اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 13 تیر 1399
28 آبان 1398 28 آبان 1398
17:37 17:37

گسترش همکاری های دارویی ایران و روسیه

معاونان وزارت بهداشت ایران و روسیه امروز سه‌ شنبه در مسکو ضمن دیدار و گفت‌وگو برگسترش همکاری‌ها و صادرات دارو و تجهیزات پزشکی تاکید کردند.

ایران و روسیه همکاری‌ها در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی را گسترش می‌دهند

به گزارش سلام نو، این دیدار در راستای اجرای توافقات کمیسیون مشترک همکاری‌های دو کشور و درچهارچوب سمینار یک روزه شرایط و مراحل ثبت دارو و لوازم پزشکی در روسیه با حضور مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در هتل هالیدی مسکو برگزار شد.

سفیر کشورمان در این سمینار با ابراز خرسندی از برگزاری این سمینار به نقش اینگونه نشست‌ها در توسعه روابط دو کشور در حوزه دارویی و صنایع پزشکی اشاره کرد و اظهار داشت: پتانسیل بزرگی برای توسعه همکاری‌های دو کشور در این حوزه وجود دارد. طرف ایرانی با امضای توافقنامه با اتحادیه اقتصادی اورآسیا یک ظرفیت تکمیلی برای پتانسیل‌های خود در این حوزه پیدا کرد تا بتواند محصولات و توانمندی‌های خود را در بازار عظیم اوراسیا ارائه کند.

وی همچنین از فعالان این حوزه در بخش‌های خصوصی و دولتی کشورمان خواست تا از این موقعیت استفاده کنند و با توجه به سیاست بومی سازی دولت روسیه در این حوزه، آنها نیز در جهت تولید و بومی سازی محصولات ایرانی در داخل خاک روسیه قدم بردارند.

کاستینکوف معاون وزارت بهداشت روسیه نیز در این سمینار عنوان داشت: برگزاری این جلسه در یادداشت تفاهم پانزدهمین اجلاس کمیسیون‌ مشترک دو کشور تصویب شده بود و ما اعتقاد داریم بحث های امروز زمینه ورود به چرخه ثبت دارو در قالب اتحادیه اقتصادی اوراسیایی را فراهم خواهد کرد.

در این سمینار «دمیتری کاستنیکوف» معاون وزیر بهداشت روسیه و «سیدحسین صفوی قلعه باغی» مدیر کل تجهیزات و لوازم پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان در راس هیاتی از بخشهای خصوص و دولتی شرکت کرده بودند./ ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

شیوع طاعون در مغولستان

مقامات مغولستان اعلام کردند با شناسایی دو نفر که به طاعون مبتلا شده‌‌اند مناطقی از ای...

افزایش شمار قربانیان کرونا در روسیه

مرکز مبارزه با کرونای روسیه اعلام کرد شمار جانباختگان کرونا در این کشور به ۹ هزار و ۶...

پوتین تا ۲۰۳۶ در قدرت می‌ماند

کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه اعلام کرد اصلاحات جدید روسیه با حمایت ۷۸.۰۳ درصد از روس‌...

درخواست پلوسی برای تحریم روسیه

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد با توجه به گزارشات ارائه شده در مور...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news