوی جنبش انصارالله یمن عربستان سعودی را به عملیات انتقام جویانه تهدید کرد.

عربستان از عضویت امارات در شورای امنیت حمایت کرد

عربستان سعودی به نامزدی امارات برای عضویت غیردائم در شورای امنیت واکنش نشان داد.

مخالفت عربستان با رفع تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران

نماینده عربستان  در سازمان ملل اعلام کرد موضع عربستان مخالفت با رفع تحریم‌های تسلیحات...

حذف ریاض از فهرست سیاه قاچاق انسان توسط آمریکا

وزارت خارجه آمریکا در گزارش سالانه خود درباره قاچاق انسان ادعا کرد که عربستان از رده ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news