اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 24 تیر 1399
29 آبان 1398 29 آبان 1398
09:45 09:45

غارت ۴۰ پایگاه اورژانس ۱۱۵ در ناآرامی‌های اخیر

دکتر کیانوش جهانپور رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع ‌رسانی وزارت بهداشت، از خسارت ۴۰ تا ۵۰ میلیارد تومانی به شبکه اورژانس کشور در ناآرامی‌های اخیر خبر داد.

دکتر کیانوش جهانپور

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع ‌رسانی وزارت بهداشت، آمار خسارات وارده به اورژانس و مراکز فوریت‌های پزشکی در حوادث روزهای گذشته در برخی نقاط کشور را اعلام کرد.

به گزارش سلام نو و بنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، در پی برخی حوادث و نا آرامی‌ های روزهای گذشته که طی آن عده ‌ای افراد، اموال عمومی را تخریب کرده و باعث اخلال در خدمت رسانی در برخی نقاط شدند، دکتر کیانوش جهانپور، در توضیح آمار تجمیعی خسارات وارده به مراکز فوریت های پزشکی و اورژانس تا صبح روز گذشته، اظهار کرد: متاسفانه علاوه بر اختلال در عبور و مرور در برخی مناطق و موارد متعدد، اخلال در فرآیند خدمت رسانی و امداد رسانی به بیماران و مصدومین و امدادجویان از سوی آشوبگران و اخلالگران، حداقل ۱۲۴ دستگاه آمبولانس و خودروی پشتیبانی و عملیاتی آسیب کلی و جدی دیده‌اند؛ به نحوی که تعداد زیادی از آنها به کلی از چرخه عملیات خارج شده ‌اند.

وی همچنین، به آسیب به تجهیزات پزشکی و غارت این لوازم و تجهیزات در جریان حوادث سه روز گذشته اشاره کرد و افزود: متاسفانه ده‌ها دستگاه AED، ونتیلاتور و دستگاه تله مدیسین و تجهیزات پزشکی پورتابل آسیب دیدند و بیش از ۴۰ پایگاه اورژانس ۱۱۵ نیز غارت و تخریب شده است.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع ‌رسانی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: برآوردهای اولیه، از خسارت ۴۰ تا ۵۰ میلیارد تومانی به شبکه اورژانس و فوریت‌های پزشکی حکایت دارد.

جهانپور ضمن ابراز تاسف از رفتارهای شرارت آمیز و ضد اجتماعی عده ای اغتشاش‌‎گر در "ضرب و شتم و آسیب جرحی تعدادی از تکنسین‌ها، پرسنل اورژانس و فوریت‌های پزشکی از سوی آشوبگران درحین امدادرسانی و خدمت‌رسانی"، بیان کرد: به رغم وقوع این موارد و مشکلات، نظام سلامت و سازمان اورژانس کشور با بسیج کردن کلیه امکانات و استفاده از تمامی ظرفیت ها، گستردگی خدمات خود در مناطق درگیر را افزایش داده است. در خلال اتفاقات روزهای گذشته، تلاش همکاران ما در حوزه بهداشت و درمان، خدمت رسانی و امداد حداکثری به مردم بوده است که تاکنون نیز به بهترین نحو ممکن، این خدمات به شهروندان و هموطنان عزیزمان ارائه شده است./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

139 نوزاد در آمبولانس بدنیا آمدند

حسن نوری، معاون فنی و عملیات سازمان اورژانس کشور گفت: امسال ۱۳۹ نوزاد در آمبولانس‌های...

خسارت ۵۰ هزار میلیارد تومانی کرونا به تامین اجتماعی

روزبه کردونی رئیس موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی، از برآورد خسارت ۳۰ تا ۵۰ هزار میلیا...

ریزش کوه در کندوان

مجتبی خالدی، سخنگوی اورژانس کشور اعلام کرد بر اثر ریزش سنگ از کوه در جاده کندوان-از س...

آمار مرگ با سوختگی در سال ۹۸

سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد در سال گذشته یک هزار و ۸۵۴ نفر در کشور بر اثر سوخت...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news