اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 18 تیر 1399
27 آبان 1398 27 آبان 1398
15:10 15:10

نیاز ضروری به 70 دستگاه کانکس برای زلزله زدگان

ایرج سقفی فرماندار سراب گفت: به 70 دستگاه کانکس برای اسکان 120 خانواده در شهرستان نیاز داریم و 800 خانوار متقاضی وام 10 میلیون تومانی برای اجاره خانه هستند.

مناطق زلزله‌زده شهرستان میانه در سومین روز پس از زلزله

به گزارش سلام نو، فرماندار سراب گفت: هم اکنون اسکان موقت زلزله زدگان بیش از آوار برداری اولویت داشته و 120 خانوار در مناطق زلزله زده سراب نیاز به کانکس دارند.

ایرج سقفی در گفت‌وگویی در تشریح این خبر اظهار کرد: با توجه به برودت هوا در مناطق زلزله زده سراب، نیاز به ساخت هر چه سریع‌تر اتاقک‌های پیش ساخته و یا تامین کانکس برای اسکان موقت زلزله زدگان داریم.

وی اضافه کرد: هم اکنون ساخت تعدای از اتاقک‌های 12 متری توسط بنیاد مسکن آغاز شده و چادر و لوازم گرمایشی به اندازه کافی در اختیار زلزله زدگان قرار گرفته است.

وی گفت: در حال حاضر مشکلی از نظر آوار برداری و تجهیزات نداریم، آواربرداری زمانی ضرورت دارد که بخواهیم اقدام به ساخت خانه‌های دائمی کنیم. زیاد بودن تعداد ماشین آلات در یک منطقه نشانه پیشرفت نبوده و نیاز به برنامه‌ریزی درست دارد.

ثقفی خاطرنشان کرد: مدیریت بحران به صورت برنامه‌ریزی شده، منطقی و علمی در این منطقه پیش می‎رود و تعدای کانکس در اینجا توزیع شده است.

وی بیان کرد: 30 دستگاه کانکس در مرحله اول و 20 دستگاه نیز در مرحله دوم توزیع شده است و اگر 70 دستگاه نیز توزیع شود، می‌توان 120 خانوار را اسکان داد.

وی گفت: 700 الی 800 خانوار متقاضی دریافت وام 10 میلیونی برای اجاره خانه هستند که این مبلغ به حدود 100 نفر پرداخت و به بانک‌ها نیز توصیه شده است تا همکاری لازم را دراین خصوص داشته باشند./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

فاجعه خونین در همدان/حال 2 نفر وخیم است

دکتر حبیب الله معصومی، مدیر اورژانس پیش‌ بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی گفت: انفجار کپ...

اسکان زلزله زدگان کنار مردگان + عکس

زلزله زدگان کرمانشاه بعد از 2 سال هنوز وضعیت اسکانشان مناسب نیست.

انتقاد از پرداخت پول به جای کانکس

بابک محبوب علیلو دادستان تبریز گفت: پرداخت پول بجای کانکس به زلزله زدگان رفع تکلیف اس...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news