اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 09 بهمن 1398
03 آذر 1398 03 آذر 1398
10:44 10:44
محمود صادقی، نماینده اصلاح طلب تهران:

رهبری نمایندگان را از مخالفت با طرح افزایش قیمت بنزین برحذر داشتند

محمود صادقی، نماینده اصلاح طلب تهران در مجلس شورای اسلامی در یادداشتی در کانال تلگرامی خود روایتی تازه از "موضع رهبر انقلاب اسلامی در مورد افزایش قیمت بنزین" ارائه داد و گفت که ایشان مخالفت با این طرح را به صلاح ندانستند.

محمود صادقی نماینده اصلاح طلب تهران :دو روز پس از اجرای طرح افزایش قیمت بنزین و متعاقب بروز اعتراض‌های گسترده در سطح کشور و ارائه‌ی طرح‌هایی برای لغو یا تعدیل این طرح از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مقام معظم رهبری در روز یکشنبه ۲۶ آبان ۹۸ صریحا حمایت خود را از این طرح اعلام کردند و با ارسال یادداشتی خطاب به رییس مجلس شورای اسلامی، نمایندگان را از مخالفت با آن برحذر داشتند

به گزارش سلام نو ؛ محمود صادقی نماینده اصلاح طلب تهران در مجلس شورای اسلامی در کانال تلگرامی خود در یادداشتی درباره "موضع رهبر انقلاب اسلامی در مورد افزایش قیمت بنزین" نوشت:

دو روز پس از اجرای طرح افزایش قیمت بنزین و متعاقب بروز اعتراض‌های گسترده در سطح کشور و ارائه‌ی طرح‌هایی برای لغو یا تعدیل این طرح از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مقام معظم رهبری در روز یکشنبه ۲۶ آبان ۹۸ صریحا حمایت خود را از این طرح اعلام کردند و با ارسال یادداشتی خطاب به رییس مجلس شورای اسلامی، نمایندگان را از مخالفت با آن برحذر داشتند. اعلام حمایت رهبری از این تصمیم موجب کاهش التهابات و بازگشت آرامش شد. اما باوجود اعلام نظر صریح رهبری درباره چرایی این موضع‌گیری مانند بعضی مسائل دیگر تحلیل‌های متفاوتی مطرح شده است:

بعضی اظهار می‌کنند که مقام معظم رهبری در فرآیند تصمیم‌گیری درباره‌ی افزایش قیمت بنزین هیچ نقشی نداشته‌اند و تنها پس از تصمیم ‌گیری سران قوا به منظور آرام کردن فضای جامعه از آن حمایت کرده‌اند. بعضی پا را فراتر گذاشته و افزایش قیمت بنزین را یک توطئه و فتنه وانمود می‌کنند که از طرف دولت و رییس‌جمهور اجرا شده تا کشور را دچار التهاب و رهبری را به کوتاه‌آمدن از مواضع انقلابی خود در سیاست خارجی وادار کنند و رهبری بدون اینکه از این موضوع اطلاع قبلی داشته باشند با هدف خنثی کردن این توطئه از این طرح حمایت کرده‌اند.


در سوی دیگر گفته می‌شود رهبری همانطور که خودشان ابراز داشتند، تصمیم‌گیری در مورد افزایش قیمت بنزین را به سران قوا موکول کرده بودند و سران قوا با اطلاع ایشان این تصمیم را گرفته‌اند. رهبری نیز پس از بروز التهابات به‌منظور جلوگیری از توسعه دامنه‌ی ناآرامی ‌ها همین موضع را اعلام کردند. بعضی دیگر قائل‌اند که اساسا مسأله‌ی اصلاح قیمت حامل‌های انرژی و مدیریت مصرف سوخت خواسته‌ی رهبری بوده و پیش از این چندین بار آن را از رییس جمهور مطالبه کرده‌اند و تصمیم سران قوا نه تنها با هماهنگی رهبری، بلکه در جهت اجابت خواسته‌ی ایشان بوده است. حمایت تمام قد رهبری از این تصمیم نیز در همین راستا ارزیابی می‌شود.

اخبار مرتبط

icon news

از محمود صادقی شکایت شد

محمد جواد جمالی سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان، از شکایت خدادای نماینده مردم مل...

محمدجواد ظریف به آمریکا چراغ سبز مذاکره نشان داد یا نه؟

در همین چند خط متوجه می‌شویم که جواد ظریف حرف نو و تازه‌ای نگفته و چیزی بیش از آن چه ...

تکذیب شد / برگزاری جلسه فوق‌العاده شورای عالی امنیت ملی با حضور رهبر انقلاب

بنا به گفته برخی منابع خبری جلسه شورای عالی امنیت ملی با حضور آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر...

انتقام سختی در انتظار جنایتکاران است

 پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت‌ آیت‌الله خامنه‌ای، پیام رهبر انقلاب را ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news