اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 05 بهمن 1398
03 آذر 1398 03 آذر 1398
11:38 11:38

یک شبکه پولشویی در استان گلستان منهدم شد

هادی هاشمیان، رئیس کل دادگستری گلستان از شناسایی و دستگیری 9 نفر از اعضای یک شبکه پولشویی مهم در استان گلستان خبر داد. این گروه با تلاش اداره اطلاعات استان دستگیر شدند.

کشف شبکه گسترده پولشویی در گلستان/ پولشویی هزار میلیارد تومان/ ۹ نفر دستگیر شد/ متهمان ممنوع الخروج و ممنوع المعامله هستند

رئیس کل دادگستری گلستان از شناسایی و دستگیری اعضای یک شبکه گسترده پولشویی در گلستان خبر داد.

به گزارش سلام نو، هادی هاشمیان گفت: اعضای این باند ۹ نفرند و در قالب یک شبکه گسترده در استان های گلستان ، سمنان و تهران اقدام به کلاهبرداری و پولشویی می کردند که با تلاش اداره اطلاعات استان دستگیر شدند.

هاشمیان افزود: این افراد پرونده های صوری دریافت تسهیلات کلان با سود کم  در  شبکه بانکی تشکیل می دادند و سپس همین وام های صوری را به صورت صوری با سود ۳۰ درصد سپرده گذاری می کردند و میلیاردها تومان سود می گرفتند در حالیکه پولی سپرده گذاری نکرده بودند.

به گفته وی، ۳۰۰ نفر ذیل این شبکه فعالیت می کردند که ۹ سرشاخه اصلی آن دستگیر شده اند و احتمال افزایش تعداد دستگیر ی ها وجود دارد.

هاشمیان ادامه داد: یکی دیگر از شگردهای پولشویی این افراد ، ارزش گذاری غیرواقعی واحدهای تولیدی و فروش آن به  موسسات مالی بود که از این راه نیز میلیاردها تومان به جیب می زدند.

به گفته وی ، بخشی از اقدامات پولشویی این افراد در قالب ۴۰ شرکت خدماتی و تولیدی انجام می شد.

رئیس کل دادگستری گلستان افزود: بررسی های اولیه نشان می دهد این افراد حدود هزار میلیارد تومان پولشویی کرده اند که البته با ادامه  تحقیقات و حسابرسی ها، احتمال افزایش این رقم وجود دارد.

این مقام ارشد قضایی استان گفت:  ۹ عضو این باند که سه نفرشان سرشاخه هستند همگی دستگیر شده اند و هم اکنون در زندان هستند که احتمال افزایش تعداد متهمان پرونده وجود دارد.

هادی هاشمیان افزود: تا کنون از این افراد ۳۰۰ سند مربوط به ماشین های سنگین به ارزش بیش از ۲۰ میلیارد تومان کشف و ضبط شده است .

هاشمیان با اشاره به این که متهمان این پرونده اموال خود را به نام دیگران سند می زدند و از آنان وکالتنامه و اقرارنامه می گرفتند گفت: با تلاش های انجام شده علاوه بر این خودروها تا کنون ۳۰ کیلوگرم شمش طلا و صدها ملک مسکونی ، تجاری و کشاورزی و سهام در داخل و خارج کشور از این افراد کشف  و شناسایی شده است .

به گفته وی ، متهمان این پرونده ممنوع الخروج و ممنوع المعامله هستند .

اخبار مرتبط

icon news

باند مسلحانه قاچاقچیان در مشهد منهدم شد

سربازان گمنام امام زمان(عج) و پلیس مبارزه با موادمخدر در مشهد موفق به انهدام باند مسل...

وزارت اطلاعات از محمود صادقی شکایت کرد

طبق اعلام سخنگوی هیأت نظارت، وزارت اطلاعات از محمود صادقی درباره پرونده ترور دانشمندا...

محکومیت عمر البشیر به 10 سال حبس

دادگاه سودان عمر البشیر، رئیس جمهور برکنار شده سودان به اتهام فساد را به ۱۰ سال حبس م...

پاسخ آذری جهرمی به ادعای بازجویی از نزار زاکا

آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز در حاشیه جلسه هیات دولت به ادعای بازج...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news