اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 15 آذر 1398
29 آبان 1398 29 آبان 1398
09:45 09:45

غارت ۴۰ پایگاه اورژانس ۱۱۵ در ناآرامی‌های اخیر

دکتر کیانوش جهانپور رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع ‌رسانی وزارت بهداشت، از خسارت ۴۰ تا ۵۰ میلیارد تومانی به شبکه اورژانس کشور در ناآرامی‌های اخیر خبر داد.

دکتر کیانوش جهانپور

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع ‌رسانی وزارت بهداشت، آمار خسارات وارده به اورژانس و مراکز فوریت‌های پزشکی در حوادث روزهای گذشته در برخی نقاط کشور را اعلام کرد.

به گزارش سلام نو و بنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، در پی برخی حوادث و نا آرامی‌ های روزهای گذشته که طی آن عده ‌ای افراد، اموال عمومی را تخریب کرده و باعث اخلال در خدمت رسانی در برخی نقاط شدند، دکتر کیانوش جهانپور، در توضیح آمار تجمیعی خسارات وارده به مراکز فوریت های پزشکی و اورژانس تا صبح روز گذشته، اظهار کرد: متاسفانه علاوه بر اختلال در عبور و مرور در برخی مناطق و موارد متعدد، اخلال در فرآیند خدمت رسانی و امداد رسانی به بیماران و مصدومین و امدادجویان از سوی آشوبگران و اخلالگران، حداقل ۱۲۴ دستگاه آمبولانس و خودروی پشتیبانی و عملیاتی آسیب کلی و جدی دیده‌اند؛ به نحوی که تعداد زیادی از آنها به کلی از چرخه عملیات خارج شده ‌اند.

وی همچنین، به آسیب به تجهیزات پزشکی و غارت این لوازم و تجهیزات در جریان حوادث سه روز گذشته اشاره کرد و افزود: متاسفانه ده‌ها دستگاه AED، ونتیلاتور و دستگاه تله مدیسین و تجهیزات پزشکی پورتابل آسیب دیدند و بیش از ۴۰ پایگاه اورژانس ۱۱۵ نیز غارت و تخریب شده است.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع ‌رسانی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: برآوردهای اولیه، از خسارت ۴۰ تا ۵۰ میلیارد تومانی به شبکه اورژانس و فوریت‌های پزشکی حکایت دارد.

جهانپور ضمن ابراز تاسف از رفتارهای شرارت آمیز و ضد اجتماعی عده ای اغتشاش‌‎گر در "ضرب و شتم و آسیب جرحی تعدادی از تکنسین‌ها، پرسنل اورژانس و فوریت‌های پزشکی از سوی آشوبگران درحین امدادرسانی و خدمت‌رسانی"، بیان کرد: به رغم وقوع این موارد و مشکلات، نظام سلامت و سازمان اورژانس کشور با بسیج کردن کلیه امکانات و استفاده از تمامی ظرفیت ها، گستردگی خدمات خود در مناطق درگیر را افزایش داده است. در خلال اتفاقات روزهای گذشته، تلاش همکاران ما در حوزه بهداشت و درمان، خدمت رسانی و امداد حداکثری به مردم بوده است که تاکنون نیز به بهترین نحو ممکن، این خدمات به شهروندان و هموطنان عزیزمان ارائه شده است./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

خبرنگاران سهمیه بنزین می گیرند

مدیر خانه مطبوعات کردستان اظهار کرد که از مسئولان کشوری و استانی درخواست داریم که نسب...

افرادی که کد رهگیری برای بسته معیشتی دریافت نکرده‌اند، بخوانند

 حسین میرزایی سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی گفت: افرادی که کد رهگیری ب...

اورژانس تهران در آماده باش است

پیمان صابریان رئیس مرکز اورژانس گفت: تمام پایگاه های اورژانس در نقاط ۲۲ گانه تهران آم...

مشکل جدید برای سرپرستان خانوار متقاضی حمایت معیشتی

حسین میرزایی سخنگوی ستاد شناسائی مشمولان طرح حمایت معیشتی اعلام کرد: برای اطلاع‌رسانی...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news