اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 19 تیر 1399
03 آذر 1398 03 آذر 1398
17:38 17:38

فدراسیون و برانکو توفق کردند/ وزیر ورزش هزینه فسخ را می پردازد!

منابع خبری نزدیک به سرمربی سابق پرسپولیس و فدراسیون فوتبال می گویند که طرفین ضمن توافق قطعی، مقرر کرده‌ اند که پیش از هرگونه اعلام نظر رسمی، اول تکلیف قرارداد ویلموتس و فدراسیون معلوم شود.  

به گزارش سلام نو،  گفته می‌شود این توافق مورد حمایت و تایید سلطانی فر وزیر ورزش قرار گرفته است و بودجه فسخ قرارداد با کمک دولت پرداخت خواهد شد. اما منبع و اساس این اخبار که از هفته گذشته زمزمه اش منتشر شد، کجاست؟

توافق قطعی فدراسیون فوتبال با برانکو با یک شرط ساده / ارسال پیشنهاد فسخ برای ویلموتس

اطلاعیه جدید فدراسیون؛ نقطه پایانی بر ابهام‌ها و علنی شدن خبر عزل ویلموتس

فدراسیون فوتبال  که معمولا دست به عصا حرکت می‌کند و با سیاست سکوت، سعی در پنهان کردن اکثر مسایل حساس فوتبال کشور دارد، در تازه‌ترین اطلاعیه‌اش درباره سرنوشت مربی آینده تیم ملی، تعارفات را کنار گذاشته و بدون احتیاط و در حالی که تصور می‌شود، تصمیمش را برای قطع همکاری با سرمربی بلژیکی گرفته، نوشته است: «نتایج پیگیری‌ها و مذاکرات صورت گرفته در باب مباحث مرتبط با سرمربی تیم ملی در آینده به اطلاع عموم خواهد رسید» این اظهارنظر، رایزنی ها در موضوع سیاست تغییر سرمربی تیم ملی از سوی مسوولان فدراسیون فوتبال را به قطعیت نزدیک می‌کند. سیاستی که به نظر می‌رسد همچون انتخاب ویلموتس بلژیکی پنهان از چشم مردم و کارشناسان زبده باشد.

پس از شکست بحث برانگیز تیم ملی فوتبال در مصاف های حیثیتی و حساس مقابل عراق و بازگشت مارک ویلموتس به بلژیک شایعات زیادی در فدراسیون فوتبال مبنی بر این‌که این فدراسیون از عملکرد مربی بلژیکی رضایت ندارد، مطرح می‌شد و گفته شد که ریاست فدراسیون در پی فسخ قرارداد اوست. مهمترین عامل در این میان قهر ویلموتس در آستانه جدال تعین کننده با عراق بود که به نوعی گروگان گیری بدل شد. حالا خون فدراسیون در کنار انتقادهای گسترده از نحوه تعامل به سرمربی ناموفق ، به جوش آمده و خبر می رسد که برای جایگزینی گزینه جدی‌ هم انتخاب شده است؛ برانکو ایوانکوویچ سرمربی سابق تیم ملی و باشگاه پرسپولیس ...

برانکو در کارنامه خود یک بار صعود به جام جهانی ۲۰۰۶ به عنوان سرمربی تیم ملی ایران را دارد و با پرسپولیس نیز دوبار پیاپی به نیمه نهایی لیگ قهرمانان رسید و تنها شکست در فینال دو دوره گذشته مسابقات باعث شد تا برانکو دستش از یک جام مهم آسیایی کوتاه بماند. برانکو مقام سوم جام ملت‌های آسیا را هم کسب کرده و اکنون یک متخصص در فوتبال آسیا و به خصوص حوزه خاورمیانه محسوب می‌شود.

اکنون بر اساس اطلاعاتی که از هفته گذشته در تابناک منتشر شد؛ و ایسنا نیز از طریق برخی منابع نزدیک به دو طرف به آن دست یافته؛ مذاکره با واسطه (شخص سفیر ایران در کرواسی) بین دو طرف انجام شده است و طرفین نیز توافق قطعی کرده‌اند که اگر فدراسیون فوتبال بخواهد عملا سرمربی بلژیکی را اخراج و مربی دیگری را جایگزین کند، ابتدا قرارداد سرمربی حال حاضر تیم ملی را تعیین تکلیف کرده و آنگاه برای مذاکره و قرارداد رسمی اقدام نماید.

دستیاران و آپشن های برانکو بعد از تسویه حساب با ویلموتس

پیگیری‌های تابناک نشان می‌دهد مبلغ حدودی این انتقال نیز به تایید دوطرف رسیده و مرد کروات که مبادی اخلاق بوده است، تضمین کرده که بعد از عزل ویلموتس، در قیمتش تغییر اساسی ایجاد نکند. مسایلی همچون دستیاران و آپشن‌های تشویقی قرارداد هنوز بین دوطرف به مذاکره گذاشته نشده است و این همان نکاتی است که قرار شده بعد از اخراج کامل و تسویه حساب با مرد بلژیکی بر سر آن بحث شود.

