اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 09 بهمن 1398
30 آبان 1398 30 آبان 1398
12:20 12:20

اینترنت از جمعه کم کم وصل می‌شود!

جلال میرزایی، نماینده مجلس اعلام کرد قطعی اینترنت خیلی موثر بود و  کسب و کارهای اینترنتی کمتر آسیب دیدند.

با واریز یارانه اقشار آسیب‌پذیر، فضا مدیریت شده است/ به نظر می‌رسد از روز جمعه گشایشی را در زمینه اینترنت شاهد باشیم

به گزارش سلام نو، نماینده مردم ایلام درباره نگرانی مردم از استمرار قطعی اینترنت اظهار داشت: جای نگرانی نیست، با توجه به اینکه فضا در یکی دو روز اخیر رو به آرامش گذاشته به نظر می‌رسد از روز جمعه گشایشی را شاهد باشیم.

جلال میرزایی نماینده مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، درباره آسیب‌هایی که به کسب و کارهای اینترنتی و اقتصاد به واسطه قطعی اینترنت ایجاد شده است، گفت: به نظر من قطعی اینترنت خیلی موثر بود؛ در صورتی منافع اقتصادی به وجود می‌آید که امنیت پایداری وجود داشته باشد، اگر ناامنی به وجود آمده و رو به گسترش باشد، کسب و کارها ضرر بیشتری نسبت به زمانی که چند روز اینترنت قطع باشد، می‌بینند.

وی درباره تغییر خط خبری مردم اظهار کرد: نوع اطلاع‌رسانی شبکه‌های ماهواره‌ای با پیام‌رسان‌ها و فضای مجازی متفاوت است، سایت‌های ماهواره سعی می‌کنند مخاطب را حفظ کنند اما در لابلای انتقال پیام به مخاطب، درصدی از پیام‌ها را دستکاری می‌کنند اما نمی‌توانند مردم را علنا تشویق به حضور در خیابان و تحرک داشتن علیه سیستم کنند و به سمت خشونت بروند.

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس افزود: اما برخی گروه‌های تلگرامی و کانال‌ها در فضای مجازی این کارکرد را پیدا کرده و تاثیرگذاری‌شان متفاوت است.

وی درباره اینکه اینترنت حق‌الناس است مردم حق دارند در هر زمانی به آن دسترسی داشته باشند، تاکید کرد: من اینگونه فکر نمی‌کنم چرا که امنیت مهم‌ترین مولفه در زندگی شهروندان جامعه است؛ امنیت و سلامتی دو عنصر کلیدی هستند بنابراین اگر اتفاقی بیفتد که امنیت و سلامت شهروندان را تهدید کند اولویت اول باید توجه به این ملاحظات باشد و مسائل بعدی در اولویت‌های بعد قرار می‌گیرند.

نماینده مردم ایلام  درباره نگرانی مردم از استمرار قطعی اینترنت اظهار داشت: جای نگرانی نیست، با توجه به اینکه فضا در یکی دو روز اخیر رو به آرامش گذاشته به نظر می‌رسد از روز جمعه گشایشی را شاهد باشیم.

وی درباره اینکه آیا مجلس گزارشی از وزیر کشور و ارتباطات درباره موثر بودن قطعی اینترنت درخواست کرده است، بیان کرد: من فکر می‌کنم یکی دو روز آینده گشایشی صورت خواهد گرفت و نیاز نیست که دوباره در جامعه ایجاد التهاب کنیم.

عضو لیست امید در مجلس ادامه داد: با توجه به اینکه فضای کشور رو به بهبودی و شرایط پایداری حاکم شده است و همچنین دولت علیرغم دیر بودن و با تاخیر چند روزه اقداماتی انجام داد و یارانه اقشار آسیب‌پذیر را واریز کرد فضا مدیریت شده است و متناسب با این شرایط قطعا در تا دو روز آینده رفع محدودیت از اینترنت صورت خواهد گرفت.

/

اخبار مرتبط

icon news

هیأت مرکزی نظارت باید هزینه هر نامزد انتخابات را تایید کند

مجلس تصویب کرد که حداکثر هزینه هر نامزد انتخاباتی، در هر دوره انتخابات متناسب با پراک...

مجلس در تلاش برای همسان‌سازی و افزایش حقوق بازنشستگان

علی‌اصغر یوسف نژاد اعلام کرد کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در حال کار بر روی افزایش...

تدارک خروج ایران از پیمان عدم اشاعه هسته‌ای

محمود صادقی در توییتی اعلام کرد می‌خواهم طرح خروج دولت جمهوری اسلامی ایران از پیمان ع...

اصلاح ساختار اقتصادی کشور ضروری است

فریده اولاد قباد اعلام کرد تا وقتی که افرادی از رانت استفاده کنند، اعتماد  به جامعه ب...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news