اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 04 بهمن 1398
03 آذر 1398 03 آذر 1398
13:12 13:12
یک نماینده مجلس:

اگر وزیر جهاد کشاورزی به جلسه استیضاح نیاید احتمالا استیضاح می‌شود

جلا میرزایی، عضو فراکسیون امید با اشاره به شایعات درباره احتمال عدم حضور حجتی در جلسه استیضاحش گفت: اگر وزیر جهاد در جلسه استیضاح روز سه‌شنبه حاضر نشود و دلیل موجهی هم برای این کار نداشته باشد، امکان استیضاحش زیاد است.

حجتی در جلسه استیضاح حاضر نشود، مجلس واکنش نشان می‌دهد/ نمی‌دانم نمایندگان با چه رویکردی نامه استیضاح مجری انتخابات را  امضاء کرده‌اند

یک عضو فراکسیون امید یادآور شد: اگر وزیر جهاد در جلسه استیضاح روز سه‌شنبه حاضر نشود و دلیل موجهی هم برای این کار نداشته باشد، امکان استیضاحش زیاد است.

جلال میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، درباره استعفاء محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی و این که وی اعلام کرده است در جلسه استیضاحش در روز سه‌شنبه حاضر نخواهد شد، گفت: تا این لحظه آمدن و یا نیامدن آقای حجتی برای جلسه استیضاح مشخص نشده است.

این عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی درخصوص این که اگر حجتی در جلسه روز سه‌شنبه حاضر نشود، رویکرد مجلس چه خواهد بود، بیان کرد: هیأت رئیسه در این مورد باید تصمیم‌گیری کند اگر نیاید و دلیل موجهی هم برای این کار نداشته باشد، استیضاح خواهد شد.

وی تاکید کرد: مجلس به حد کافی هزینه داده است و این اقدام برایش (استیضاح وزیر کشاورزی در صورت حاضر نشدن در صحن مجلس) حیثیتی خواهد بود، معتقدم واکنش مجلس شدید خواهد بود.

نماینده مردم ایلام همچنین درباره جمع‌آوری امضاء برای استیضاح وزیر کشور، گفت: مگر می‌شود در این شرایط که هفته دیگر ثبت نام انتخابات مجلس وزیر را استیضاح کرد، نمی‌دانم نمایندگان با چه رویکردی آن را  امضاء کرده‌اند؟

وی افزود: استیضاح مسیر خودش را دارد، اول باید وزیر را دعوت کنیم از او بپرسیم که در حوادث اخیر چه اتفاقی افتاده است؟ قصور، لغزش و کوتاهی این وزارتخانه کجا بوده اگر قانع نشدیم به او کارت زرد بدهیم نه این که در شرایط فعلی که وی مجری انتخابات استیضاحش کنند؟

اخبار مرتبط

icon news

چه کسی وزیر جهاد کشاورزی خواهد شد؟

با توجه به فرصت باقی‌مانده از دولت حسن روحانی، وضعیت نامناسب کشور و البته شیوه وزیر ب...

تکذیب ارسال پیام از دفتر رهبری برای استیضاح نکردن حجتی

 پورابراهیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در مورد ارسال پیام از دفتر مقام معظم رهبری برای...

موافقت روحانی با استعفای حجتی/ عباس کشاورز سرپرست وزارت جهاد کشاورزی شد

رئیس جمهور با صدور حکمی مهندس عباس کشاورز را به عنوان سرپرست "وزارت جهاد کشاورزی" و د...

حجتی استعفا داده، روحانی قبول نکرده

اسدالله عباسی، سخنگوی هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزیر جهاد کشاورزی اس...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news