اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 04 بهمن 1398
28 آبان 1398 28 آبان 1398
08:40 08:40

باهنر: اگر لایحه دولت هشتم برای اصلاح قیمت بنزین در مجلس هفتم رد نمی‌شد امروز این اتفاقات نمی‌افتاد!

محمدرضا باهنر، نماینده دور هفتم مجلس شورای اسلامی بیان کرد اگر در مجلس هفتم لایحه دولت خاتمی را برای اصلاح قیمت بنزین رد نمی کرد امروز دولت اقدام به افزایش یکباره قیمت بنزین نمی‌کرد.

باهنر: اصلاح قیمت بنزین می‌توانست در مجلس هفتم تصویب شود

به گزارش سلام نو، نماینده دور هفتم مجلس شورای اسلامی درباره لایحه دولت اصلاحات برای اصلاح قیمت بنزین و رد این لایحه در مجلس توسط اصولگرایان گفت: بخشی از لایحه مربوط به رهاسازی بنزین به قیمت جهانی بود که مجلس با این بخش مخالفت کرده بود، البته می‌توانست با تعدیل و تغییر، این لایحه را تصویب کند.

«محمدرضا باهنر» روز سه شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا اظهار داشت: اگر مجلس هفتم (سالهای 82 تا 86) لایحه دولت هشتم برای اصلاح قیمت بنزین را رد نمی کرد امروز دولت اقدام به افزایش یکباره قیمت بنزین نمی‌کرد، افزود: آن موقع نظریه این بود که بخشی از  بنزین را سهمیه بندی و بقیه را هم به قیمت جهانی به شکل آزاد عرضه کنند.
وی ادامه داد: از اقدام مجلس هفتم در رد لایحه پیشنهادی دولت خاتمی درباره اصلاح قیمت بنزین دفاع نمی‌کنم اما مجلس با بحث آزاد کردن نرخ بنزین مخالف بود. البته می‌توانستیم این لایحه را تعدیل کنیم و تغییر دهیم.
دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین خاطرنشان کرد: این اتفاق بارها رخ داده است، مثلا در ابتدای دولت یازدهم، نمایندگان مجلس به  روحانی گفتند کارت های سوخت را باطل نکنید ممکن است به درد بخورد. دولت تصورش این بود که دیگر نیازی به سهمیه‌بندی ندارد درحالی که بعد ۶ سال به آن نیاز پیدا کرده‌است.
باهنر روند تورم در سالهای گذشته را زیگزاگی توصیف کرد و گفت: میانگین تورم در ۴۰ سال گذشته حدود ۲۰ درصد بود اما بعضی وقت ها هم رکورد زد.
وی با ذکر مثالی از سال 1374 ادامه داد: زمان ریاست جمهوری مرحوم اکبر هاشمی رفسنجانی و دوران تعدیل اقتصادی، تورم تا ۴۹.۵ درصد هم رسید و رکورد بعدی در دولت محمود احمدی نژاد با ۴۳ درصد اتفاق افتاد.
باهنر با بیان اینکه در دولت روحانی هم شاهد افزایش تورم بودیم، تصریح‌ کرد: عوامل بسیاری بر تورم تاثیر می گذارند که با یک کالا و یک قیمت‌گذاری و یک سیاست معلوم نیست به نقطه مطلوب برسد.

/ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

جامعه روحانیت به اصولگرایان هشدار داد/ تفرقه افکنی نکنید

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز از اصولگرایان درخواست کرد که به شایعات و اختلافات در بدنه ...

رقابت داغ اصولگرایان در انتخابات مجلس

حمید صابریان بیان کرد با توجه به اینکه تقریبا 90 درصد کاندیداهای اصلاح‌طلب در سراسر ک...

بیانیه دولت درباره جانباختگان حوادث اخیر

هیئت وزیران به ریاست معاون اول رئیس جمهور، تشکیل دو کارگروه به منظور رسیدگی به جان با...

دولت مسبب اصلی خسارت «برجام» است!

ابراهیم کارخانه‌ای رئیس کمیته هسته‌ای مجلس نهم اعلام کرد: دولت مسئول خسارت «برجام» اس...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news