اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 09 بهمن 1398
02 آذر 1398 02 آذر 1398
08:00 08:00

نبود اینترنت مشکلات بسیاری ایجاد کرده است

محمدرضا صباغیان بافقی، نماینده مردم بافت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلاتی که قطعی اینترنت برای کشور ایجاد کرد گفت که باید فکری به حال این مشکلات به خصوص برای مواقع اضطراری کرد.

قطعی اینترنت کارها را با مشکل رو‌به‌رو می‌کند/ باید برای مواقع ضروری راه حل جایگزین داشته باشیم

نماینده مردم بافق معتقد است قطعی اینترنت باعث آسیب دیدن فضای کسب و کار می‌شود و باید راه‌های جایگزین برای آنچه که در داخل قطع می‌شود و یا استفاده نمی‌‌کنیم فراهم کنیم تا مردم دچار مشکل نشوند.

به گزارش سلام نو، محمدرضا صباغیان بافقی درباره قطعی شبکه اینترنت در کشور در پی حوادث روزهای اخیر، گفت: ساختار کارهای روزمره به نحوی تنظیم شده است که عدم استفاده از فضای مجازی برای انجام آن‌ها ناممکن است.

نماینده مردم بافت ادامه داد: قطعی شبکه اینترنت به یکباره برای ما مشکلاتی به وجود خواهد آورد.

نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما باید برنامه‌هایی داشته باشیم که در صورت قطع شبکه‌های خارجی بتوانیم در داخل از اینترنت استفاده کنیم، گفت: باید شبکه‌های داخلی را ساماندهی و به نحوی این زمینه را فراهم کنیم که پاسخگوی نیاز داخل باشد تا در چنین مواقعی با مشکلات عدیده‌ای رو‌به‌رو نشویم.

وی تاکید کرد: با رویه‌ای که در پیش گرفته شده کارهای اداری و مشاغلی که در این فضا فعالیت می‌کنند، آسیب می‌بیند.

نماینده مردم مهریز در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با قطعی شبکه اینترنت خط  خبری داخل نیز بسته است و مردم ممکن است سراغ رسانه‌های بیگانه بروند اینگونه رفتارها چه مضراتی خواهد داشت، گفت: در دنیای امروز که اطلاعات حرف اول را می‌زند باید گزینههای جایگزینی داشته باشیم؛ وزارت ارتباطات و دستگاه‌های مربوطه باید این توانایی را داشته باشند که جایگزینی برای آنچه که در دسترس نداریم فراهم کنند.

وی تاکید کرد: ما در حال حاضر در مسئله اطلاع رسانی و خبررسانی دچار مشکل هستیم بسیاری از کارهای ما در مجلس با استفاده از فضای مجازی صورت می‌گیرد که آن هم با مشکل روبروست.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید راه‌های جایگزین برای آنچه که در داخل قطع می‌شود و یا استفاده نمی‌‌کنیم فراهم کنیم تا مردم دچار مشکل نشوند.

اخبار مرتبط

icon news

اینترنت کدام اپراتور در سیستان و بلوچستان وصل شده؟

 اینترنت تلفن های همراه در استان سیستان و بلوچستان وصل شد.

زمان وصل اینترنت سیستان و بلوچستان اعلام شد

رئیس مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان اعلام کرد با توجه به پیگیری‌های انجام شده...

چرا اینترنت سیستان و بلوچستان وصل نمی‌شود؟

 پس از 14 روز قطعی اینترنت با اینکه اغلب استانها این مشکی شان رفع شده است اما اینترنت...

وزیر کشور: شورای امنیت امروز تکلیف وصل اینترنت موبایل را مشخص می‌کند

رحمانی فضلی  وزیر کشور اعلام کرد عصر امروز جلسه شورای امنیت درخصوص برقراری اینترنت مو...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news