اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

دوشنبه
دوشنبه 28 مرداد 1398
16 دی 1397 16 دی 1397
17:14 17:14

انتقاد معاون پارلمانی رییس جمهور از ادبیات برخی نماینده‌ها

حسینعلی امیری با بیان اینکه مردم ایران مودب و با اخلاق هستند،از گلایه برخی وزرا از نوع ادبیات برخی نمایندگان مجلس خبر داد.

به گزارش سلام نو، حسنه بودن روابط و همکاری های مجلس و دولت اداره کشور را تسهیل می کند. اما این روزها تندروها در مجلس به هر روشی متوسل می شوند تا نقطه پایانی بر تداوم مناسبات نزدیک قوای مقننه و مجریه بگذارند. رئیس جمهور وقتی برای تقدیم لایحه بودجه به مجلس رفت برخی اعضای همسو با جبهه پایداری به بهانه مسئله آب اقدام به حرکاتی غیرمتعارف کردند یا از درون کمیسیون های تخصصی اخباری به گوش می رسد که نمایندگان این طیف سیاسی به بهانه انتقاد هر نوع هتاکی و توهین به وزرا را روا می دانند و برخورد ناصحیحی با مسئولان اجرایی دارند، موضوعی که محمود صادقی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در توئیتی به آن اشاره کرد و نمایندگان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز صحنه های مشابهی از بی احترامی به ظریف را برای رسانه ها تشریح کردند.

حسینعلی امیری درباره رفتار نامناسب برخی نمایندگان با مسئولان اجرایی در مجلس  گفت: گاهی بعضی وزرا از نوع ادبیاتی که ممکن است یک نماینده مجلس استفاده کند، اظهار گلایه کردند. البته هر چند مصادیق این اتفاق زیاد نبود اما موارد به هیأت رئیسه مجلس منتقل شد.

وی افزود: آقای لاریجانی و اعضای هیأت رئیسه مجلس توصیه های لازم را برای رعایت شأن اعضای دولت به مأموران، کارمندان و نمایندگان مجلس داشتند تا هنگامی که مسئولان اجرایی در صحن علنی، کمیسیون ها و فراکسیون های مجلس حضور پیدا می کنند، شئونات آنها رعایت شود.

وی با اشاره به رفتار نامناسب برخی نمایندگان خوزستان با رئیس جمهور در هنگام تقدیم لایحه بودجه به مجلس ادامه داد: قرار شد هیأت رئیسه مجلس تمهیداتی اتخاذ کنند که دیگر شاهد این نوع اتفاقات نباشیم.

عضو کابینه دولت دوازدهم یادآور شد: آموزه های اسلامی زیربنای فکری و فرهنگی نظام جمهوری اسلامی است. در آموزه های اسلامی به کرامت ذاتی انسان ها خیلی توجه شده و مورد تأکید است. اخلاق در اسلام جایگاه خیلی مهمی دارد بنابراین وظیفه داریم ما در دولت شئونات نمایندگان را رعایت کنیم و نمایندگان نیز شئونات اعضای دولت را لحاظ کنند تا انشاءالله یک الگوی مناسبی از رفتار اسلامی را در حکومت داری اسلامی شاهد باشیم.

معاون پارلمانی رئیس جمهور درباره این ذهنیت که برخی نمایندگان رفتارهای تندی با مسئولان دولت انجام می دهند تا در حوزه انتخابیه خود عکس یا فیلم ماجرا را نشان دهند و برای انتخابات مجلس دوباره اقبالی کسب کنند، گفت: قانون آیین نامه داخلی مجلس و قانون اساسی سازوکار پیگیری مطالبات حوزه انتخابیه نمایندگان محترم را مشخص کرده است. خواهش ما این است که نمایندگان محترم مطالبات شان را از طریق سازوکار قانونی پیگیری کنند.

امیری تأکید کرد: برخورد نامناسب، شأن اجتماعی نمی آورد. مردم ایران اخلاقمدار و مودب هستند. طبیعتا کسی که بخواهد با سازوکار غیر متعارف و نامأنوس و هنجارشکن مطالبش را پیگیری کند، از نگاه مردم مورد توجه و قضاوت مثبت قرار نمی گیرد. لذا سازوکار نظارت بر نمایندگان مجلس در قانون مشخص است و نهادهای نظارتی و هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان این نوع موارد را مدنظر قرار می دهد./ خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

تقویت بازارچه‌های مرزی از سیاست‌های دولت

معاون پارلمانی رئیس جمهور اعلام کرد در شرایط تحریم و در سال رونق اقتصادی تقویت و استف...

روحانی در اعتراض به ضرورت ارائه گزارش به مجلس به رهبری نامه نوشت

علی لاریجانی ، رئیس مجلس شورای اسلامی از نامه رئیس جمهور به رهبری در اعتراض به ضرورت ...

همراهی مجلس و وزارت بهداشت برای مقابله با فساد

همایون هاشمی رئیس فراکسیون غذا و داروی مجلس با بیان اینکه مجلس با وزارت بهداشت برای م...

انتقاد یک نماینده مجلس از سیاست ارزی دولت: دلار 4200 تومان شکست خورد

محمد رضا تابش، نماینده مجلس با انتقاد از سیاست ارزی دولت گفت: ‌ای کاش رئیس جمهور و مس...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news