اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 07 بهمن 1398
27 آبان 1398 27 آبان 1398
10:00 10:00

بیانیه رئیس دستگاه قضا درباره اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت

رئیس قوه‌قضاییه در مورد اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت خطاب به مسئولان قضایی بیانیه‌ای صادر کرد.

بیانیه رئیس قوه قضائیه درباره سهمیه‌بندی بنزین

به گزارش سلام نو، رئیس قوه قضائیه درباره سهمیه‌بندی بنزین بیانیه‌ای صادر کرد.

رئیس قوه‌قضاییه در مورد اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت و مسائل به وجود آمده در مورد آن بیانیه‌ای در ۵ماده خطاب به مسئولان قضایی صادر کرد که در آن آمده است:

«بسم الله الرحمن الرحیم
مسئولان محترم قضایی
با سلام
نظر به اینکه اجرای طرح سهمیه‌بندی و اعلام نرخ جدید بنزین، موجب بروز برخی حوادث و نگرانی ها در جامعه شده است، نکات زیر مورد توجه و اهتمام قرار گیرد:

۱. نسبت به پیشنهاد دولت محترم برای اجرای طرح سهمیه‌بندی و اعلام نرخ جدید بنزین که با استناد به تکالیف قانونی، به منظور ایجاد هماهنگی در شورای اقتصادی سران قوا مطرح و مصوب شد، فارغ از نظرات مختلف کارشناسی موجود پیرامون این طرح و شیوه اجرای آن که می‌توان در فضای دور از التهاب و غیرهیجانی به آن پرداخت؛ دستگاه قضایی خود را موظف می‌داند برای رفع مشکلات احتمالی در فرآیند اجرا، به وظایف قانونی خود عمل نماید.

۲. در مقاطع مختلف حیات پربرکت نظام جمهوری اسلامی، هر زمان به مردم اعتماد شده است، پشتیبانی و حمایت آنها عامل اصلی اجرای تصمیمات مهم و سرنوشت‌ساز بوده است. نظام، تجربه اجرای تصمیمات مشابه را داشته. در این مورد هم سخن گفتن با مردم و تشریح دلایل این تصمیم قبل و بعد از اجرای تصمیم ضروری می‌نماید. لذا از طریق استانداران و مسئولین مربوطه پیگیری نمایید تا دلایل این تصمیم به صورت شفاف برای مردم به ویژه اثرگذاران جامعه و نخبگان تبیین گردد و دیدگاه‌های نخبگان و دلسوزان مورد توجه قرار گیرد.

۳-  به دادستان‌های محترم در سراسر کشور تاکید می‌گردد ضمن مراقبت نسبت به حفظ حقوق شهروندی و کرامت مردم در برابر هرگونه تعرض، در مورد اشرار، وابستگان به جریانات ضدانقلاب و نفوذی‌هایی که با اقدامات خرابکارانه در راستای خواست دشمنان، امنیت مردم و جامعه را هدف قرار داده‌اند؛ با همکاری نیروهای انتظامی و امنیتی با قاطعیت اقدام قانونی معمول دارند.

۴. سازمان بازرسی کل کشور موظف است ضمن نظارت دقیق بر محل هزینه‌کرد درآمدهای ناشی از افزایش قیمت بنزین و ایفای وظایف دولت در جهت جلوگیری از افزایش قیمت‌ها، اجرای کامل تعهدات دولت در برابر مردم از جمله پرداخت به‌موقع و منظم یارانه‌ها را مستمرا پیگیری نماید تا زمینه برای افزایش اعتماد مردم فراهم گردد.

۵. به معاون اول قوه‌قضاییه ماموریت داده می‌شود با تشکیل کمیته‌ای متشکل از دادستان کل، رییس سازمان بازرسی و رییس حوزه ریاست و با دعوت از مدیران ذیربط، نسبت به پیگیری موارد فوق و بررسی وضعیت حوزه‌های قضایی و گزارش‌های دریافتی و ارائه مشورت‌های لازم، به نحو مقتضی اقدام نمایند.

عزت و اقتدار روزافزون نظام جمهوری اسلامی و سربلندی و توفیق مردم عزیزمان را از خداوند متعال مسالت دارم.»

اخبار مرتبط

icon news

تاج‌زاده خطاب به قوه قضائیه: بیانیه وقایع آبان ماه را من نوشتم!

مصطفی تاج‌زاده بیان کرد اگر قوه قضائیه به‌دنبال این است که ببیند چه کسی بیانیه‌ای که ...

بیانیه ائمه جمعه در حمایت از سهمیه بندی بنزین

شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور اطلاعیه‌ای خطاب به مردم ایران و در حمایت از طرح سهمیه...

یارانه حمایتی امروز واریز می‌شود

طبق اعلام سازمان برنامه و بودجه، دور نخست پرداخت یارانه حمایتی طی سه روز دو شنبه ۲۷ آ...

حمایت کاخ سفید از آشوب در ایران

کاخ سفید در بیانیه‌ای از آشوب‌های اخیر در کشور و اغتشاشات حمایت کرد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news