اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 11 خرداد 1399
02 آذر 1398 02 آذر 1398
08:05 08:05

قرار نیست مردم را با هر بی‌اخلاقی بخندانیم

یک تهیه کننده کهنه کار صدا و سیما که سابقه تهیه آثار طنز را نیز در کارنامه خود دارد با اشاره به کوچ طنز سازان از این رسانه گفت:  ساخت فیلم یا سریال کمدی و طنز بسیار سخت است؛ چراکه قرار نیست مردم را با هر بی اخلاقی بخندانیم.

چرا سازندگان سریالهای طنز، از تلویزین رفتند؟

تهیه کننده آثاری چون «لیسانسه ها»، «صاحبدلان»، «اغما» و... با اشاره به رفتن کارگردانان خوب کمدی از تلویزیون گفت: در شبکه نمایش خانگی دستمزدها فضایی و حداقل 20 برابر تلویزیون است بنابراین کارگردانان ترجیح می دهند به جای اینکه همان کار را با پول کم در تلویزیون بسازند، در نمایش خانگی انجام دهند و پول بیشتری بگیرند.

به گزارش سلام نو، رضا جودی با اشاره به دلیل کاهش آثار طنز در تلویزیون گفت: ساخت فیلم یا سریال کمدی و طنز بسیار سخت است؛ چراکه قرار نیست مردم را با هر بی اخلاقی بخندانیم. خنداندن مردم کار بسیار سختی است و نویسنده باید زمان زیادی بگذارد تا بتواند اکثر مخاطبان را راضی نگه دارد و مردم با اثرش بخندند.

او ادامه داد: صدا و سیما نه تنها سدی بر تولید آثار کمدی نمی‌گذارد بلکه علاوه بر تاکید بر ساخت این ژانر، هرگونه حمایتی هم می‌کند. اینکه عده ای از کارگردانان می‌گویند به دلیل فضای بسته تلویزیون  و ممیزی ها به سمت مدیاهای دیگر رفته اند، حقیقت ندارد.

تهیه‌کننده سریال «لیسانسه‌ها» تصریح کرد: ما تهیه کنندگان در تلویزیون دقیقه‌ای 4 میلیون تومان سریال می‌سازیم درحالی که در مدیاهای دیگر مثل نمایش خانگی هزینه هر دقیقه ساخت سریال به 20 میلیون تومان هم می رسد.

جودی افزود: بودجه تلویزیون به بیت‌المال وصل است و برای خودش حساب و کتاب دارد اما در نمایش خانگی معلوم نیست پول از کجا می آید. طبیعی است در شبکه نمایش خانگی دستمزدها فضایی و حداقل 20 برابر تلویزیون است بنابراین بازیگران، کارگردانان و تهیه کنندگان ترجیح می دهند پول بیشتری بگیرند؛ به همین دلیل از تلویزیون رفته اند.

1717

اخبار مرتبط

icon news

لالایی خواندن زن میهمان برنامه بر روی آنتن صدا و سیما+فیلم

در برنامه روز قبل «مثل ماه» میهمان برنامه اقدام به خواندن لالایی کرد که با واکنش رسال...

اعلام برنامه فیلم‌های پایان هفته تلویزیون

برای تعطیلات پایان هفته تلویزیون فیلم های سینمایی مختلفی را برای پخش در نظر گرفته است...

معرفی و بررسی سریال «پدر پسری» / بازگشت شبکه پنج سیما به تولید سریال

سریال «پدر پسری» محمدرضا حاجی‌ غلامی و تهیه‌کنندگی رضا جودی ، محصول مشترک گروه فیلم و...

تلویزیون سریال ژاپنی جدید پخش می کند

سریال ژاپنی ابری بر بالای کوه به کارگردانی Mikio Sato از ساعت 24 امشب از شبکه چهار سی...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news