اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

جمعه 06 اردیبهشت 1398
16 دی 1397
10:40

برگزاری جلسه فراکسیون مستقلین با حضور کارشناسان سازمان مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی/ تشریح جزئیات جلسه

سخنگوی فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی به تشریح جزئیات برگزاری جلسه فراکسیون مستقلین با حضور کارشناسان سازمان مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی پرداخت.

بررسی بودجه  سال ۹۸ در فراکسیون مستقلین/ ارائه ساز و کار جایگزین درصورت کاهش فروش نفت

به گزارش سلام نو، مهرداد لاهوتی  درباره جلسه امروز صبح فراکسیون مستقلین در خصوص بودجه سال ۹۸، گفت: نشست امروز صبح فراکسیون مستقلین با حضور کارشناسان سازمان مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در خصوص بودجه سال ۹۸ برگزار و بنا شد فراکسیون مستقلین یک پیشنهاد فراکسیونی برای بودجه سال آینده ارائه کند. در این نشست چند محور به صورت کارشناسی بررسی شد تا فراکسیون مستقلین بتواند برخلاف سال‌های گذشته، امسال به صورت فراکسیونی به ۵ پیشنهاد کلی برای ارائه در صحن علنی برسد.

سخنگوی فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در بودجه سال آینده اختصاص ۱۴ میلیارد دلار ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی پیش‌بینی شده است که ۵۶ هزار میلیارد تومان با قیمت آزاد تفاوت دارد، ما این را بررسی کردیم که اختصاص این ارز کار درستی است یا خیر .

وی افزود: همچنین امروز بررسی کردیم آیا باید این روش را همچنان دنبال کنیم یا آنکه تغییر دهیم، همچنین اگر فروش نفت ما به یک میلیون بشکه در روز رسید، چه اقداماتی را باید در سال آینده انجام داد.

لاهوتی تاکید کرد: در جلسه امروز صبح روی ایجاد منابع درآمدی جدید هم مباحث کارشناسی انجام شد، زیرا فراکسیون مستقلین می‌خواهد با انجام بررسی‌ها بتواند منابع درآمدی جدیدی را ایجاد کند و همچنین با استفاده از راهکار‌هایی، هزینه‌های دولت را در بودجه سال ۹۸ کاهش دهد.

وی ادامه داد: این فراکسیون قرار شد روز سه‌شنبه هم همین جلسه را با حضور کارشناس مرکز پژوهش‌های مجلس تکرار کند تا از دل بررسی‌ها به ۵ پیشنهاد کلی برای ارائه برسد./ایلنا

اخبار مرتبط

لاهوتی: عدم عضویت در FATF "بابک زنجانی‌ها" را به وجود می‌آورد

عضو کمیسیون بودجه مجلس گفت: تمام هم و غم مخالفان پیوستن به FATF، این است که دیگر کشو...

لاهوتی: درباره کوپنی کردن باید بگویم که نمایندگان هم متوجه نشدند به چه چیزی رأی دادند

یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: آن زمان‌ها کوپن کاغذی بود حالا هم یک کارت دست مردم ...

لاهوتی: نمی توانیم دور کشور دیوار بکشیم

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان این موضوع که راهی جز پیوستن به FATF نداریم ...

لاهوتی: موضوع فتنه به داخل برنمی‌گردد، بلکه به آمریکایی‌ها برمی‌گردد

سخنگوی فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی گفت: مطرح کردن موضوعی همچون فتنه 98 سبب اف...

دیدگاه خود را بنویسید