اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 03 بهمن 1398
27 آبان 1398 27 آبان 1398
18:08 18:08

استاندار تهران از امنیت و آرامش کامل تهران خبر داد

استاندار تهران گفت: در حال حاضر در کل استان تهران آرامش و امنیت برقرار است.

امنیت و آرامش در کل استان تهران برقرار است

به گزارش سلام نو، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تهران، گفت: موضوع ساماندهی سوخت، مصوبه دولت و برنامه ششم توسعه بوده و در کنار این سران سه قوه نیز این موضوع را مصوب کردند. پیش‌تر مقرر بود حامل‌های انرژی افزایش قیمت داشته باشند که افزایش قیمت گازوئیل منتفی شد و تنها بنزین افزایش قیمت داشت. این در شرایطی است که روزانه ۹۵ تا ۱۰۳ میلیون لیتر بنزین در کشور مصرف می‌شود.

وی با بیان اینکه هر چه یارانه به بنزین بدهیم به افراد پردرآمد جامعه کمک کرده‌ایم در حال حاضر خانواده‌هایی هستند که سه ماشین دارند در حالی‌که بسیاری از آحاد جامعه حتی یک ماشین هم ندارند و از حامل انرژی (بنزین) استفاده نمی‌کنند، ادامه داد: منابع حاصل از ساماندهی بنزین میان ۱۸ میلیون خانوار که فعلا شناسایی شده‌اند که حدود ۶۰ میلیون نفر جمعیت را شامل می‌شوند در سه مرحله تا پایان هفته توزیع خواهد شد. در حقیقت این منابع اجرای عدالت را پشت سر خود دارد.

استاندار تهران با بیان اینکه در شرایط نامساعد درآمدی قرار گرفته‌ایم و بسیاری از افراد کم درآمد جامعه دچار مشکل هستند، تصریح کرد: سناریوهای مختلفی وجود داشت اما آنچه که به‌عنوان خروجی تصمیم گیری شد و سران سه قوه آن را مصوب کردند افزایش قیمت بنزین بود که رهبر انقلاب نیز اشاره و تاکید داشتند اگر این موضوع مصوبه سران سه قوه است باید اجرا شود.

محسنی‌بندپی با اشاره به اتفاقات سه روز گذشته در استان تهران گفت: همزمان با اجرای این تصمیم گروهی نه به بهانه اعتراض که باید به‌صورت منطقی کارشناسی و علمی باشد، دست به اغتشاش زدند. قطعا اعتراض با غارت اموال مردم و اغتشاش قابل طرح نیست.

وی با بیان اینکه می‌توان اعتراض را از طریق برگزاری میتینگ‌ها و تجمع‌هایی با مجوز قانونی و همچنین فراهم شدن طرح آن در صداوسیما دنبال کرد، خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی افراد سوءاستفاده‌گر روز اول علیه ملت و روز دوم علیه نظام اقدام کردند. بسیاری از نیروهای انتظامی مورد هدف قرار گرفتند تا جایی که یک سرگرد پاسدار در ملارد به شهادت رسید. این اقدامات توسط افرادی انجام شد که دستورات خود را از خارج کشور گرفته بودند. بر همین اساس باید از رهبر انقلاب تشکر کرد که فرمایشات ایشان داروی شفابخشی برای کنترل اغتشاشات شد و مردم به کمک نیروهای امنیتی آمدند به شکلی که در اسلامشهر مردم به کمک نیروهای امنیتی آمدند و مقابل اغتشاشگران ایستادند.

وی تاکید کرد: به حمدلله امروز در تهران مسئله خاصی شاهد نیستیم و نیروی انتظامی، سپاه، فرمانداری و استانداری و همه دستگاه‌ها پای کار آمدند. ما تنها در شهرستان‌های غرب تهران با مشکل مواجه شدیم که اقدامات اغتشاش‌گرانه نیز از سوی مردم بومی نبود و خوشبختانه برخورد قانونی انجام شد. در حال حاضر شهر تحت کنترل و در کل استان تهران آرامش و امنیت برقرار است.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: برای تاکسی‌های اینترنتی، تاکسی‌های برون‌شهری و تمامی خودروهایی که سرویس عمومی می‌دهند سهمیه در نظر گرفته شده، از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران نیز می‌خواهم با نظارت کامل به این نکته توجه داشته باشند که هیچ دلیلی برای افزایش قیمت کالاهای دیگر وجود ندارد. در این چند روز صداوسیما نیز نسبت به اغناسازی جامعه به خوبی اقدام کرده تا این تصمیمات دلیلی برای افزایش قیمت کالاهای دیگر نشود.

محسنی‌بند‌پی با بیان اینکه باید شرایطی فراهم شود که توطئه‌های استکبار جهانی علیه ایران اسلامی خنثی شود، تصریح کرد: روز اول اتفاقات ۲۲ استان درگیر بودند. روز دوم ۱۱ استان و شب‌گذشته چهار استان درگیر اعتراضات بودند که ان‌شالله امروز این چهار استان نیز به آرامش و نظم خواهند رسید و توطئه‌ها خنثی خواهد شد. بی‌تردید تصمیم اتخاذ شده در راستای عدالت بوده و برای مردم مشکلی ایجاد نخواهد شد. امیدواریم این موضوع را بخوبی برای مردم تبیین کنیم./ ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

تاکید استاندار تهران بر حضور حداکثری مردم در انتخابات

استاندار تهران با تاکید بر اینکه مشارکت حداکثری مردم موجب یاس و ناامیدی دشمنان می‌شود...

مسئولیتی که هست، مسئولی که نیست

بگذارید از آخرین اتفاق فاجعه بار مدیریتی ایران صحبت کنیم یعنی گرفتن میزبانی از تیم‌ها...

استاندار تهران با خانواده شهید مهدی قاضی‌خانی دیدار کرد

استاندار تهران در دیدار با خانواده شهید مدافع حرم گفت: همه افراد از مردم تا مسئولان م...

جدیدترین تحلیل رهبر انقلاب از اعتراضات بنزینی +فیلم

رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز چهارشنبه  با اشاره به اغتشاشات آبان ماه ۹۸ فرمودند:...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news