اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

دوشنبه
دوشنبه 28 مرداد 1398
16 دی 1397 16 دی 1397
13:30 13:30

حدود ۷۰۰ تن از محکومان افغانستانی تا پایان سال به کشورشان منتقل می شوند

معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری گفت: انتقال محکومان به کشورشان حاصل هماهنگی و همکاری تنگاتنگ قوه قضاییه، وزارت امورخارجه، سازمان زندان ها و دیگر نمایندگان عضو کمیته انتقال محکومان است.
محمود عباسی

به گزارش سلام نو، محمود عباسی با اشاره به سفر دو ماه قبل وزیر دادگستری افغانستان به کشورمان که به دعوت وزیر دادگستری کشورمان صورت گرفت، گفت: وزرای دادگستری دو کشور توافق کردند که حدود ۷۰۰ تن از محکومان افغانستانی تا پایان سال به کشور متبوعشان منتقل شوند که با اعزام هیات کنسولی افغانستان به جمهوری اسلامی و شناسایی محکومان در استان های یزد، فارس، اصفهان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی و تهران در مرحله نخست این توافق ۲۲۱ تن از محکومان افغانستانی به کشور متبوعشان منتقل شدند و بزودی تعداد بیشتری از این محکومان به افغانستان منتقل خواهند شد.

وی در پاسخ به این سوال که اتهام این محکومان چیست؟ اظهار کرد: اتهام اکثر این محکومان قاچاق مواد مخدر و ورود غیرمجاز است و این محکومان در چارچوب موافقت نامه انتقال محکومان بین دو کشور منتقل می شوند و باید ادامه محکومیتشان را در افغانستان بگذرانند.

رییس کمیته انتقال محکومان با تشکر و قدردانی از روسای کل دادگستری ها و دادستان ها و مدیران کل زندان های استان های یاد شده، انتقال این محکومان را حاصل هماهنگی و همکاری تنگاتنگ قوه قضاییه، وزارت امورخارجه، سازمان زندان ها و دیگر نمایندگان عضو کمیته انتقال محکومان دانست و تاکید کرد: این حجم از انتقال محکومان در کشور مسبوق به سابقه نبوده و آن را باید در پرتو دیپلماسی فعال حقوقی و قضایی کشور توصیف کرد.


بر اساس این گزارش عباسی تعداد زندانیان منتقل شده در این مرحله را ۲۲۱ نفر به شرح ذیل عنوان کرد:اصفهان ۶۲ نفر، گلستان ۱۲ نفر، هرمزگان ۲۱ نفر، کرمان ۸۰ نفر، خراسان رضوی ۴۳ نفر، خوزستان ۲ نفر، آذربایجان غربی ۱ نفر./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

حمایت ایران از حاکمیت ملی و اتحاد و یکپارچگی افغانستان

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی، رئیس جمهوری در دیدار با سفیر جدید جمهوری اسلامی افغ...

ترامپ طالبان را به افغانستان برگرداند

نشست طالبان و آمریکا  شب گذشته در دوحه قطر به توافق رسید، این در حالی است که در روزها...

علی لاریجانی: دولت مرکزی باید محور صلح در افغانستان باشد

علی لاریجانی در دیدار با رئیس مجلس سنای افغانستان بر محوریت دولت این کشور در هر گونه ...

کودکان افغانستانی بیشترین قربانی انفجار مین هستند

افغانستان سالهای سال است که روی خوش ندیده است. در بین انفجارهای مین در این کشور کودکا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news