اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 18 تیر 1399
29 آبان 1398 29 آبان 1398
09:50 09:50

رونمایی از ورزشگاه ملی المپیک توکیو

ورزشگاه ملی توکیو که برای بازی‌های المپیک و پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ میلادی آماده شده، یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون دلار هزینه ساختش شده است.

ورزشگاه ملی المپیک توکیو ساخته شد

به گزارش سلام نو، تلویزیون ژاپن گزارش کرد کار ساخت ورزشگاه ملی توکیو ویژه برگزاری مراسم گشایش و پایانی رقابت های المپیک ۲۰۲۰ توکیو به پایان رسیده است.

"ان. اچ. کی" روز چهارشنبه گزارش کرد مقامات اعلام کرده اند که برای ساخت این ورزشگاه که برای بازی های المپیک و پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ میلادی مورد استفاده خواهد بود، یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون دلار هزینه شده است.

شورای ورزش های ژاپن نیز پایان کار ساخت این ورزشگاه را مورد تایید قرار داده و افزوده است پیش از گشایش این ورزشگاه در ماه آینده میلادی، قرار است ارزیابی های نهایی از آن انجام شود.

ورزشگاه روز ۲۱ دسامبر (۳۰ آذر ۱۳۹۸) به صورت رسمی گشایش می یابد و فینال فوتبال جام امپراتوری اولین مسابقه ای خواهد بود که روز اول سال نو ۲۰۲۰ میلادی در آن برگزار می شود.

مسابقات دو و میدانی و فوتبال المپیک و پارالمپیک قرار است در این ورزشگاه که گنجایش ۶۰ هزار نفر دارد، برگزار شود.

کار ساخت ورزشگاه دسامبر سال ۲۰۱۶ میلادی با ۱۴ ماه تاخیر از برنامه اولیه آغاز شد این تاخیر به آن دلیل بود که بسیاری از مردم ژاپن هزینه ساخت آن را بسیار بالا می دانستند و برای کاهش این هزینه طرح ساخت ورزشگاه به طور کلی تغییر کرد.

در واقع قرار بود مسابقات جام جهانی راگبی هم در همین ورزشگاه انجام شود که به دلیل تغییرات صورت گرفته، این مسابقات در اینجا انجام نشد.

ورزشگاه ملی یکی از هشت استادیوم و ورزشگاهی است که ژاپن برای رقابت های المپیک ۲۰۲۰ میلادی ساخته است بقیه ورزشگاه ها یا ساخته شده اند و یا تا قبل از بازی ها کار ساختشان به پایان می رسد.

المپیک توکیو از ۲۴ جولای تا ۹ اوت سال ۲۰۲۰ (۳ تا ۱۹ مرداد ۱۳۹۹) برگزار می شود.

/ایرنا

دیدگاه خود را بنویسید

icon news