اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 15 تیر 1399
28 آبان 1398 28 آبان 1398
12:50 12:50

شمخانی: کشورهای اسلامی با فشار بر عربستان نسل‌کشی در یمن را متوقف کنند

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی بیان کرد رویکرد راهبردی جمهوری اسلامی ایران تقویت همکاری‌های هرچه بیشتر با کشورهای منطقه و به ویژه با همسایگان بوده و دراین میان پاکستان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

شمخانی: رویکرد ایران تقویت روابط با کشورهای منطقه و همسایگان است

به گزارش سلام نو، دبیر شورای عالی امنیت ملی در دیدار فرمانده ارتش پاکستان، راهبرد امریکا را ایجاد اختلاف و درگیری در کشورهای اسلامی دانست و گفت:‌ رویکرد ایران تقویت روابط و همکاری‌های هرچه بیشتر با کشورهای منطقه، به ویژه با همسایگان است.

«علی شمخانی» نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی پیش از ظهر امروز -سه شنبه- در دیدار با ارتشبد «قمر باجوا» فرمانده ارتش پاکستان بر ضرورت همگرایی و همکاری کشورهای منطقه در مبارزه با هرگونه اقدام ناامن ساز و بی‌ثبات کننده تاکید کرد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به راهبرد آمریکا برای ایجاد اختلاف و درگیری میان کشورهای اسلامی که با هدف حفظ امنیت رژیم صهیونیستی و گسترش دامنه نفوذ و تسلط واشنگتن صورت می گیرد،  تصریح کرد: رویکرد راهبردی جمهوری اسلامی ایران تقویت روابط و همکاری هرچه بیشتر با کشورهای منطقه به ویژه با همسایگان بوده و در این راستا پاکستان از جایگاه ویژه ای برخودار است.
شمخانی با اشاره به اراده رهبران ایران و پاکستان بر گسترش روابط تهران-اسلام آباد در همه حوزه ها، بر ضرورت گسترش همکاری های دفاعی، امنیتی و اقتصادی در چارچوب ایجاد امنیت پایدار در منطقه تاکید کرد.

وی، همکاری های اقتصادی ایران و پاکستان به ویژه در استان های مرزی دو کشور را در ایجاد رفاه، آرامش ساکنان این مناطق و افزایش ضریب امنیتی مرزها حائز اهمیت توصیف کرد و آمادگی کشورمان را برای توسعه این همکاری ها اعلام کرد.

شمخانی، جنگ تمام عیار عربستان علیه مردم مظلوم یمن را از مصادیق بارز ایجاد و گسترش نا امنی در منطقه و نقض آشکار حقوق بشر ذکر کرد و افزود، کشورهای اسلامی باید با فشار همه جانبه بر رژیم آل سعود هر چه سریعتر جلوی این نسل کشی فجیع را بگیرند.

در این دیدار ارتشبد «قمر باجوا» فرمانده ارتش پاکستان نیز با ابراز خرسندی از سفر به جمهوری اسلامی ایران، خواستار تقویت و گسترش همکاری همه جانبه میان ایران و پاکستان شد.
وی سرحدات مشترک دو کشور را مرزهای صلح و دوستی عنوان کرد و خاطرنشان کرد: ارتش پاکستان مصمم است با رصد مستمر و همه جانبه مرزهای مشترک با هرگونه شرارت و ناامنی در این مناطق قاطعانه برخورد کند.
باجوا با اشاره به توطئه کشورهای فرامنطقه‌ای برای ایجاد جنگ و ناامنی در کشورهای اسلامی و دامن زدن به فرقه گرایی در جهان اسلام گفت: مقابله همه جانبه با این راهبرد خطرناک که تنها نتیجه آن نابودی منابع مادی و انسانی کشورهای اسلامی است مهمترین اولویت امروز جهان اسلام است.
فرمانده ارتش پاکستان با قدردانی از سیاست قاطع و غیر قابل تغییر جمهوری اسلامی در حمایت از آرمان مردم فلسطین و اظهار داشت: پایداری ایران در دفاع از مسلمانان مظلوم فلسطین بسیار شجاعانه و درس آموز است.

/ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

شمخانی: هیچ مذاکره‌ای با آمریکا انجام نمی‌شود

علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: آزاد شدن زندانیان ایرانی و آمریکایی نتیجه م...

تقدیر شمخانی از نفتکش‌ها در توئیتر

دبیر شورای عالی امنیت ملی در توئیتر نوشت: ‏پرچم ‎ایران اگر همچنان استوار مانده، از هم...

پیام دبیر شورای عالی امنیت ملی به قالیباف

دریابان علی شمخانی، نماینده مقام معظم رهبری انتخاب دکتر محمد باقر قالیباف به عنوان رئ...

شورای عالی امنیت ملی یا صدا و سیما؛ علی لاریجانی به کجا می‌رود؟

بسیاری علی لاریجانی را جدی‌ترین شریک سیاسی دولت روحانی می‌دانند، کسی که نه تنها تصویب...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news