اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 18 آذر 1398
27 آبان 1398 27 آبان 1398
15:10 15:10

نیاز ضروری به 70 دستگاه کانکس برای زلزله زدگان

ایرج سقفی فرماندار سراب گفت: به 70 دستگاه کانکس برای اسکان 120 خانواده در شهرستان نیاز داریم و 800 خانوار متقاضی وام 10 میلیون تومانی برای اجاره خانه هستند.

مناطق زلزله‌زده شهرستان میانه در سومین روز پس از زلزله

به گزارش سلام نو، فرماندار سراب گفت: هم اکنون اسکان موقت زلزله زدگان بیش از آوار برداری اولویت داشته و 120 خانوار در مناطق زلزله زده سراب نیاز به کانکس دارند.

ایرج سقفی در گفت‌وگویی در تشریح این خبر اظهار کرد: با توجه به برودت هوا در مناطق زلزله زده سراب، نیاز به ساخت هر چه سریع‌تر اتاقک‌های پیش ساخته و یا تامین کانکس برای اسکان موقت زلزله زدگان داریم.

وی اضافه کرد: هم اکنون ساخت تعدای از اتاقک‌های 12 متری توسط بنیاد مسکن آغاز شده و چادر و لوازم گرمایشی به اندازه کافی در اختیار زلزله زدگان قرار گرفته است.

وی گفت: در حال حاضر مشکلی از نظر آوار برداری و تجهیزات نداریم، آواربرداری زمانی ضرورت دارد که بخواهیم اقدام به ساخت خانه‌های دائمی کنیم. زیاد بودن تعداد ماشین آلات در یک منطقه نشانه پیشرفت نبوده و نیاز به برنامه‌ریزی درست دارد.

ثقفی خاطرنشان کرد: مدیریت بحران به صورت برنامه‌ریزی شده، منطقی و علمی در این منطقه پیش می‎رود و تعدای کانکس در اینجا توزیع شده است.

وی بیان کرد: 30 دستگاه کانکس در مرحله اول و 20 دستگاه نیز در مرحله دوم توزیع شده است و اگر 70 دستگاه نیز توزیع شود، می‌توان 120 خانوار را اسکان داد.

وی گفت: 700 الی 800 خانوار متقاضی دریافت وام 10 میلیونی برای اجاره خانه هستند که این مبلغ به حدود 100 نفر پرداخت و به بانک‌ها نیز توصیه شده است تا همکاری لازم را دراین خصوص داشته باشند./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

اسکان زلزله زدگان کنار مردگان + عکس

زلزله زدگان کرمانشاه بعد از 2 سال هنوز وضعیت اسکانشان مناسب نیست.

انتقاد از پرداخت پول به جای کانکس

بابک محبوب علیلو دادستان تبریز گفت: پرداخت پول بجای کانکس به زلزله زدگان رفع تکلیف اس...

مرگ خاموش خانواده سرابی

به گفته سخنگوی اورژانس آذربایجان شرقی یک خانواده سه نفره در اثر نشت گاز منوکسید کربن ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news