اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 22 آذر 1398
28 آبان 1398 28 آبان 1398
20:12 20:12

سفر وزیر خارجه بحرین برای رایزنی با مسکو

سفیر بحرین در روسیه تاکید کرد که وزیر خارجه این کشور با همتای روس خود در مسکو به بررسی روابط دوجانبه و راه‌های توسعه آن و همچنین وضعیت سیاسی و تحولات منطقه رایزنی خواهد کرد.

image.png

به گزارش سلام نو، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، احمد عبدالرحمان الساعاتی، سفیر بحرین در روسیه اعلام کرد، خالد بن احمد بن محمد آل خلیفه، وزیر خارجه این کشور در سفری رسمی و به دعوت سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه به مسکو سفر خواهد کرد و فردا (چهارشنبه) با همتای روس خود به بررسی روابط دوجانبه، راه‌های توسعه آن، وضعیت سیاسی منطقه و تحولات آن، روابط میان دو کشور و توسعه چشمگیر آن طی سال‌های اخیر بنا به دستورالعمل‌های حمد بن عیسی آل خلیفه، پادشاه بحرین و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه خواهد پرداخت.

الساعاتی در ادامه افزود: وزیر خارجه بحرین همچنین در همایش روسیه و جهان اسلامی در ۲۷ نوامبر شرکت خواهد کرد و در آن رئیس شورای عالی امور اسلامی بحرین حضور خواهد داشت و طی این همایش در مورد روابط میان روسیه و بحرین و نیز جهان اسلامی رایزنی خواهیم کرد. طرح‌های مشترکی نیز میان دو کشور در حال حاضر در زمینه‌های تجاری و اقتصادی وجود دارد.

وزارت خارجه روسیه پیشتر اعلام کرد که لاوروف در مسکو با همتای بحرینی خود به بررسی مسائل مربوط به توسعه روابط دوجانبه خواهد پرداخت./ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

نگرانی روسیه از خلا سیاسی در عراق

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت که این کشور امیدوار است عراق بتواند در موقع مقرر فردی را...

ناامیدی روسیه از بهبود روابط با آمریکا

سخنگوی رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد: دیدار سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه با دونال...

لاوروف در کاخ سفید

مایک پامپئو امروز در کاخ سفید میزبان سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه است.

اروپا تحریم های روسیه را تمدید کرد

وزیر امور خارجه آلمان روز دوشنبه اعلام کرد که سران اتحادیه اروپا درجریان اجلاس هفته ج...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news