اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 11 خرداد 1399
01 آذر 1398 01 آذر 1398
10:40 10:40

هرگونه پیامک درخصوص طرح حمایت معیشتی کلاهبرداری است

سرهنگ تورج کاظمی رئیس پلیس فتا پایتخت گفت: هیچ سازمان دولتی خبری مبنی بر ارسال پیامک و ثبت نام برای دریافت طرح معیشتی را اعلام نکرده است و هر گونه ارسال پیامک در این مورد کلاهبرداری است.

پیامک ثبت‌نام در «طرح حمایت معیشتی دولت» کلاهبرداری است

به گزارش سلام نو، رئیس پلیس فتا پایتخت گفت: پیامک‌هایی که در بستر تلفن همراه مبنی بر ثبت نام در طرح حمایت معیشتی دولت برای افراد ارسال می‌شود، کلاهبرداری است؛ هموطنان هوشیار باشند کلاهبرداران در کمین سرقت اطلاعات حساب بانکی افراد هستند.

سرهنگ تورج کاظمی رئیس پلیس فتا پایتخت، در خصوص اعلام طرح حمایت معیشتی دولت از خانواده‌ها و کمین کلاهبرداران در این زمینه اظهار داشت: پیامک‌هایی که در بستر تلفن‌های همراه به افراد ارسال می‌شود کاربران را به سایت‌های جعلی و مشخص‌شده‌ای هدایت می‌کند که از طرف مجرمین طراحی شده و به محض ورود افراد به درگاه‌های بانکی اطلاعات حساب بانکی آنها را سرقت می‌کند.

رئیس پلیس فتا پایتخت تصریح کرد: کلاهبرداران در پوشش فیشینگ در موقعیت‌های مناسب به بهانه ثبت نام در طرح‌های مختلف هزینه اندکی مثل 2000 تومان را طلب می‌کنند؛ این مبلغ گرچه ناچیز است، اما هنگامی که شهروند وارد درگاه بانکی جعلی شده تا این مبلغ را واریز و در ادامه ثبت نام کند، کلاهبرداران با در اختیار گرفتن رمز دوم و اطلاعات حساب بانکی اشخاص، اقدام به سرقت وجوه کارت بانکی می‌کنند.

سرهنگ کاظمی به طرح حمایت معیشتی دولت از خانواده‌ها اشاره و اعلام کرد: تا این لحظه هیچ کدام از سازمان‌های دولتی خبری مبنی بر ارسال پیامک و ثبت نام برای دریافت این طرح را اعلام نکرده‌اند؛ چراکه دولت اعلام کرده به اطلاعات خانواده‌ها دسترسی دارد و ارسال پیامک‌هایی با مضمون ثبت‌نام در این طرح مسلما کلاهبرداری است.

وی گفت: اگر برای دریافت طرحی نیاز به ثبت‌نام باشد، همواره سازمان‌های دولتی در رسانه‌ها اعلام می‌کنند که افراد باید به دفاتر رسمی سازمان‌های فوق یا دفاتر خدمات الکترونیک دولت و یا پلیس 10+ مراجعه کنند؛ لذا به هر گونه پیامک و موضوعی که افراد را به سایت‌های مختلف رهنمون می‌کند، نباید هیچ اعتنایی کرد./فارس

اخبار مرتبط

icon news

دریافت اینترنت رایگان؛ شیوه جدید کلاهبرداری

در این روش، پیامی در گروه‌ها و کانال‌های شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود که برای د...

هکر ۱۶ ساله حساب اراکی ها را بهم ریخت!

سرهنگ آنقی، رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان اراک گفت: هکر ۱۶ ساله اراکی با روش ف...

مراقب کلاهبرداران در مورد سهام عدالت باشید

سرهنگ علی محمد رجبی، رییس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتای ناجا گفت: شه...

ارسال پیامک توصیه ای به مسافران مترو+عکس

فرنوش نوبخت، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو گفت: وسایل حمل و نقل عمومی یکی از محل های...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news