پیش از این اعلام شد که فدراسیون فوتبال با ارسال نامه‌ای رسمی به مارک ویلموتس او را ملزم کرده که طبق قراردادش عمل کند، در غیر اینصورت پیشنهاد پایان همکاری به صورت توافق دوطرفه را بپذیرد. البته مشخص نیست دقیقا اشاره فدراسیون به کدام بند‌های قرارداد بوده است و این بند‌ها حاوی چه الزاماتی است. طبق اطلاعاتی که قبل از این به طور غیررسمی رسانه‌ای شده است، ویلموتس ۴۵ روز در سال اجازه مرخصی داشته که با توجه به ناتوانی فدراسیون در پرداخت دستمزد او، به بهانه‌های مختلف از جمله زیرنظر گرفتن بازیکنان شاغل در لیگ‌های اروپایی به خصوص بلژیک (!) در اروپا می‌ماند. اما این غیبت‌ها سرانجام بعد از شکست مقابل عراق و بازنگشتن ویلموتس به محل اقامتش در تهران، کار دست او داد.

براساس شواهد موجود، نظر مثبت برانکو ایوانکوویچ برای حضور در راس هدایت تیم ملی فوتبال ایران گرفته شده است و به احتمال بسیار زیاد پیش از ژانویه ۲۰۲۰، و با تکمیل روند اداری فسخ رسمی قرارداد پرهزینه مارک ویلموتس، این چهره شناخته شده برای فوتبالدوستان ایرانی به تهران سفر می‌کند تا دور جدید فعالیت اش را آغاز کند و کشتی توفان زده تیم ملی را به ساحل آرام برساند و از مرحله نخست مقدماتی جام جهانی عبور دهد. کاری که با توجه به سه میزبانی تیم ملی در تهران از جمله پذیرایی از بحرین و عراق در ورزشگاه آزادی، چندان دور از انتظار نیست، اما هدف تاج و همکارانش قطعا مرحله بعدی مسابقات و دور نهایی گزینشی است که حریفان اصلی تیم ملی شامل استرالیا، ژاپن، عربستان، کره جنوبی و ... صف کشیده اند.

توافق قطعی فدراسیون فوتبال با برانکو با یک شرط ساده / ارسال پیشنهاد فسخ برای ویلموتس

تکلیف پرسپولیس با کالدرون چه می شود؟

نکته عجیب، اما اینجاست که باشگاه پرسپولیس هم طی چند روز اخیر برای بازگرداندن سرمربی موفق فصول گذشته اش دست بکار شده بود و قصد داشت با پرداخت مطالبات برانکو، او را راضی به بازگشت کند. برخی اطرافیان برانکو در این باره به تابناک ورزشی گفته اند که برانکو قصد پذیرش پیشنهاد جدید از سوی پرسپولیس را نداشته و ندارد چراکه او معتقداست ماموریتش در پرسپولیس تمام شده و او با سه بار قهرمانی در لیگ، دو بار فتح سوپرجام و الیته قهرمانی در جام حذفی، انگیزه‌ای برای بازگشت در مقطع فعلی ندارد چراکه شرایط را برای تنها ماموریت نیمه تمامش یعنی قهرمانی در لیگ آسیا را مهیا نمی‌بیند.

مذاکرات موازی پرسپولیسی ها با برانکو برای بازگشت به همین دلیل عقیم و ناکام می ماند و انصاری فرد شانسی برای رهایی از بحران فعلی با بهترین گزینه ممکن باشگاه نداشت. در این میان تکلیف قرارداد و حقوق معوقه کالدرون و دستیارانش نیز مبهم است و سرخ‌های پایتخت پول لازم برای پرداخت دستمزد سرمربی آرژانتینی شان را ندارند.

حالا فدراسیون فوتبال و باشگاه پرسپولیس بر استخدام و تعویض سرمربیان ناکام خود، یک رقابت آشکار را ساخته اند که با اطلاعات موجود، تیم باشگاهی بزرگ ایران شانس کمتری نسبت به فدراسیون فوتبال دارد و بهتر است از همین حالا به فکر گزینه دیگری برای عزل کالدرون باشد./ تابناک ورزشی

اخبار مرتبط

icon news

تیم ملی فوتبال ایران و سوریه دیدار دوستانه برگزار می‌کنند

13 شهریور تیم‌های ملی فوتبال ایران و سوریه در یک دیدار دوستانه شرکت خواهند کرد.

اعلام تاریخ رسمی 4 دیدار ایران در انتخابی جام جهانی

 کنفدراسیون فوتبال آسیا زمان دقیق بازی‌های تیم ملی فوتبال ایران در انتخابی جام جهانی ...

ادعای تازه سرمربی تیم ملی: من مرد روزهای سختم

سرمربی کروات تیم ملی فوتبال ایران در گفت‌وگو با سفیر ایران با اشاره به مشکلات برآمده ...

اولین کاپیتان و اولین لژیونر تیم ملی فوتبال ایران که بود؟

اولین کاپیتان و فوروارد تیم ملی فوتبال ایران یک لژیونر بود که قبل از بازگشت به ایران ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news