اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 01 بهمن 1398
27 آبان 1398 27 آبان 1398
08:50 08:50

گران شدن بنزین به سود کشور است!

احمد همتی، نماینده مردم سمنان اعلام کرد هدف از اصلاح قیمت بنزین، حمایت از اقشار با درآمد متوسط و کم‌درآمد و قاچاق سوخت در کشور است و رسیدن به اهداف قانون هدفمندی یارانه‌ها به نفع مردم و کشور است.

اصلاح قیمت بنزین بخشی از قانون هدفمندی یارانه‌ها و به سود کشور است

به گزارش سلام نو، نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی گفت: هدف از اصلاح قیمت بنزین، به عنوان بخشی از قانون هدفمندی یارانه‌ها، کمک و حمایت از اقشار با درآمد متوسط و کم‌درآمد، جلوگیری از مصرف بی‌رویه حامل‌های انرژی و قاچاق سوخت در کشور است.

احمد همتی روز دوشنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: نیت این اقدام درست بود منتهی تصمیم‌گیری نیز باید منطقی و با رضایت مردم همراه باشد و فشار زیادی بر جامعه وارد نشود، رسیدن به اهداف قانون هدفمندی یارانه‌ها به نفع مردم و کشور است.

وی بیان کرد: مجلس شورای اسلامی ۱۰ سال گذشته، قانون هدفمندی یارانه ‌را به منظور سوق‌دهی درآمد حاصل از یارانه‌ها به سمت کمک به معیشت اقشار کم‌درآمد، اشتغالزایی و بهره‌مندی آحاد جامعه از خدمات بهداشت و درمان تصویب کرد.

وی با اشاره به اجرایی شدن تنها یک مرحله قانون هدفمندی یارانه‌ها، تصریح کرد: طبق برنامه‌ها، این قانون طی یک فرآیند پنج ساله باید از طریق اصلاح قیمت حامل‌های انرژی و حتی آب و نان اجرایی شود، اما تنها در یک مقطع کوتاه در دولت دهم این مساله محقق و سپس رها شد.

همتی با بیان اینکه در دولت یازدهم نیز قانون هدفمندی یارانه‌ها اجرایی نشد، تاکید کرد: دولت دوازدهم به علت کنترل تورم و کاهش فشار مضاعف بر مردم با وجود تحریم‌ها و شرایط کشور این قانون را اجرا نکرد.

نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قانون هدفمندی یارانه‌ها باید زودتر و همان گونه که در قانون پیش‌بینی شده بود، براساس برنامه پنج ساله و به تدریج اجرا می‌شد.

وی با بیان اینکه افزایش ناگهانی قیمت بنزین مورد اعتراض مردم واقع شد، اضافه کرد: اعتراض‌ها به شیوه‌ای مسالمت‌آمیز بود و برخی افراد از شرایط سوءاستفاده کرده و این تجمع‌ها را به آشوب کشیدند که کار درستی نبود.

همتی خاطرنشان کرد: در اولین نشست مجلس شورای اسلامی در جلسه‌های خارج از صحن مانند فراکسیون امید ۲ پیشنهاد برگشت قیمت بنزین به نرخ گذشته و دیگری تعدیل در قیمت برای کاهش شوک در اقتصاد، به صورت طرح ارائه شد.

وی ادامه داد: اما بعد از پیام مقام معظم رهبری در تایید تصمیم سران سه قوا، نمایندگان به تبعیت از رهبری مساله را مسکوت گذاشتند.

وی افزود: نمایندگان برای اینکه فرمایش رهبری و در عین حال قانون هدفمندی یارانه‌ها در قالب همان مصوبه در یک فرآیند پنج ساله اجرا شود، با موافقت سران سه قوه به خصوص دولت و مجلس شورای اسلامی تلاش می کنند.

نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی، به رضایت مردمی در تعدیل روند اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین اشاره و بیان کرد: مجلس شورای اسلامی تلاش می‌کند با هماهنگی سران قوا به منظور کاهش فشار بر مردم در شرایط سخت اقتصادی، افزایش قیمت روند تدریجی داشته باشد.

/ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

وزیر کشور: صدا و سیما وظیفه اطلاع‌رسانی درباره اصلاح قیمت بنزین را برعهده داشت!

عبدالرضا رحمانی‌فضلی بیان کرد اطلاع‌رسانی درباره اصلاح قیمت بنزین بر عهده سازمان صدا ...

افزایش قیمت‌ها طبیعی است!

رحمانی فضلی وزیر کشور در اظهاراتی گفت با افزایش قیمت بنزین رشد قیمت‌ها طبیعی است. 

چرا هر کسی به طور مسالمت آمیر تجمع می‌کند را بازداشت می‌کنیم؟

علی مطهری پس از ناآرامی‌های اخیر اعلام کرد تشکیل اجتماعات و راه پیمایی‌ها، بدون حمل س...

مطالب مطرح شده به نقل از رئیس جمهور مصداق دروغ پراکنی است!

روابط عمومی ریاست جمهوری اعلام کرد در شرایط حساس کنونی مطالب مطرح شده به نقل از رئیس ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news