اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 30 دی 1398
30 آبان 1398 30 آبان 1398
13:21 13:21
عباس موسوی:

پمپئو از تفکرات قرن هجدهمی دست بردارد / آژانس باید درباره بازرس متخلف به ما گزارش دهد

عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: شهرک سازی در اراضی اشغالی کرانه باختری با قوانین بین المللی تعارض دارد و مجامع بین المللی باید به این موضوع ورود کنند.

منتظر پاسخ آژانس درباره بازرس متخلف هستیم/ پمپئو خود را از تفکرات قرن هجدهمی رها کند

به گزارش سلام نو، سید عباس موسوی این اظهارات را تاکیدی مجدد بر شراکت آمریکا در اشغال سرزمین فلسطین و جنایت‌های این رژیم در فلسطین و نیز اشغال و نقض حاکمیت کشور‌های همسایه فلسطین توصیف کرد.

وی با اشاره به اینکه اقدامات و اظهارات آمریکایی‌ها در خصوص فلسطین نقض صریح قوانین بین المللی است خواستار تحرک مجامع بین الملی در مخالفت و مقابله با آن شد.

اقای موسوی با اشاره به اینکه سرزمین فلسطین از آن مردم فلسطین است، گفت: رژیم صهیونیستی رژیمی غاصب و اشغالگر است و تنها راه حل بحران فلسطین برگزاری همه پرسی در میان ساکنان اصلی سرزمین فلسطین است.

وی به آقای پومپئو توصیه کرد بهتر است خود را از تفکرات قرن هجدهمی رها کند که صاحبان قدرت خود را فراتر از حقوق و قوانین بین المللی می‌دانستند. در قرن بیست و یکم نه آمریکا قدرت فائقه است و نه دیگر کسی نقض قوانین بین المللی توسط صاحبان قدرت را می‌پذیرد.

منتظر پاسخ آژانس درباره بازرس متخلف هستیم

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به کشف و شناسایی مواد خطرناک از بازرسان آژانس گفت: جمهوری اسلامی ایران پس از ارائه مستندات لازم به آژانس انرژی بین المللی اتمی درباره فرد متخلف همچنان منتظر پاسخ آنهاست.

اقای سیدعباس موسوی با تاکید بر اینکه همکاری ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی طبق توافق و مقررات تعیین شده ادامه دارد، افزود: طبق برنامه ریزی، بازرسان بازدید‌هایی از مراکز ما در بخش هسته‌ای دارند که اخیراً یکی از بازرسان آن‌ها زمانی که وارد سایت مربوطه می‌شد مواد خطرناکی از وی شناسایی شد.

وی گفت: طبق سوابقی که از عوامل بیگانه در قالب‌های مختلف از جمله بازرسان آژانس رخ داده است نیرو‌های امنیتی حساس‌تر شده اند و این ماده خطرناک را از وی شناسایی کردند.

سخنگوی وزارت امور خارجه ادامه داد: بازرس متخلف نیز در اظهاراتش وجود این ماده خطرناک را تأیید کرده و علت آن را به مسائل مختلف ارتباط داده است.

اقای موسوی افزود: جمهوری اسلامی ایران نیز بلافاصله موضوع را براساس مستندات به آژانس اعلام کرد و ما منتظر و امیدواریم با پاسخ قانع کننده‌ای از سوی آن‌ها مواجه باشیم.

وی یادآور شد: آژانس باید مقررات جمهوری اسلامی ایران و مراکز مهم و حیاتی ما را رعایت کند و ما حق خود می‌دانیم از مراکز حساس حفاظت کنیم.

/ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

تذکر توییتری موسوی به امانوئل مکرون ! + عکس

عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران واکنشی به استفاده مکرون رئیس جمهور فرانسه از...

عباس موسوی : عملکرد ناتو فقط ویرانی و جنگ به همراه داشته!

سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در پی اظهارات دبیرکل ناتو به این اظهارات خصمانه...

سفر ولیعهد انگلیس به اراضی اشغالی

رویترز گزارش داد شاهزاده چارلز برای شرکت در گردهمایی جهانی هولوکاست به قدس می‌رود.

عباس موسوی: امشب جلسه مهمی برای گام پنجم برگزار می‌شود / هیاتی از عمان به ایران نیامده!

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن تسلیت شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی اع...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news