اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

جمعه 06 اردیبهشت 1398
16 دی 1397
10:30

اظهارات اخیر پمپئو به نظر یک روش یا پلیتیک است

یک کارشناس مسائل خاورمیانه با بیان اینکه آمریکایی‌ها به دنبال توجیه اقدامات خود در رابطه با تحریم‌ها هستند، گفت: اظهارات اخیر پمپئو بحث جدا کردن مردم از نظام است که درواقع قدرت‌های استعماری تلاش می‌کنند تا دوگانگی،‌ تفرقه و جدایی را در برنامه‌های خود داشته باشد.
حسن لاسجردی

به گزارش سلام نو، حسن لاسجردی  درباره اظهارات اخیر وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر این‌که هدف از تحریم، بهتر کردن زندگی مردم ایران است، اظهار کرد:‌ این اظهارات به نظر یک روش یا پلیتیک است که با چند هدف انجام می‌شود،‌ یکی این‌که وزیر خارجه آمریکا تلاش می‌کند تا القا کند با نظام و سیستم سیاسی در ایران مشکل دارند، اما با مردم ایران مشکل ندارند.

وی تصریح کرد: هدف دیگر از این‌گونه اظهار نظرها ، بحث جدا کردن مردم از نظام است که درواقع قدرت‌های استعماری تلاش می‌کنند تا دوگانگی،‌ تفرقه و جدایی را در برنامه‌های خود داشته باشد و نکته دیگر این است که دولت آمریکا با توجه به این که با انواع و اقسام تلاش‌ها و دستاویزها نتوانسته به هدف خود یعنی براندازی و دیده نشدن 40 سالگی انقلاب اسلامی برسد، تلاش می‌کند از طریق سیاست‌های جدایی بیانداز و حکومت کن،‌ اهداف خود را پیش ببرد و از این طریق سیاست‌های خود را اعمال کند.

این کارشناس مسائل سیاسی همچنین بیان کرد: بنابراین در حال حاضر پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در تلاش است برای سیاست‌های تحریمی خودشان دلایل و توجیهاتی پیدا کند که یکی از این دلایل می‌تواند این نگاه باشد که سیاست‌های نظام را از سرنوشت مردم جدا کند، در حالی که این یک سیاست امتحان پس داده و تجربه شده است.

این عضو شورای سردبیری خبر آنلاین افزود:‌ فکر نمی‌کنم، آمریکایی‌ها با مجموعه اقداماتی که از ابتدای انقلاب تاکنون علیه مردم،‌ نظام و بخش‌های مختلف سیستم سیاسی جمهوری اسلامی داشته‌اند، بتوانند از این دستاویز استفاده کرده و جدایی مردم از دولت و نظام را به سر منزل مقصود برسانند.

لاسجردی درباره این‌که ایران چه موضعی می‌تواند در قبال این‌گونه اظهارنظرها داشته باشد؟ گفت: بهترین راهکار اعلام موضع رسمی نظام و مقامات مربوطه است،‌ همچنان که وزیر امور خارجه کشورمان در توئیتی پاسخ پمپئو وزیر خارجه آمریکا را داد و تلاش کرد به نوعی این موضوعات و فشارهایی که اخیرا آمریکایی‌ها تلاش می کنند علیه ایران به وجود آورند را پاسخ گوید.

این کارشناس مسائل خاورمیانه در پایان خاطرنشان کرد: پاسخ جمهوری اسلامی ایران این است که پیوستگی نظام و مردم آن‌چنان است که از بیگانگان کمک نخواهند گرفت، در عین حال مجموعه سیاست‌ها، اقدامات و خط مشی‌های آمریکا همواره نشان داده آن‌ها نمی‌توانند دلسوزتر از مقامات ما برای مردم خودمان باشند./ایسنا

اخبار مرتبط

جمالی: ما فروشنده خوب نفت هستیم و کشورهای خوبی هم خریدار هستند

یک عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود:  به هیچ عنوان آمریکا نم...

با هرگونه معامله صلح که حقوق فلسطینی را برآورده نکند مخالف هستند

قائم مقام جمعیت دفاع از ملت فلسطین  افزود:  اجرای طرح معامله قرن در توان آمریکایی‌ها ...

محمد هاشمی : اقدام احمقانه آمریکا ناشی از دشمنی دیرینه آنها با ایران است

 عضو سابق مجمع تشخیص مصلحت گفت: مردم ایران همواره در این سال‌ها نشان داده اند که هموا...

سردار نصیری : افتخار می‌کنم که پاسدار انقلاب هستم

 فرمانده سابق حفاظت سپاه به خبر پناهندگی اش واکنش نشان داد.

دیدگاه خود را بنویسید